CBA prowadziło przeszukania w Biurze Ochrony Rządu

Śledztwo w sprawie niekorzystnej dla PKP umowy na ochronę dworców kolejowych podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem warszawskiej prokuratury okręgowej. W związku z nim prowadzono przeszukania w Biurze Ochrony Rządu.

CBA prowadziło przeszukania w Biurze Ochrony Rządu
CBA prowadziło przeszukania w Biurze Ochrony Rządu (fot. Dominik Pisarek / FORUM)

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził PAP informację, że CBA prowadzi takie śledztwo.

"CBA prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dotyczące szkody majątkowej wyrządzonej PKP SA w Warszawie przez zawarcie w maju z jedną ze spółek niekorzystnej umowy obejmującej ochronę dworców kolejowych" - powiedział PAP Kaczorek.

Kaczorek poinformował, że w zeszłym tygodniu CBA w tym śledztwie przeszukało mieszkanie oficera Biura Ochrony Rządu i jego pomieszczenia służbowe w siedzibie BOR. "Zabezpieczono dokumentację i nośniki danych elektronicznych" - powiedział PAP. Zaznaczył, że już wcześniej CBA prowadziło działania związane z tym śledztwem w PKP SA i tej spółce.

Informację o przeszukaniach w BOR podało Radio Zet. Według radia chodzi o kontrakt dla firmy Sensus Group na dwa mln zł.

Rzeczniczka prasowa Biura Ochrony Rządu Natalia Markiewicz powiedziała, że "funkcjonariusz BOR w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie posiada status świadka". Markiewicz w rozmowie z PAP zaprzeczyła jednak, by czynności z nim związane były prowadzone w siedzibie BOR.

Nazwy spółki ani kwoty umowy nie potwierdza prowadząca postępowanie prokuratura. Zastępująca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie Magdalena Sowa jedynie potwierdziła w środę PAP, że takie śledztwo dotyczące działania na szkodę PKP prowadzone jest w tej prokuraturze. "Ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie mogę udzielić żadnych innych informacji na ten temat" - powiedziała.

(PAP)

ago/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~ed

CBa do Bor a policja do strazy miejskiej a ta do pozarnej. Pozarna natomiast po alkohole24

! Odpowiedz
10 5 ~TCHORZEWSKI1

Pisowczyki jzu kradna no coz nie tzreba bylo dlugo czekac wkoncu ta sama zaraza co PO kiedy sie nazwyali AWS+UW dzis PIS+PO!!!!!!!

! Odpowiedz
1 3 ~Jasnowidzacy

Ojej, żeby tylko strzelaniny nie było... ;-P

! Odpowiedz
1 0 ~Dżejms

Jakby tak się wystrzelali to może my odrośniemy od ziemi? Bo teraz to nie dają poprzez promocję zagranicznego kapitału - on ma ulgi my nie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil