CBA nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego - dowiedziała się we wtorek PAP w Biurze. CBA przypomniało, że co roku sprawdza oświadczenia wszystkich parlamentarzystów.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

"Jeżeli w wyniku sprawdzenia, istnieją podstawy do wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego konkretnego parlamentarzysty, CBA rozpoczyna taką kontrolę. W przypadku analizy oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego nie stwierdzono podstaw do rozpoczęcia kontroli oświadczenia majątkowego" - powiedział PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Pod koniec tygodnie partia Razem i Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska wystąpiły do CBA o sprawdzenie prawdziwości oświadczenia majątkowego szefa Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak "Gazeta Wyborcza" opublikowała w zeszły wtorek stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. Kaczyńskiego z Birgfellnerem.

Rozmowa dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch 190-metrowych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Budowa - jak podawała "GW" - miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro (1,3 mld zł). W biurowcu miałyby się mieścić m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

W środę "GW" pisała zaś, że Jarosław Kaczyński 20 razy spotykał się w centrali partii z austriackim biznesmenem, który miał w imieniu spółki Srebrna zbudować biurowiec.(PAP)

Czytaj więcej na ten temat:

autor: Aleksander Główczewski

ago/ godl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 3 drabio

No przecież źle nie chciał... Chodziło o to by koryto było większe, głębsze i pełniejsze. Nie można już lodów kręcić na lewo ... Co za ludzie... Dajcie żyć Jarosławowi. Dajcie się nachapać bo jak tu żyć.... A tak naprawdę to CBA kryje matactwa i lewe interesy prezesa? Dobra zmiana pokazuje swoją wyższość moralną. Co do zasady działania nie różnią się od poprzedników... Są tacy, którym wszystko wolno... do czasu...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 13 jes

Nie CBA tylko szef CBA nie podjął takiej próby bo chce jeszcze trochę posiedzieć na dobrze płatnej fuszce. Jeszcze tyle spraw do zagmatwania jak KNF, SKOK'i i fundacja miłośników ziemi białostockiej.

! Odpowiedz
70 39 search

Don Jaroslaw to patriota o najwyszych standardach uczciwosci a wy sie czepiacie, obok diet, emerytur i darmowych kierowcow, ochrony itp chcial jeszcze dorobic na deweloperce.
Duza ma rodzine, tzn bratanica jest kochliwa i jeszcze plodna.
Oczywiscie, tylko wredni atakuja, bo to taka dzialalnosc z doza niesmialosci, za kase suwerena z panstwowego banku od prezesa przez siebie namaszczonego. Biznes plan mial silny fundament by tak po cichaczu na lewo. Ale sa zadrosnicy, taki Sinior Tadeusz z Torunia tez sie denerwuje bo on tez tak chcial.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 43 malineczka

Miało być śmiesznie a wyszło żałośnie.

! Odpowiedz
11 6 jes odpowiada malineczka

Masz rację. Kaczyński wypadł żałośnie.

! Odpowiedz
61 39 trooper

CBA podejrzane o bycie w kieszeni PIS nie stwierdziło podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie szefa PIS. Tylko udowadniają swoją uległość. Błazenada.

! Odpowiedz
29 19 jkl777

Trybunal Konstytucyjny stwierdzil, ze konstytucja jest niezgodna z konstytucja. Sprawe prowadzila mgr TW Wolfgang.

! Odpowiedz
17 38 and00 odpowiada jkl777

Za Sorosa, tzn przepraszam Rzeplińskiego nie takie wyroki zapadały

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil