CBA nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego

2019-02-05 16:34, akt.2019-02-05 17:24
publikacja
2019-02-05 16:34
aktualizacja
2019-02-05 17:24

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego - dowiedziała się we wtorek PAP w Biurze. CBA przypomniało, że co roku sprawdza oświadczenia wszystkich parlamentarzystów.

/ fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

"Jeżeli w wyniku sprawdzenia, istnieją podstawy do wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego konkretnego parlamentarzysty, CBA rozpoczyna taką kontrolę. W przypadku analizy oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego nie stwierdzono podstaw do rozpoczęcia kontroli oświadczenia majątkowego" - powiedział PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Pod koniec tygodnie partia Razem i Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska wystąpiły do CBA o sprawdzenie prawdziwości oświadczenia majątkowego szefa Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak "Gazeta Wyborcza" opublikowała w zeszły wtorek stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. Kaczyńskiego z Birgfellnerem.

Rozmowa dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch 190-metrowych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Budowa - jak podawała "GW" - miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro (1,3 mld zł). W biurowcu miałyby się mieścić m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

W środę "GW" pisała zaś, że Jarosław Kaczyński 20 razy spotykał się w centrali partii z austriackim biznesmenem, który miał w imieniu spółki Srebrna zbudować biurowiec.(PAP)

Czytaj więcej na ten temat:

autor: Aleksander Główczewski

ago/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
drabio
No przecież źle nie chciał... Chodziło o to by koryto było większe, głębsze i pełniejsze. Nie można już lodów kręcić na lewo ... Co za ludzie... Dajcie żyć Jarosławowi. Dajcie się nachapać bo jak tu żyć.... A tak naprawdę to CBA kryje matactwa i lewe interesy prezesa? Dobra zmiana pokazuje swoją wyższość No przecież źle nie chciał... Chodziło o to by koryto było większe, głębsze i pełniejsze. Nie można już lodów kręcić na lewo ... Co za ludzie... Dajcie żyć Jarosławowi. Dajcie się nachapać bo jak tu żyć.... A tak naprawdę to CBA kryje matactwa i lewe interesy prezesa? Dobra zmiana pokazuje swoją wyższość moralną. Co do zasady działania nie różnią się od poprzedników... Są tacy, którym wszystko wolno... do czasu...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jes
Nie CBA tylko szef CBA nie podjął takiej próby bo chce jeszcze trochę posiedzieć na dobrze płatnej fuszce. Jeszcze tyle spraw do zagmatwania jak KNF, SKOK'i i fundacja miłośników ziemi białostockiej.
search
Don Jaroslaw to patriota o najwyszych standardach uczciwosci a wy sie czepiacie, obok diet, emerytur i darmowych kierowcow, ochrony itp chcial jeszcze dorobic na deweloperce.
Duza ma rodzine, tzn bratanica jest kochliwa i jeszcze plodna.
Oczywiscie, tylko wredni atakuja, bo to taka dzialalnosc z doza niesmialosci, za kase
Don Jaroslaw to patriota o najwyszych standardach uczciwosci a wy sie czepiacie, obok diet, emerytur i darmowych kierowcow, ochrony itp chcial jeszcze dorobic na deweloperce.
Duza ma rodzine, tzn bratanica jest kochliwa i jeszcze plodna.
Oczywiscie, tylko wredni atakuja, bo to taka dzialalnosc z doza niesmialosci, za kase suwerena z panstwowego banku od prezesa przez siebie namaszczonego. Biznes plan mial silny fundament by tak po cichaczu na lewo. Ale sa zadrosnicy, taki Sinior Tadeusz z Torunia tez sie denerwuje bo on tez tak chcial.
malineczka
Miało być śmiesznie a wyszło żałośnie.
jes odpowiada malineczka
Masz rację. Kaczyński wypadł żałośnie.
trooper
CBA podejrzane o bycie w kieszeni PIS nie stwierdziło podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie szefa PIS. Tylko udowadniają swoją uległość. Błazenada.
jkl777
Trybunal Konstytucyjny stwierdzil, ze konstytucja jest niezgodna z konstytucja. Sprawe prowadzila mgr TW Wolfgang.
and00 odpowiada jkl777
Za Sorosa, tzn przepraszam Rzeplińskiego nie takie wyroki zapadały

Powiązane: Taśmy Kaczyńskiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki