REKLAMA

Były wiceprezes PGE doprowadzony do prokuratury

2020-09-29 14:24
publikacja
2020-09-29 14:24
fot. STUDIO GRAND WEB / Shutterstock

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie został doprowadzony były wiceprezes PGE Wojciech T. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek rano przez CBA w sprawie b. ministra transportu Sławomira Nowaka i ma usłyszeć zarzuty korupcyjne.

Wojciech T. został zatrzymany we wtorek po godz.6 rano w Konstancinie. Po dokonaniu przeszukań w jego miejscu zamieszkania, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Według ustaleń PAP, T. ma usłyszeć zarzuty korupcyjne.

Ustalenia śledczych wskazują na to, że Wojciech T. miał dwukrotnie przekupić Sławomira Nowaka. Raz, gdy Nowak był jeszcze szefem gabinetu u premiera Donalda Tuska, by załatwić sobie stanowisko w zarządzie spółki PGE, a kolejny raz - gdy Nowak pełnił już funkcję ministra transportu. Kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki miało mu zapewnić stanowisko wiceprezesa Energi.

We wtorek w godzinach przedpołudniowych do prokuratury został doprowadzony także zatrzymany przez CBA Leszek K. Mężczyzna podejrzany jest o pośredniczenie pomiędzy Wojciechem T. a ministrem Nowakiem. Jak ustaliła PAP, czynności z nim zakończyły się około godz. 14.

Prokuratura zamierza także przesłuchać zatrzymanego we wtorek w Warszawie Dariusza K., byłego prezesa PKN Orlen. Zarzuty, które ma usłyszeć są związane z wręczaniem łapówek Nowakowi w zamian za stanowisko w spółce. Mężczyzna nie został jeszcze doprowadzony.

Planowane jest także kolejne przesłuchanie Sławomira Nowaka, ale jego termin nie jest jeszcze znany. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska, Aleksandra Kuźniar

hd/ akuz/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Jakiś harcerz z CBA napisał te zeznania. To się kupy nie trzyma. Ale po co łapać króliczka, skoro tak fajnie się go goni.
andregru
Może jak zmieni się kiedyś władza to zmienią się doprowadzani prezesi .
nostsherlock
To pewnie jakieś słupy, za mała kwota, żeby komukolwiek się opłacało wystawić stołek wiceprezesa w spółce działającej na skalę całego kraju. Jeszcze pewnie sama osoba "załatwiająca" ma wyższe zarobki miesięczne. Z logicznego punktu widzenia to się kupy nie trzyma
demeryt_69
Tych spółek i spółeczek jest sporo, więc chłopaki w prokuraturze aż do świąt będą mieli ruch na korytarzach :)
szczecinianin
Nie mógł zrobić normalnie przetargu dałbym ,więcej za stanowisko Prezesa 100 tys zł odrazu odpalam na partię ,która mnie wybrała.
Chwila przecież to już dawno działa przeczytajcie wpłaty na kampanie wyborcze to znajdziecie tam wielu prezesów i vice prezesów-przypadek?

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki