REKLAMA

Były prezes PKN Orlen zatrzymany w sprawie Sławomira Nowaka. W środę przesłuchanie

2020-09-29 08:23, akt.2020-09-29 19:39
publikacja
2020-09-29 08:23
aktualizacja
2020-09-29 19:39
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM / FORUM

Były prezes PKN Orlen Dariusz K. zostanie przesłuchany w środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Biznesmen usłyszy zarzuty korupcyjne, bo według prokuratury miał płacić byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi za stanowisko w spółce.

Jak ustaliła PAP, we wtorek w godzinach popołudniowych zakończyło się przeszukanie miejsca zamieszkania Dariusza K. w PKN Orlen został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po godz. 6 rano w swoim domu w Warszawie.

K. podejrzany jest o wręczenie Sławomirowi Nowakowi w sumie ok. 200 tysięcy złotych łapówki za korzystne warunki swojego kontraktu z Orlenem.

CBA zatrzymało we wtorek także Wojciecha T., byłego wiceprezesa PGE i Energi, podejrzanego o wręczanie łapówek w zamian za stanowiska w zarządach tych spółek. Wojciech T. miał dwukrotnie przekupić Sławomira Nowaka. Za pierwszym razem, gdy Nowak był jeszcze szefem gabinetu u premiera Donalda Tuska i za drugim razem, gdy Nowak pełnił już funkcję ministra transportu.

W przekazaniu pieniędzy pośredniczyć miał Leszek K. także zatrzymany we wtorek przez CBA. Wojciech T. i Leszek K. usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie informuje o treści złożonych przez nich wyjaśnień do czasu przesłuchania ostatniego podejrzanego, czyli Dariusza K.

Były prezes PKN Orlen miał zostać przesłuchany jeszcze we wtorek, ale przeszukania jego miejsca zamieszkania zakończyły się dopiero około godz. 17. K. musiał także przejść obowiązkowe badania w związku z panującą epidemią koronawirusa, co przełożyło się na znaczne opóźnienie w możliwości doprowadzenia go do prokuratury. W związku z tym – jak ustaliła PAP – przesłuchanie Dariusza K. odbędzie się w środę w godzinach porannych. Planowane jest także kolejne przesłuchanie Sławomira Nowaka, ale jego termin nie jest jeszcze znany. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska, Natalia Kamińska

hd/ nmk/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
jaguar_61
tak POcioty rządziły przez 8 lat...ludzie na wsi i w podkarpackim mądrzejsi niż "pożal się Boże" polska ynteligencja....
drabio
200 tys. Za posadę szefa Orlenu to znaczy była promocja na razie wg. śledczych bo skąd ta informacja nie wiadomo, ciekawe jak to było z Obajtkiem? Wójt Pcimia nagle zostaje szefem PKN. Dowiemy się pewnie za jakieś 10 lat.

Mam nadzieję dożyć tego czasu.
and00
Przecież pan Nowak wyjaśnił że na zegarek latami odkładała cała jego rodzina
A ci dalej nie wierzą...
demeryt_69
Tak krawiec kraje, jak mu materii staje :)
jarekzbyszek
Czym się bezpieczniki z CBA zajmują? Odgrzewanymi kotletami. A nowa władza może kraść bez końca. Ziobro, Kamiński i Wąsik gwarantują bezkarność.
przemek_opinia
Jak ludzie PO-KO, których politycznie popierasz nakradli i dopuszczali się korupcji to według Ciebie dobrze i nie trzeba ich pociągnąć do odpowiedzialności. Jakie to żałosne. I właśnie na tym polega fanatyzm PO-KO. Nie na sprawiedliwości, nie na rozwoju gospodarczym, nie na patriotyzmie. Fanatyzm PO-KO polega, aby być Jak ludzie PO-KO, których politycznie popierasz nakradli i dopuszczali się korupcji to według Ciebie dobrze i nie trzeba ich pociągnąć do odpowiedzialności. Jakie to żałosne. I właśnie na tym polega fanatyzm PO-KO. Nie na sprawiedliwości, nie na rozwoju gospodarczym, nie na patriotyzmie. Fanatyzm PO-KO polega, aby być zawsze ANTY PiS.
wektorwg odpowiada przemek_opinia
Gdzie jest kasa za respiratory i kto ją ukradł?
krokus12 odpowiada przemek_opinia
OK masz rację ,że złodziei się ściga tylko jak kradną z PIS to nie wpływa na rozwój gospodarczy i jest patriotyczne ?
jarekzbyszek odpowiada przemek_opinia
To PIS wiecznie wmawiał o złodziejstwie PO. A wszyscy wiemy, kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja. Idąc tym tokiem rozumowania ile musiał zapłacić sołtys Pcimia za posadę prezesa? Człowiek bez wykształcenia ekonomicznego, kwalifikacji i mówiąc wprost głupi.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki