Były prezes GetBacku zapewnia, że prowadził rozmowy z PFR i PKO BP

Trwa zamieszanie wokół GetBacku. Odwołany ze stanowiska prezesa Konrad Kąkolewski wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że prowadził wraz z wybranymi pełnomocnikami spółki rozmowy o pozyskaniu finansowania z PFR i PKO BP. Przypomnijmy, że obie instytucje stanowczo zaprzeczyły w poniedziałek, że takie negocjacje miały miejsce i zgłosiły sprawę Komisji Nadzoru Finansowego.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

"W nawiązaniu do raportu giełdowego nr ESPI 39/2018 opublikowanego przez Spółkę GetBack S.A. w dniu 16 kwietnia 2018 r. dotyczącego pozytywnego zaangażowania w rozmowy z Bankiem PKO BP S.A. oraz Polskim funduszem Rozwoju S.A. na temat udzielenia Getback lub podmiotom z Grupy Kapitałowej GetBack finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym o łącznej kwocie do 250 mln, niniejszym informuję iż rozmowy, o których mowa w niniejszym komunikacie były faktycznie prowadzone przez mnie i wybranych pełnomocników Spółki. Stosowne informacje oraz wyjaśnienia zostały przekazane Urzedowi komisji Nadzoru Finansowego. Oczekuję na wyjaśnienie sprawy." - napisał Kąkolewski.

W poniedziałek rano GetBack podał, że prowadzi negocjacje z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym w wysokości do 250 mln zł. Z komunikatu spółki wynikało, że informacja została uzgodniona "ze wszystkimi zaangażowanymi stronami". PKO BP i PFR stanowczo zdementowały informacje, że prowadzą takie rozmowy i zgłosiły sprawę do Komisji Nadzoru Finansowego.

Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła w poniedziałek obrót akcjami i obligacjami Getback "ze względu na interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu". We wtorek rano GPW podała, że zawiesiła obrót akcjami i obligacjami Getback na żądanie zgłoszone przez Komisję Nadzoru Finansowego. W komunikacie nie podano do kiedy będzie trwało zawieszenie obrotu.

KNF podał w komunikacie prasowym we wtorek, że z dokonanych ustaleń faktycznych wynika, że opublikowane przez Bank PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju komunikaty stanowczo dementują informację na temat rzekomych negocjacji tych podmiotów w zakresie udzielenia GetBack finansowania o charakterze kredytowo-inwestycyjnym. Tym samym w ocenie organu nadzoru, analiza przedstawionego w sprawie stanu podaje w wątpliwość wiarygodność informacji poufnej przekazanej przez Getback o rozmowach z PFR i PKO BP.

Tymczasem walne zgromadzenie akcjonariuszy GetBacku przegłosowało emisję do 50 mln sztuk akcji bez praw poboru. 

Akcjonariusze upoważnili zarządu do emisji maksymalnie 50 000 000 akcji w ramach kapitału docelowego. Cena sprzedaży tych akcji ma być nie niższa od ceny akcji serii F. Zarząd Getbacku informował wcześniej, że cena emisyjna akcji serii F nie będzie niższa niż 10 zł.

Konkretna cena jednak dziś nie padła. „Intencją spółki jest zebranie jak największych ilości kapitału. W interesie spółki jest, by ta cena była wyższa niż niższa” – powiedział podczas walnego Kenneth William Maynard, przewodniczący rady nadzorczej, oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa. Maynard poinformował również, że nowy zarząd Getbacku chce w ciągu najbliższych tygodni zapoznać się szczegółowo z sytuacją w spółce. Przypomnijmy, że dziś rano pojawił się komunikat o odwołaniu prezesa Konrada Kąkolewskiego i rezygnacji dwóch innych członków zarządu. Więcej na temat WZA GetBacku przeczytasz w tym artykule.

MŻ/MKa/PAP

Źródło: Bankier24
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 pv_value

Prokuratorski i analityczny głęboki przegląd spółki powinien nastąpić teraz.
Bardzo interesujące może być przeglądnięcie jakie to ostatnio zakupy robili. :-)
Jak już tak po bandzie jadą to nietrudno o sytuację taką, że "ostatni gasi światło". Może się okazać że kupili od jakiegoś Getin Banku za drogo wierzytelności, z których naprawdę nic nie wynika.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 maacwin

niech sprawdzą wierzytelności w FIZ-ach

! Odpowiedz
0 2 dolafika

Trzeba natychmiastowo prawnie zablokować dalsze rozkradanie majątku spółki oraz zastosować środki prewencyjne w postaci aresztu dla całego zarządu i menedżerów odpowiedzialnych za wyprowadzanie pieniędzy. To jest jakiś AMBER GOLD w wersji 2 !!! Spółka z nadanym ratingiem, po kilku miesiącach od emisji akcji i sprzedaży obligacji nagle potrzebuje dofinansowania. Ludzie nie dajcie się okradać piszcie natychmiast do swoich Prokuratur oraz do Ministerstwa Sprawiedliwości zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa finansowego na wielką skalę, niech ich aresztują jak najszybciej !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 kola54

W cywilizowanej Kraju Zarzad Giedy natychmiast by skierowal sprawe do Prokuratury , na dzien dzisiejszy Kakoleski powinien siedziec w pace i czekac na Sad.

! Odpowiedz
0 2 maacwin

Może pan Prezio powinien iść po pieniądze do GTB, Gdzie się podziała kasa z emisji, czyje wierzytelności kupiono, jaka był rzeczywista kondycja firmy przed IPO ?

! Odpowiedz
10 8 run2u

Komu, jak nie PKO BP, komu jak nie mBankowi, jako głównym dystrybutorom obligacji KRUKA na 500baniek+, mogłoby zależeć na osłabieniu GetBacku ..? Kąkolewski został w brutalny sposób wykolegowany przez konkurencje.. ale należało mu się za nadmierne kozaczenie ! Nie zmienia to jednak faktu, że padł ofiarą chamskiego spisku ! .

PS
a porównywanie giełdowej spółki do podmiotów typu AmberGold, to zwykła chamska manipulacja, mająca na celu, osłąbienie pozycji spółki w oczach inwestorów, z tzw. "ciemnego ludu", bo jak mawia Prezes Partii Rządzącej "ciemny lud, kupi wszystko".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 23 dadar123

Z tym Amber Gold tonie przesadzajcie, bo 10-krotnie większa afera to SKOKi, ale fakt faktem, że Kąkolewski powinien mieć Getback na karku, tzn. poczuć jak to jest być dłużnikiem

! Odpowiedz
0 25 saintclair

Bumech - Champion GPW 2017
Get - Champion GPW 2018Wszystko w majestacie prawa, bez odpowiedzialności i konsekwencji karnych dla sprawców
Kto ma lepsze typy w rankingu?
KNF/GPW w kluczowych momentach przejrzało na oczy i zawiesza notowania. W interesie dobra Mniejszościowych Akcjonariuszy, aby mogli za resztę kapitału spędzić wczasy na RODOS:
Rodzinne
Ogródki
Działkowe
Ogrodzone
Siatką
Szukam jeszcze miejsca dla pewnej spółki ze Siedlec

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 37 dolafika

Prokurator i areszt izolacyjny dla tego pana i reszty zarządu. Chcieli inwestorom zrobić drugi Amber Gold. Sprzedali akcje, obligacje na setki milionów i nagle spółka potrzebuje dofinansowania.

! Odpowiedz
6 1 kuba_rzeszowiak

Czy za infa z Twittera grozi odpowiedzialność karna ?

! Odpowiedz
WIG -1,44% 60 097,10
2019-03-22 17:05:00
WIG20 -1,69% 2 319,10
2019-03-22 17:15:00
WIG30 -1,61% 2 669,43
2019-03-22 17:15:00
MWIG40 -0,95% 4 238,99
2019-03-22 17:04:45
DAX -1,61% 11 364,17
2019-03-22 17:37:00
NASDAQ -2,50% 7 642,67
2019-03-22 21:03:00
SP500 -1,90% 2 800,71
2019-03-22 21:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.