Brudziński: Nie przewidujemy nowelizacji budżetu

Nie przewidujemy nowelizacji budżetu - oznajmił w poniedziałek szef MSWiA Joachim Brudziński, pytany, kiedy może ona nastąpić w związku w nowymi propozycjami PiS. Jak jest dobry gospodarz, to są te pieniądze; wcześniej gdzieś uciekały - podkreślił minister.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

W czasie sobotniej konwencji PiS zaprezentowano pięć nowych propozycji. Lider partii Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 500+ od pierwszego dziecka oraz zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. Zapowiedział także "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta, a także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

W rozmowie na antenie Polsat News w poniedziałek prowadzący zauważył, że jeszcze parę miesięcy temu szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, pytana o 500+ na pierwsze dziecko, mówiła, że takich pieniędzy nie ma.

"Co wielokrotnie podkreślaliśmy - jeżeli wyniki finansowe, jeżeli budżet na to pozwoli, to te pieniądze będą" - odparł minister.

Pytany, kiedy będzie nowelizacja budżetu, szefa MSWiA odparł: "Zaskoczę pana. Nie przewidujemy nowelizacji budżetu". Na uwagę, że koszt propozycji to 40 mld złotych, odpowiedział: "I to jest właśnie pytanie - gdzie były te pieniądze".

"Jak jest dobry gospodarz - a przecież pokazujemy to już od trzech lat - to są te pieniądze. Wydrukowaliśmy je czy znalazły się w budżecie? Skoro się znalazły, to znaczy, że zawsze były, tylko że gdzieś uciekały, pytanie - gdzie. Gdzie te pieniądze, które dzisiaj trafiają do kieszeni Polaków, wypływały, gdy rządziła Platforma Obywatelska oraz PSL?" - mówił Brudziński.

W poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska przekonywała, że kondycja finansów publicznych pozwala na realizację programu Prawa i Sprawiedliwości.(PAP)

sno/ wus/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 marxs

z kreatywnej ksiegowosci Rostowskiego przeszliśmy do jawnych ksiegowych oszustw Morawieckiego i spółki jakie swego czasu miały w Grecji sam koszt 13-tki dla emerytów to ok. 8-9 mld zł w 2019 roku to tylko to a co z resztą? jestem pewien że glapińskii dodrukuje kilkadziesiąt mld zł pustych złotówek z cienkiego powietrza na to i doprowadzi do walutowego kryzysu albo wielokrotnie więszej inflacji niz obecnie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 marxs

PISy to są lepsze nawet od Davida Copperfielda bez przerwy "znajdują' jakieś wielkie ilości kasy chcesz 5 mld zł PISy "znajdą" chcesz 50 mld zł nie ma problema PISy też "znajdą"

! Odpowiedz
4 3 antek10

Pierw nakłamią że bedzie przed wyborami a potem że mają "poślizg" i bedzie po wyborach tylko trzeba ich wybrać. A po wyborach obwarują to wymogami dochodowymi , lub innymi po to aby nikt tego nie wziął tak jak kwota wolna od podatku. Niby jest 8 tysi ale nikt na to sie nie łapie. Dlatego nie ma nowelizacji budżetu.

! Odpowiedz
3 5 antek10

A inflacja 2%. Buhahahhha. Ceny rosną tylko nie inflacja. Cuda! :-)))

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil