Borys Budka nowym ministrem sprawiedliwości

Borys Budka będzie nowym ministrem sprawiedliwości - poinformowała premier Ewa Kopacz. Na tym stanowisku zastąpi Cezarego Grabarczyka, który podał się do dymisji.

Borys Budka, nowy minister sprawiedliwości
Borys Budka, nowy minister sprawiedliwości (fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że jest on 37-letnim, ale już doświadczonym prawnikiem, parlamentarzystą i samorządowcem. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Śląskiego i ma tytuł doktora. Jest wykładowcą Akademii Ekonomicznej i przeszło 60 razy reprezentował Sejm przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Ewa Kopacz podkreśliła, że należy kontynuować prace przy projektach ustaw, przygotowanych przez poprzedniego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, a przede wszystkim przy projekcie ustawy o pomocy prawnej.

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję Cezarego Grabarczyka z funkcji ministra sprawiedliwości - poinformowało w środę wieczorem CIR. Grabarczyk tłumacząc swoją decyzję, podkreślił że nie może być wątpliwości, co do osoby pełniącej funkcję ministra sprawiedliwości.

"Dzisiaj wieczorem minister Cezary Grabarczyk złożył dymisję na ręce premier Ewy Kopacz. Dymisja została przyjęta" - poinformowało CIR w komunikacie przekazanym PAP. Grabarczyk był ministrem sprawiedliwości od września 2014 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/md/nyg/PAP

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~satyryk

Tylko program komputerowego prawa jest w stanie ogarnac i osadzic sprawiedliwie wg paragrafów .Dlaczego jeszcze nie ma takiego rozwiazania.Matematyczni geniusze ..a przestepstw nie moga traktowac jako wirusów.

! Odpowiedz
0 1 ~osip

budka, kto to jest? skąd on się wziął?

! Odpowiedz
0 2 ~Jan

Z tym Budką to jest jakaś Szopka. Grabarczyk podaje się do dymisji z powodu tak błahego ze nawet nie warto tego komentować. Służby pokazują że 3 lata temu w czasie egzaminu na pozwolenie do posiadania broni logował się w innym miejscu ( jakim). Co to za służby? czyje? nikt nic nie wie, czeski film. Leśniczy bez wąsów alias Kotylion sprawiedliwy wśród narodów natychmiast przyjmuje dymisje żeby przed wyborami pokazać że zetnie łeb nawet najlepszemu kumplowi gdy trzeba będzie ratować własny. Szopka i tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~rambo

już po jego minie widać,że jest "wybitny"

! Odpowiedz
0 0 ~Jan

I przystojny.

! Odpowiedz
4 2 ~wiesniak

No, nareszcie, mlody i bardzo dobrze wyksztalcony....

! Odpowiedz
0 5 ~luu

Borys , nie mogl byc Jan?

! Odpowiedz
0 6 ~Balsam

już nie ma z czego wybierać?
Pewnie plot jej podsunął tego kandydata!

! Odpowiedz
1 9 ~Prawnik

Facet poniekąd znikąd. Zwykły partyjny urzędas. Nieznany, ani poglądami, ani praktyką, ani teorią. Czy naprawdę nie mamy prawników menedżerów sprawdzonych w realu, życiu gospodarczym,czy też praktyce zawodowej tj. np. sądowej. Kolejny Kaziu, co to się będzie sprawdzał. A sądownictwo pitrzebuje reformy przygotowanej przez praktyków znających standardy światowe i otchłań polskiego sądu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 1 ~Studentka

Facet ma ogromne doświadczenie, wiedzę i chęci do wprowadzania zmian. Miałam z nim wykłady i choć za POwcami nie przepadam, to akurat uważam, że pani premier dokonała dobrego wyboru.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil