Bloober pokazuje wyniki tuż przed premierą

Adam Hajdamowicz2019-08-14 17:19redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-08-14 17:19
Bloober

Bloober Team zaprezentował wyniki za II kwartał 2019 roku, a już za dwa tygodnie odbędzie się premiera „Blair Witch”. Spółka ogłasza przedsprzedaż gry w wersji Deluxe.

Producent gier, tuż przed premierą mocno wyczekiwanej produkcji „Blair Witch”, przedstawił raport za II kwartał 2019 roku. Bloober Team wypracował w tym okresie ponad 2,4 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów, o 26% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i ponad 8% więcej kwartał do kwartału. Zysk netto w II kwartale wyniósł około 100 tys. zł względem ponad 600 tys. zł rok wcześniej.

„Interesuje nas stały stabilny wzrost przychodów z okresowymi pikami w miesiącach premier. I tego spodziewamy się w kolejnych kwartałach. Więcej szczegółów dotyczących naszych najbliższych planów zdradzimy we wrześniu” - zapowiada Piotr Babieno, prezes Bloober Team. 

Kurs spółki spadał niemal przez całą sesję, ostatecznie kończąc dzień na niewielkim minusie (–1,41 proc.). W dłuższym terminie akcje te jednak wciąż znajdują się w trendzie wzrostowym, zwiększając swoją wartość od początku czerwca o ponad 120 proc.

/ Bankier.pl

Premiera gry „Blair Witch”, jednej z większych tegorocznych niespodzianek na targach E3 Expo, zaplanowana jest już za dwa tygodnie (30 sierpnia). „Na dniach” tytuł ma być dostępny w przedsprzedaży na PC w wersji Deluxe Edition. Wersja ta będzie obejmowała, poza samą grą, także ścieżkę dźwiękową i muzykę z gry oraz tzw. artbook przygotowany specjalnie dla tej produkcji. Razem z zapowiedzią przedsprzedaży, spółka opublikowała także nowe wideo, przedstawiające środowisko, w jakim będzie się rozgrywać gra.

Jesteśmy gotowi do premiery. Szykujemy jeszcze ostre uderzenie marketingowe i promocyjne na targach Gamescom i PAX Prime. Dodatkowo lada moment rozpocznie się przedsprzedaż wersji Deluxe, zawierającej pełną ścieżkę dźwiękową i art-book. Blair Witch na motywach, którego oparta jest gra. To kultowy horror sprzed lat, ale co ciekawe tytuł ma również bardzo dobrą rozpoznawalność wśród młodszych wielbicieli tego gatunku. Nie ukrywamy, że udało nam się wyrobić markę producenta horroru premium i sam fakt, że 'jest premiera nowego tytułu od Bloober Team', to jest wydarzenie na rynku. Dlatego nie będę krył, że liczymy na sukces” - mówi Piotr Babieno.

Pełna wersja produkcji będzie dostępna w wersje na konsole Xbox One oraz na komputery PC na terytorium całego świata, w cenie 29,99 USD/EUR, a wersja Delux Edition po premierze gry w cenie 34,99 USD/EUR, natomiast w przedsprzedaży cena zestawu będzie wynosić 29,99 USD/EUR.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki