BlaBlaBus wjeżdża do Polski. FlixBusowi rośnie konkurencja

BlaBlaCar rozszerza swoją działalność i poza carpoolingiem zaproponuje podróżnym również przejazdy autobusami pod marką BlaBlaBus. Szykuje się konkurencja dla FlixBusa.

(BlaBlaBus)

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", nowy przewoźnik ruszy w Polsce na przełomie września i października tego roku.

BlaBlaBus powstał w Europie Zachodniej w 2019 roku, znana już na naszym rynku firma BlaBlaCar chciała "na nowo zdefiniować doświadczenie podróży autobusem tak, aby była ona bardziej nowoczesna i przystępna cenowo".

Od czerwca BlaBlaBus ma w swojej ofercie ponad 300 kierunków, głównie we Francji, krajach Beneluksu, a także we Włoszech. Francuski przewoźnik planuje, że do końca roku powiększy swoją siatkę połączeń i będzie dowoził pasażerów do 400 europejskich miast.

Polska jest piątym rynkiem, gdzie BlaBlaBus będzie dostępny. Oprócz tras krajowych oferować będzie również zagraniczne. Według ustaleń "Rz" jednym z partnerów firmy na naszym rynku ma być PKS Polonus.

Idei powstania BlaBlaBusa przyświeca - oprócz rozwijania firmy - dbanie o środowisko. Jazda autobusem jest bardziej ekologiczna, zapewnia przewoźnik. Zużywa on 9 razy mniej paliwa niż auto, 7 razy mniej niż samolot i 3 razy mniej niż wspólny przejazd samochodem.

BlaBlaBus – jak skorzystać z usługi

Bilet na interesujący nas przejazd, który otrzymamy na podany adres e-mailowy, możemy zarezerwować na stronie internetowej przewoźnika. Ponadto nie trzeba będzie go drukować, do wejścia na pokład wystarczy okazanie go w formacie elektronicznym. Oprócz tego należy okazać kierowcy także dokument tożsamości potwierdzający dane znajdujące się na e-bilecie.

Bagaż przewożony w luku musi spełniać następujące kryteria:

  • wymiary: suma 3 wymiarów (długość + szerokość + głębokość) bagażu nie może przekraczać 200 cm.
  • waga: maksymalnie 20 kg.

Bilety można wymienić lub anulować. W przypadku pierwszego rozwiązania przystanek odjazdu i przyjazdu muszą pozostać takie same. Jeśli opłata za nową rezerwację jest wyższa niż opłata za rezerwację początkową, trzeba będzie dopłacić różnicę. Jeśli kwota jest niższa, firma zwróci różnicę w formie bonu zakupowego BlaBlaBusa.

W przypadku anulowania biletu klient otrzyma zwrot również w formie bonu zakupowego BlaBlaBusa.

FlixBus nie pozostaje w tyle

BlaBlaBus może stanowić konkurencję dla niemieckiego przewoźnika, jednak ten nie ma zamiaru się tak łatwo poddać i wkracza na teren dobrze znany BlaBlaCarowi – carpooling. FlixBus planuje uruchomienie swojej marki FlixCar w 2020 roku.

Firma pozyskała już finansowanie na ten projekt. – Dzięki strategicznej współpracy z TCV i Permirą, które mają ogromne doświadczenie w inwestowaniu w światowe firmy technologiczne, będziemy w stanie przyspieszyć nasz rozwój, oferując możliwość podróżowania jeszcze większej liczbie osób na całym świecie za pośrednictwem usług FlixBus, FlixTrain i niedługo FlixCar, równocześnie umacniając naszą pozycję na istniejących rynkach – mówi Jochen Engert, dyrektor zarządzający i założyciel FlixMobility.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 5 1a2b

To jest kolejna usługa której nie można kupić bez podania pełnych danych osobowych. To już zaczyna trącać totalitaryzmem.

! Odpowiedz
1 36 takeda83

francuzi dobieraja sie do polskich kierowcow tirow ze to konkurencja i trza ja wyeliminowac to teraz dobrze sobie o tym przypomniec przy kazdej firmie z francji i niemiec wchodzacych na rynek polski

! Odpowiedz
18 8 marianpazdzioch

Ceny za przejechanie 90 km (bo tyle mi trzeba przejechać) są dziś kosmiczne. Bus 17 zł, PKP 16 zł. Blabla, licząc dodatkowe opłaty 14 zł. Nie liczę licznych uciążliwości w rodzaju smrodu, brudu w PKP i na dworcach, koniecznosci dotarcia na miejsce startowe, konieczności ciągnięcia grzecznościowej gadki w blabla itp. Bardziej opłaca się pojechać własnym autem, przy założeniu oczywiście że jadą co najmniej 2 osoby.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 marianpazdzioch

Coś tu jest chyba mocno nieteges, jeśli nazywa się to "komunikacja zbiorowa". A jest, bo jeżdżąc często widzę pustki.

! Odpowiedz
1 6 glos_rozsadku

jakżeś to policzył? Przejazd 90 km autem (nowym, porządnym nie gruchotem dla biedaków) to koszt ok. 90 zł wliczając benzynę i amortyzację samochodu. Przy 2 osobach masz 45 zł za osobę. A przejazd kolej 16 zł.
32 < 90. Mózg.

! Odpowiedz
4 35 grzegorzkubik

Bardzo dobrze. Czas na konkurencję.

! Odpowiedz
52 15 szymon_xyz

"Jazda autobusem jest bardziej ekologiczna, zapewnia przewoźnik. Zużywa on 9 razy mniej paliwa niż auto, 7 razy mniej niż samolot i 3 razy mniej niż wspólny przejazd samochodem. " - moje auto spala 5 litrów/100 km trasie... Cóż to za autobus, który pali pół litra na setkę? ;-)

! Odpowiedz
6 68 slaw007

W przeliczeniu na jednego pasażera autobus spala znacznie, znacznie mniej niż auto.

! Odpowiedz
17 24 --__hubert__---__--__--__--__-

Kolejna firma po Polskimbusie tj Polonus zostanie wchłonięta przez obcy kapitał .

! Odpowiedz
1 32 lusniakson

PolskiBus nie byl polska firma.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne