Bitcoin z nowym rekordem. 5000 dol. przebite

Obserwowanie kolejnych rekordów przeplatanych kolejnymi mocnymi korektami to na rynku bitcoina już tradycja. Dziś najpopularniejsza z wirtualnych walut przekroczyła poziom 5000 dolarów.

Z prawdziwym wystrzałem cen bitcoina mieliśmy do czynienia dziś w godzinach porannych. Dość powiedzieć, że dzień zaczynaliśmy z poziomem 4850 dol. za jednego bitcoina, by po 10.00 zobaczyć kurs sięgający nawet ponad 5100 dol. Poprzedni rekord (w trakcie dnia, a nie na jego koniec) bitcoin wyznaczył 2 września (5013 dol.).

Dla porządku warto dodać, że obecny rekord odpowiada ok. 18 350 zł za jednego bitcoina.

(Coindesk)

Wydaje się, że na inwestorach obecnych na rynku wirtualnych walut nie robią wrażenia ostatnie (w teorii) negatywne informacje. Przypomnijmy - pierwszych dniach września 2017 r., chińskie władze zakazały przeprowadzania ICO, czyli pierwotnych ofert kryptotokenów. Następnie podobnymi restrykcjami objęto działalność giełd obracających wirtualnymi walutami. To właśnie tym wydarzeniom przypisywano sprowadzenie ceny bitcoina do poziomu 3000 USD. W kolejnych dniach w ślady Chin poszła Korea Południowa, jednak nie powstrzymało to wirtualnych walut przed obraniem kursu na północ. Co więcej, informacje o przygotowaniach Goldman Sachs do uruchomienia działu zajmującego się handlem kryptowalutami pokazały, że nawet wielkie amerykańskie instytucje rozważają wejście na gorący rynek.

Michał Żuławiński

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 pkc

bitcjowi gołodupcy nie wiedza co było w 2000r jak napompowali banieczkę internetowa, takie pianie było na co dzień jak to bedzie dobrze ze internet to, internet tamto , ze nie trzeba bedzie pracować, nowa ekonomia, prawdopodobnie entuzjaści krypto srali wtedy w pieluchy

! Odpowiedz
5 3 zyleta

A ile było wynalazków które zostały zapomniane?
Bo ja nie wiem, nie znam ich, nie pamiętam.

! Odpowiedz
6 14 open_mind

„Bitcoin z nowym rekordem. 5000 dol. Przebite” Pomimo wysiłków rządów aby go ujarzmić pomijając aspekty prawne on będzie rósł, i $ 10000 na horyzoncie wydaje się bardzo prawdopodobne o ile do tego czasu światowy system finansowy się nie wywali. Jego zwyżki odzwierciedlają sprzyjające środowisko jakim są Fiat Money oparte o zaufanie a niszczone przez ogromne ich rozwadnianie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 open_mind

Cały świat jest obecnie jak jedna wielka BAŃKA! Pytanie kiedy pęknie wydaje się naiwne – on pęka w tej chwili.

! Odpowiedz
0 22 t1000 odpowiada open_mind

Nic nie pęka. Niewolnicy cały czas grzecznie biegają do pracy za fiatami i są zmuszani do wymiany na nie swoich towarów i usług. Od tysięcy lat nic się nie zmieniło, mała grupa ludzi żyje z pracy nas wszystkich.

! Odpowiedz
0 3 open_mind odpowiada t1000

Dlaczego mamy tyle bezgranicznych dyletantów, coś wam do jedzenia dają czy co?
Nie potraficie samodzielnie myśleć i rozglądać się po szerokim świecie co się dzieje? I wyciągać logiczne wnioski?

! Odpowiedz
1 4 tomkab

dalej rośnie, już ponad 11%....kupować? https://kantorbitcoin.pl/bitcoin-powyzej-5000-usd-nowe-ath/
....ale co, za 1000 zł to można kupić niecałe 0,1 bitcoina, to jakoś mało? może te litecoiny, to coś warte?

! Odpowiedz
1 3 t1000

Ja załadowany w DASH. Tylko 7,6 mln monet w obiegu.

! Odpowiedz
1 2 tomkab odpowiada t1000

DASH to się chyba najbardziej kopać opłaca,widziałem jakieś kalkulatory, że z 1 koparki w przeliczeniu 10 tys. miesiecznie

! Odpowiedz
2 3 t1000 odpowiada tomkab

Na wykopanie potrzeba czasu i inwestycji w maszyny i energię, a po korekcie BTC DASH może ładnie odbić dając na końcu więcej BTC. Jest w top 10 kapitalizacji wszystkich kryptowalut i notowany na największych giełdach:
https://coinmarketcap.com/currencies/dash/#markets

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,0% VII 2018
PKB rdr 5,2% I kw. 2018
Stopa bezrobocia 5,9% VI 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 848,16 zł VI 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,8% VI 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl