REKLAMA

Bitcoin coraz tańszy. Kurs poniżej 200 USD

2015-01-15 08:35
publikacja
2015-01-15 08:35
fot. iStock /

Rok 2014 r. z całą pewnością nie należał do bitcoina. Nowy rok wirtualna waluta rozpoczyna równie słabo.

(fot. iStock / )

Pod koniec 2013 r. bitcoin święcił triumfy. W trakcie rozpoczętego w czasie cypryjskiego kryzysu rajdu wirtualna waluta biła kolejne okrągłe poziomy, co nie umykało uwadze mediów. Symbolicznym momentem dla bitcoina było pierwsze – i jak się okazało, jedyne – w historii przebicie ceny uncji złota. 29 listopada 2013 r. za jedną jednostkę wirtualnej waluty trzeba było zapłacić 1242 dolarów, podczas gdy 31,1035 g złota kosztowało 1241,5 dolarów.

Tamten czas to już jednak odległa przeszłość. W 2014 r. bitcoin zniknął z pierwszych stron gazet, a media branżowe zamiast o kolejnych rekordach, informowały o aferach. Najgłośniejszą z nich było bankructwo tokijskiej Mt Gox. Z jednej z największych na świecie bitcoinowych giełd w dziwnych okolicznościach „wyparowało” 850 tys. bitcoinów, które przy ówczesnym kursie warte były ok. 480 milionów dolarów. Poszkodowanych zostało 127 tys. klientów.

Ubiegły rok przyniósł także doniesienia o atakach hakerskich. Ofiarą jednego z nich padła polska giełda Bitcurex. W ostatnich dniach ataku doświadczył potentat bitcoinowego rynku, Bitstamp. Straty w jej przypadku oszacowano na 5 mln dolarów.

2014 r. miał też jasne strony. Bitcoin zaczął być przyjmowany przez kolejne firmy - w tym tak znane jak PayPal – co z pewnością pomaga zakorzenić się wirtualnej walucie w świadomości przedsiębiorców i konsumentów. Bitcoin wychodził także ze świata wirtualnego, co widać było również w Polsce. W maju w Warszawie stanął pierwszy polski bitcoinowy bankomat, a w październiku płatności w bitcoinach zaczął przyjmować szpital Medicover.  

Kurs bitcoina na giełdzie bitstamp (w USD) (bitcoincharts)

Dziś rano na wspomnianej giełdzie Bitstamp jeden bitcoin wyceniany jest na 192 dolary. To o 38% mniej niż jeszcze na początku tego roku i 75% mniej niż w styczniu 2013 r. Od historycznych szczytów wirtualną walutę dzieli natomiast już ok. 80%. Warto jednak pamiętać, że na plusie wciąż są osoby, które kupiły bitcoiny przed rozpoczęciem hossy z 2013 r.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~Adam
Bitcoin można kupić bezpiecznie na polskiej giełdzie Nevbit.com
~Tomek88
Dla mnie osobiście jest to wciąż rewolucja niesamowita. Widzimy coraz większą ilośc sklepów internetowych akceptujących zapłate w bitcoinie. Liczba ta wzrosła z 10.000 z roku 2013 aż do 76.000 sklepów pod koniec września 2014. I mam wielką nadzieję ze liczba ta będzie wciąż rosła. Możemy przecież także zaobserwować Dla mnie osobiście jest to wciąż rewolucja niesamowita. Widzimy coraz większą ilośc sklepów internetowych akceptujących zapłate w bitcoinie. Liczba ta wzrosła z 10.000 z roku 2013 aż do 76.000 sklepów pod koniec września 2014. I mam wielką nadzieję ze liczba ta będzie wciąż rosła. Możemy przecież także zaobserwować coraz większość ilość biznesów i startup'ów związanych z btc. Dla przykładu można podać fajnie działająca platformę pożyczek p2p www.bitbond.com, która umozliwia dokonywanie miedzynarodowych transakcji dosłownie w ułamku sekundy, co nie było możliwe przed pojawieniem się btc.
~1000_satoshi
1000 satoshi every 120 minuteshttp://goo.gl/msJxGb
~Eryk
Gdzie są ci co tu krzyczeli że bitcoin to przyszłość młodych narodów i ci co mają złoto i inne wartości muszą szybko się tego pozbyć na rzecz bitcoina bo zarobią ! Wbijcie sobie wy młodzi że nie ma nic lepszego jak gold i silver na przetrzymanie wartości,wolał bym zagrać w kasynie zamiast kupić wirtualny pieniądz Gdzie są ci co tu krzyczeli że bitcoin to przyszłość młodych narodów i ci co mają złoto i inne wartości muszą szybko się tego pozbyć na rzecz bitcoina bo zarobią ! Wbijcie sobie wy młodzi że nie ma nic lepszego jak gold i silver na przetrzymanie wartości,wolał bym zagrać w kasynie zamiast kupić wirtualny pieniądz miał bym wtedy lepszy dreszczyk emocji i piękne panie w koło mnie.
~budget
Bitcoin został zaprojektowany w tajnej pracowni na zlecenie grupy Billderberg która wchodzi w skład Korony Zjednoczonego Królestwa pod nadzorem Department of Homeland Security Stanów Zjednoczonych.Żeby ułatwić wdrożenie Bitcoina z szybkim jego przyjęciem nadano mu imię rzekomego wynalazcy Satoshi Nakamato. Do całej akcji Bitcoin został zaprojektowany w tajnej pracowni na zlecenie grupy Billderberg która wchodzi w skład Korony Zjednoczonego Królestwa pod nadzorem Department of Homeland Security Stanów Zjednoczonych.Żeby ułatwić wdrożenie Bitcoina z szybkim jego przyjęciem nadano mu imię rzekomego wynalazcy Satoshi Nakamato. Do całej akcji włączył się także Izraelski Mosad i wnuczek wysokiego urzędnika Izraelskiej Agencji Wywiadu zamieszkujący we Francji został wyposażony w odpowiednie dyspozycje wyjechał do Japonii w celu założenia pierwszej Bitcoinowej gełdy w Tokyo która funkcjonowała do 2014 roku pod nazwą MtGox.Firma z racji totalnej kontroli przez służby Mosadu była nie dostępna do jakiejkolwiek kontroli lub audytów zewnętrznych i na początku 2014 zarejestrowała w sądzie swoją upadłość po wyparowaniu prawie miliona sztuk cyfrowej waluty.Nie będę wchodził w szczegóły które służby i w jakiej ilości przejęły ale należy poruszyć najważniejszy aspekt tzn. w jakim celu stworzono Bitcoina: a więc Bitcoina stworzono po to aby zastąpił w przyszłości wszystkie waluty świata ale najważniejszym fundamentem Bitcoina jest jego protokół który po zupełnej regulacji Bitcoina będzie służył do totalnej kontroli wszystkich obywateli żyjących na ziemi z całymi jego konsekwencjami.Już teraz posiadacze największych zasobów Bitcoina będą rządzić w przyszłości w przestrzeni gospodarczej jak i społecznej .Za trzydzieści pięćdziesiąt lat gdy bitcoin po staniu się główną i jedyną walutą na ziemi będzie miał ogromną wartość rzędu paru milionów dzisiejszych euro .
~seven
układanka się zaczyna domykać >Cameron i Tyler Winklevoss jedni z największych posiadaczy BTC ,Mark Karpeles właściciel MtGoxa =Obywatele Koszerni
~burzawa
lubie czytać teorie spiskowe, ta jest całkiem całkiem. Skąd to wiesz?
~dociekliwy
To bardzo ciekawe co piszesz, ale podaj jakiekolwiek źródła tych informacji, żeby ludzie przekazywali to dalej. Bo jak tak rzuciłeś news, to nie ma większego sensu. Z czasem zrobi się z tego tak zwane urban legend, a nie rzetelna informacja.
~fuckislam
Taaa... A międzyczasie islamiści cofną wszystko i wszystkich do ery kamienia łupanego, bo nawet prąd nie jest zgodny z doktryną srallachaszmatłacha i tyle wam z bitcoina zostanie. Jedyna walutą będą kozy...
~gaga
zaatakowane zostały giełdy i także portfele na Blockchein z których powykradano bitcoiny wartości milionów dolarów nie mówiąc o innych walutach crypto.Bitcoin służy do okradania ten rynek nie jest absolutnie regulowany to bandycki rynek na którym złodzieje nie ponoszą jakichkolwiek konsekwencji.Na tym rynku działają zaatakowane zostały giełdy i także portfele na Blockchein z których powykradano bitcoiny wartości milionów dolarów nie mówiąc o innych walutach crypto.Bitcoin służy do okradania ten rynek nie jest absolutnie regulowany to bandycki rynek na którym złodzieje nie ponoszą jakichkolwiek konsekwencji.Na tym rynku działają przeważnie służby wielu państw który go w pełni kontrolują do kontroli należą takie akcje jak otwieranie prywatnych wallets bez autoryzacji jej właścicieli i opróżnianie ich

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki