REKLAMA

BitBay ma inwestora z USA. Suszek już nie kieruje kryptogiełdą

2021-05-12 08:20
publikacja
2021-05-12 08:20
BitBay ma inwestora z USA. Suszek już nie kieruje kryptogiełdą
BitBay ma inwestora z USA. Suszek już nie kieruje kryptogiełdą
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

BitBay pozyskał tajemniczego inwestora z USA. Prezes i założyciel giełdy kryptowalutowej odsunął się od zarządzania firmą.

- Proces zmiany inwestora już się rozpoczął i według wstępnych założeń powinien zakończyć się maksymalnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nowym inwestorem jest spółka ze Stanów Zjednoczonych działająca w branży technologii finansowych (FinTech) – informuje BitBay w komunikacie. Nazwy amerykańskiego inwestora lub innych szczegółów dotyczących transakcji nie poznaliśmy.

W tym samym komunikacie poinformowano, że Sylwester Suszek – założyciel i dotychczasowy prezes kryptowalutowej giełdy – „przestał pełnić w spółce swoje obowiązki, nie angażuje się również w nowe projekty realizowane przez BitBay, zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym”.

Giełda BitBay zadebiutowała w 2014 r. Po czterech latach działalności spółka przeniosła się na Maltę, aby korzystać z tamtejszych dogodniejszych regulacji. Od 2019 r. zarejestrowana jest natomiast w Estonii, gdzie jej działanie regulowane jest przez tamtejszy Financial Intelligence Unit (FIU). Spółka chwali się, że jest największą giełdą cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej oraz trzecią największą giełdą w całej Europie. Według danych serwisu CoinMarketCap.com BitBay plasuje się w drugiej setce światowych giełd – w ciągu ostatnich 24 godzin obrót na tej platformie przekroczył 90 mld dolarów, a tygodniowo notuje ona ok. 330 000 odsłon.

- Rozpoczęcie procesu inwestycyjnego to kolejny krok na drodze do ekspansji firmy – na początku 2021 roku BitBay rozpoczął współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem – liderem w sektorze smart-bankingu. Współpraca dawała początek nowemu standardowi w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów – dodała giełda.

W 2018 r. BitBay trafił na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, na której znajduje się do dziś w związku z zarzutem nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

Z kolei w czerwcu 2020 r. kulisy działalności giełdy BitBay zostały opisane przez "Superwizjer" TVN. Kryptowalutowa giełda zdystansowała się od zarzutów oraz domagała się od stacji „bardzo dużego zadośćuczynienia”.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejstrowany1
Vanna Ly?
iluminata
Tajemniczy inwestor z USA: rabbi Mosze Goldstein!

A i do Bankiera macie listę obrotów giełd: https://www.coingecko.com/pl/gie%C5%82dy

Bidbay-a nawet w TOP 100 nie ma.
Sprawdźcie sobie na drugi raz zanim coś napiszecie o krypto, ponieważ bankier to dobry portal. Nie chcę by zeszedł na żenująco niski poziom
Tajemniczy inwestor z USA: rabbi Mosze Goldstein!

A i do Bankiera macie listę obrotów giełd: https://www.coingecko.com/pl/gie%C5%82dy

Bidbay-a nawet w TOP 100 nie ma.
Sprawdźcie sobie na drugi raz zanim coś napiszecie o krypto, ponieważ bankier to dobry portal. Nie chcę by zeszedł na żenująco niski poziom informacji ja wirtualna polska, czy onet (.de)...
andybrandy
90mld ?

Chciałem sprzedać kilka BTC i wydrenowałebym rynek.
Wpłaciłem tam 1BTC i od razu dostałem message z prośba o weryfikację
batic
*mln
obrót jest 1,538 BTC dziennie, $87mln
czarny_kuskus
Czyli za chwilę giełda znikanie, a wraz z nią kasa i to będzie wina „tego nowego”. Sprytne.
batic
to samo co z bitmarket - giełda założona przez ludzi z głową i technicznym zapleczem, sprzedana w 2015 jakiemuś oportuniście bez pojęcia o biznesie i doprowadzona do upadku w 4 lata...
janiejacek
Gratulacje - dali radę, pomimo kłód które im rzucano pod nogi.
wojtek2u
obrót 90 mld USD w ciągu 24h ??? ciężko w to uwierzyć, to nie literówka?
ziomo
Raczej na pewno, biorąc pod uwagę, że Binance - kolos wśród wszystkich kryptogiełd ma 44mld usd.

Bitbay to scam, który nawet nie jest listowany na CMC.
skaurus
Naturalnie, że literówka, nie pierwsza, prawdopodobnie nie ostatnia. Według tych pięknych oficjalnych czyli 'godnych zaufania' danych jakie to ogromniaste obroty tam mamy, binance największy gracz ma średnio 27 mld $$ dziennie.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki