REKLAMA

KONFERENCJA WALLSTREETBiałek: Spieszcie się kochać analityków giełdowych, bo tak szybko odejdą

2023-05-27 10:47
publikacja
2023-05-27 10:47

W Karpaczu w piątek zaczęła się 27. edycja jednego z najważniejszych wydarzeń dla inwestorów – konferencji WallStreet. W sobotę swoje wystąpienie miał analityk Wojciech Białek.

Białek: Spieszcie się kochać analityków giełdowych, bo tak szybko odejdą
Białek: Spieszcie się kochać analityków giełdowych, bo tak szybko odejdą
/ Bankier.pl

Zapis relacji z pierwszego dnia znajduje się tutaj. Poniżej zapis wystąpienia Wojciecha Białka.

[09:50] Białek: Spieszcie się kochać analityków:

[09:40] Białek o AI: Przeżyłem szok

[09:35] Białek: Do jesieni jestem sceptyczny jeśli chodzi o nasz rynek akcji, bo moje kontrariańskie nastawienie nie wierzy w ten byczy sentyment.

[09:35] Białek o eurodolarze

Atak na 1,1 został odparty i teraz euro wycofuje się. Prawdopodobnie spadnie na poziom 1,05, gdzie są mocne wsparcia.

Prognoza Wojciecha Białka dla EUR/PLN – spadek notowań do nieco poniżej 4,4. Chyba zloty wygrał wojnę.

[09:20] Białek tłumaczy cykl koniunkturalny

W dnie recesji kupujemy akcje, przechodzimy na surowce, gdy inflacja osiąga dołek. Na gotówkę w szczycie koniunktury. W szczycie inflacji kupujemy najtańsze wtedy obligacje i powtarzamy. Gdzie jesteśmy obecnie? Jesteśmy w ćwiartce obligacji, kiedy rentowność spada, a więc cena obligacji rośnie. Zarówno w USA, jak i w Polsce.

[09:10] Dezinflacyjna faza spowolnienia gospodarczego na świecie i perspektywy rynków finansowych - o tym Wojciech Białek.

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ministerprawdy
W Szwajcarii inflacja 2,6%, w Grecji czy Hiszpani poleciała do 4%, Francja 5%, Rosja - poniżej 3%!! W Polsce inflacja to cudowne narzędzie ekipy morawieckeigo na radzenie sobie ze wszystkim. Inflacja powoduje większe ceny, a więc większe wpływy z podatków czyli automatycznie rośnie na papierze PKB czyli automatycznie limit zadłużenia.W Szwajcarii inflacja 2,6%, w Grecji czy Hiszpani poleciała do 4%, Francja 5%, Rosja - poniżej 3%!! W Polsce inflacja to cudowne narzędzie ekipy morawieckeigo na radzenie sobie ze wszystkim. Inflacja powoduje większe ceny, a więc większe wpływy z podatków czyli automatycznie rośnie na papierze PKB czyli automatycznie limit zadłużenia. Do tego setki miliardów udałio się przekwalifikować jako nie wliczane do budżetu. Inflacja ma też tą zalete (na krótką metę), że topnieje realne zadłużenie dzięki temu, że odsetki są śladowe w stosunku do inflacji. Ludzie ubożeją, a to kolejny plus bo można inflacją osiągać ambitne cele klimatyczne.
encjusz
W rosji inflacja 2.5%, ale stopy na 7.5%.
zoomek odpowiada encjusz
A jak ma być? Przecież zarabiać to musi być powyżej inflacji.
zoomek
Chyba depopulacyjne a nie klimatyczne. Słońce ma wyyebane na inflację, jądro Ziemi to samo. Kontynenty będą dryfować bez względu na wskaźniki giełdowe.

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki