Bezrobocie w Niemczech najniższe w historii

Stopa bezrobocia w Niemczech w październiku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, niespodziewanie spadła do 6,0 proc. z 6,1 proc. miesiąc wcześniej - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

(fot. Fabian Bimmer / Reuters)

Analitycy oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 6,1 proc., bez zmian.

6,0 proc. to najniższa stopa bezrobocia w historii zjednoczonych Niemiec.

Liczba osób poszukujących pracy spadła w październiku o 13 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Analitycy spodziewali się teraz spadku zaledwie o 1 tys.

Liczba osób bezrobotnych wyniosła w październiku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 2,662 mln.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,540 mln wobec 2,608 mln poprzednio - podał urząd pracy. Stopa bezrobocia wyniosła tu 5,8 proc. wobec 5,9 proc. w poprzednim miesiącu.(PAP)

aj/ ana/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~obserwer

Mają swój wielki przemysł motoryzacyjny wolkswagen , audi, opel, mercedes i smart, man, bmw, mini, porsche, oraz kontrolowane przez wv skoda i seat i być może lamborghini to mają dużo pracy proste i banalne a u nas niszczono fabryki fso to pracy mało a gospodarczo jesteśmy wykorzystywani. Niestety prawda boli!!

! Odpowiedz
1 2 ~spec

To fakt. Polska dużo mniejsza od Niemiec i co? Do 5 procent zejść nie możemy. Dajcie już spokój w Polsce pracodawcy wykorzystywali niskie koszty pracy i co doszliśmy dopiero do 2008 roku z bezrobociem? Uchodźcy idą do Austrii, Niemiec, czy Wlk. Bryt, bo tam jest najlepiej. A w Polsce bez znajomości bardzo ciężko. Mówienie o rynku pracy bez zgłoszeń firm do szkół wyższych niema sensu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~silvio_gesell

Co za bzdura, deficyt budżetowy Grecji wynikał z tego, że nie mogli obniżyć stóp bo nie mają swojego banku centralnego. Nawet twórca strefy euro przyznał, że wspólna waluta dla państw o różnych uwarunkowaniach klimatycznych, demograficznych, była błędem. Euro jest zbyt mocną walutą dla Grecji, nigdy nie bedzie tam działało, im szybciej wrócą do słabej drachmy - tym lepiej dla UE i dla Greków.

http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/369480,jacques-delors-o-wspolnej-europejskiej-walucie.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 ~PATRYJOTA

Takie tu klamstwa pisza odnosnie Niemiec ze glowa boli...w Niemczech jest wysokie bezrobocie tylko statystyki sa falszowane...bezrobotnym jest sie w tylko w pierwszym roku a po roku bezrobocia to sie znika ze statystyki i juz czyli tak liczac teoretycznie jak by wszyscy NIemcy przestali pracowac i po roku by znikneli z oficjalnych statystyk jako bezrobotny to juz po 1 roku w Niemczech stan bezrobocia wynosilby ZERO %..tak to klamstwo funkcjonuje..a tak jeszcze do tego to samych odbiorcow niemieckiej kuroniowki to jest okolo 7milionow nie liczac azylantow ,emigrantow,ludzi co sa na pseudo kursach dla bezrobotnych itd to jest tez tego kilka milionow..Niemcy to juz jest tylko fasada tego co byl ten kraj sprzed 30laty ..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Belzebubel

Europejskie statystyki (eurostat) liczące chętnych do podjęcia pracy wskazują, że bezrobocie w RFN wynosi 4,2%. Aktywność zawodowa w 2015 r. osiągnęła poziom 73,8 % osób w wieku produkcyjnym (15-64 lat) czyli 8,8% więcej niż w 2004 r. i 11,1% więcej niż w Rzeczypospolitej. Moje pytanie brzmi skąd Patryjoto (chyba Patrioto?) wiesz o 7 milionach odbiorców kuroniówki oraz o milionach azylantów i emigrantów (chyba imigrantów?) i osobach na pseudo kursach (chyba pseudokursach?)? Liczyłeś ich samodzielnie, czy masz jakieś nieujawnione i niezafałszowane własne dane statystyczne?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~Marko

Dlaczego wszędzie tak kłamią A PONAD 1 mil UCHODŹCÓW CO PRZEBYWA JUŻ PONAD ROK W NIEMCZECH NIE MUSI PRACOWAĆ I ONI NIE SĄ BEZROBOTNYMI JAK DŁUGO JESZCZE???? CZY KTOŚ ODPOWIE NA TO PYTANIE

! Odpowiedz
0 4 ~pbxc

W artykule pisze jak byk:
"Liczba osób _poszukujących_ pracy spadła w październiku o 13 tys"
Nachodzcy nie szukają pracy to po co ich dodawać do statystyki :)
Ponadto ich nie jest 1mln tylko ok 4mln od 2014 :)

! Odpowiedz
1 2 ~miro

w niemczech nie ma takich "znafców" ekonomii jak bucholtz, langman czy mordasewicz wiec gospodarka sie rozwija

! Odpowiedz
1 3 ~Rols

Czyli potwierdza się zasada, że wprowadzenie płacy minimalnej niszczy rynek pracy.

! Odpowiedz
0 4 ~Reporter

„Bezrobocie w Niemczech najniższe w historii” I na tym przykładzie widać jak statystyka przekłamuje – tak samo w USA a rynki swoje, to pewnie przez Putina? Nie, bo liczą tylko tych którym aktualnie przysługuje zapomoga bezrobocia – Statystyki jakie to mylące. Czy szklanka jest do połowy pełna czy pusta !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil