REKLAMA

Belgijscy policjanci mają dość krytyki, chcą szukać innej pracy

2016-05-06 07:38
publikacja
2016-05-06 07:38

Belgijscy policjanci z jednostki antyterrorystycznej mają dość krytyki, myślą o zmianie pracy. O sprawie donoszą belgijskie media.

Belgijscy policjanci mają dość krytyki, chcą szukać innej pracy / fot. Yves Herman / Reuters

Ostra krytyka spadła na belgijskie służby po marcowych atakach w Brukseli. Wytykano im błędy i zaniechania, a wewnętrzny raport policji opublikowany niedawno potwierdził te zarzuty. - Pracujemy na najwyższych obrotach, ale okazuje się, że najlepsi śledczy są teraz w parlamencie - mówi jeden z policjantów cytowany w artykułach, odnosząc się do komisji, która ma skontrolować działania służb bezpieczeństwa.

Dodał, że problemem od lat była niedofinansowana policja i brak ludzi do pracy. A teraz może ich być jeszcze mniej, bo część uważa krytykę za niesprawiedliwą i chce odejść. Od zamachów w Brukseli minął ponad miesiąc, a w Belgii wciąż przy różnych okazjach powraca temat nieudolnej pracy belgijskich służb bezpieczeństwa.

Oliwy do ognia dolał raport policyjny, który wyciekł do mediów. Napisano w nim, że policja federalna zignorowała ostrzeżenia dotyczące braci Abdeslamów - Brahima, który zginął w listopadowych zamachach w Paryżu i Salaha, który te ataki koordynował. Ta sama siatka terrorystyczna uderzyła później w Brukseli.

Z wewnętrznego raportu policji wynika, że w ostatnich dwóch latach były informacje o tym, że bracia chcą wyjechać do Syrii i że próbują nawiązać kontakt z tak zwanym Państwem Islamskim. Z powodu braku czasu i pieniędzy nie objęto ich jednak specjalnym nadzorem.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/zr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~piada
Praca stała się niebezpieczna a za pośmiertny medal ( awans ) nikt nie będzie ryzykował
~hmmm
mieli informacje że zamachowcy chcą dołączyć do isis czy coś z tym zrobili? jak niby nowa fura pieniędzy miała by tutaj pomóc jak nie chciało im się ruszyć tłustych tyłków zza biurek? nie mają czasu? może zamiast łapać rowerzystów bez światełka w rowerze zajęli by się pracą operacyjną to by czas mieli, mają mieli informacje że zamachowcy chcą dołączyć do isis czy coś z tym zrobili? jak niby nowa fura pieniędzy miała by tutaj pomóc jak nie chciało im się ruszyć tłustych tyłków zza biurek? nie mają czasu? może zamiast łapać rowerzystów bez światełka w rowerze zajęli by się pracą operacyjną to by czas mieli, mają auta, mają podsłuchy, mogą wszędzie wejść, wszystko przeszukać, wszystkich przesłuchać, może dla każdego zatrudnić szofera i sekretarkę to by im się chciało? widać to ludzie którzy poszli tam dla łatwego i wygodnego życia, przecież nie zarabiają minimalnej krajowej, a jak przez trochę hejtu (konstruktywnej krytyki) zaczynają płakać i chcą odejść to droga wolna na ich miejsce może przyjdzie ktoś z powołaniem
~haha
A Ty myślisz, że takich sympatyzujących w Belgii z ISIS było tylko dwóch ? Myślisz, że w Belgii nie ma żadnych innych przestępstw i zagrożeń prócz terroryzmu ? Nie wiem też skąd takie powszechne przekonanie, że jak się pozwalnia obecnych policjantów lub w jakiejś innej grupie zawodowej to nagle przyjdą inni "z A Ty myślisz, że takich sympatyzujących w Belgii z ISIS było tylko dwóch ? Myślisz, że w Belgii nie ma żadnych innych przestępstw i zagrożeń prócz terroryzmu ? Nie wiem też skąd takie powszechne przekonanie, że jak się pozwalnia obecnych policjantów lub w jakiejś innej grupie zawodowej to nagle przyjdą inni "z powołąniem", najlepiej jeszcze za mniejsze pieniądze.
~hmmm odpowiada ~haha
myślę tylko że nie wiem jak trzymanie tych którzy się nie sprawdzili ma cokolwiek zmienić to po pierwsze, po drugie spytam czy mogą przyjść jeszcze gorsi którzy na wiadomość że ktoś chce dołączyć do isis jeszcze bardziej oleją sprawę? teraz chcą rejestrować karty prepaidowe spytam po co jak taki tuman usłyszy myślę tylko że nie wiem jak trzymanie tych którzy się nie sprawdzili ma cokolwiek zmienić to po pierwsze, po drugie spytam czy mogą przyjść jeszcze gorsi którzy na wiadomość że ktoś chce dołączyć do isis jeszcze bardziej oleją sprawę? teraz chcą rejestrować karty prepaidowe spytam po co jak taki tuman usłyszy że dwóch gości planuje zamach i tak to oleje? ja rozumiem że nikt nic nie wiedział i się stało... ale oni wiedzieli i nic z tym nie zrobili! w prostych słowach nie wywiązali się z obowiązków za które mają płacone, łaski nikomu nie robią mają dbać o bezpieczeństwo, obserwacja, dozór, deportacja, tak nie wiele potrzeba do szczęścia, ale nie barany myślą że premia dla komendanta i armia krawężników wlepiająca mandaty coś zmieni
~Dżejms
Wpuszcza się społeczność jawnie wrogą i zdziwienie?
~morski_WILK
jeszcze troszke czasu a policja bedzie islamska , czy wroci zwyczaj kamieniowania w europie ?
~Kokon odpowiada ~JP2
nie będzie? a w iraku nie ma?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~ALLACH
Chwasty zawsze sobie dobrze radzą

Powiązane: Zamachy terrorystyczne w Brukseli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki