REKLAMA

Belgia zakazuje szczepienia preparatem AstraZeneki osób do 56 lat, pomimo zaleceń EMA

2021-04-07 21:15
publikacja
2021-04-07 21:15
fot. Paul Deetman / Pexels

Belgia ogłosiła w środę czterotygodniowy zakaz podawania szczepionki przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca osobom poniżej 56. roku życia, wbrew opublikowanemu wcześniej stanowisku Europejskiej Agencji Leków (EMA), która nie wprowadziła nowych restrykcji wiekowych.

"(Zakaz) pozostanie w mocy przez następne cztery tygodnie, a następnie ponownie ocenimy sytuację" – oświadczył belgijski minister zdrowia Frank Vandenbroucke.

Zakomunikował, że decyzja ta będzie miała niewielki wpływ na kampanię szczepień w kraju, ponieważ niewiele osób z tej grupy wiekowej czeka w tym miesiącu w kolejce do zaszczepienia.

EMA poinformowała wcześniej w środę, że zakrzepy krwi u niewielkiego odsetka zaszczepionych osób są bardzo rzadkim skutkiem ubocznym preparatu AstraZeneki. Jednocześnie nie wprowadziła nowych ograniczeń w stosowaniu tej szczepionki u osób powyżej 18. roku życia i podkreśliła, że korzyści płynące z podania szczepionki nadal w znacznym stopniu przewyższają ryzyko działań niepożądanych. (PAP)

cyk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mararok
"podkreśliła, że korzyści płynące z podania szczepionki nadal w znacznym stopniu przewyższają ryzyko działań niepożądanych"

Ahh... ta adrenalinka w żyłach... umrę czy nie umrę.
knl111
A nie masz takiej adrenalinki "jednak nie zaszczepię się i umrę czy nie umrę"?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki