Będzie pozew za ujawnienie akt "willi Kwaśniewskich"

Mężczyzna opisany w materiałach CBA jako były funkcjonariusz UB i złodziej pozwie polityków odpowiedzialnych za ujawnienie akt operacji "Krystyna" - podaje w piątek "Gazeta Wyborcza".

(fot. Michał Tuliński / FORUM)

Jak napisano, "sprawa Jędrzeja Jaworskiego to odprysk najnowszej akcji Mariusza Kamińskiego i jego najbliższego współpracownika Macieja Wąsika". "Obaj są posłami PiS oraz kierują MSWiA i urzędem koordynatora służb specjalnych" - dodano.

Przypomniano, że "we wtorek na ich wniosek prokuratura w Katowicach odtajniła akta śledztwa noszącego kryptonim +Krystyna+". "Była to najdroższa operacja CBA z lat 2007-09, gdy Kamiński z Wąsikiem kierowali tą służbą. Kamiński chciał wtedy za wszelką cenę udowodnić, że Jolanta Kwaśniewska i jej mąż, były prezydent RP, są prawdziwymi właścicielami domu w Kazimierzu Dolnym" - napisano w artykule.

W "GW" czytamy, że "Jędrzej Jaworski to były mąż Marii Jaworskiej, pierwszej właścicielki obserwowanego przez CBA domu i przyjaciółki Jolanty Kwaśniewskiej".

"W ujawnionych aktach jego nazwisko pojawia się na marginesie, za to w bardzo negatywnym kontekście. W jednej z notatek sąsiadka Jaworskiej (jej nazwisko CBA zanonimizowało) podaje, że Jaworski dostał willę w latach 70. w zamian za +skradzione srebra+ i przez +znajomości+, bo pracował w stalinowskim Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, a potem był +dyrektorem Departamentu w MSW+" - podaje "GW".

Marek Małecki, adwokat Jaworskiego, który w jego imieniu złożył oświadczenie podkreślił, że Jaworski "nigdy nie był pracownikiem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego lub dyrektorem w MSW". "Nigdy nie otrzymał żadnej nieruchomości od miasta Kazimierz, nie był też paserem, nie kupił żadnego przedmiotu pochodzącego z kradzieży" - zaznaczono w oświadczeniu.

"Ujawnienie jego spraw rodzinnych, sytuacji osobistej, majątkowej, stanu zdrowia dzieci, mój klient uważa za niedopuszczalne ingerowanie w jego prywatność" - pisze adwokat. Jak podaje, "Jaworski zwrócił się do sądu z pozwem o ochronę danych osobowych". (PAP)

ksi/ krap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 tryby

Hmmm, pytanie, czy trafi na sędziego z "tej" opcji politycznej, czy z "tamtej"... W najniższej instancji ma jeszcze szansę na apolitycznego, ale im wyżej, tym większa loteria. Na szczycie to już tylko polityka.

! Odpowiedz
31 5 znawca_inwestor

Każdy ma prawo na własną godność. Wy pisowe trolloboty nigdy tego nie zrozumiecie

! Odpowiedz
7 31 rimet1

Czyli o Hitlerze i Stalinie nie można pisać, że byli mordercami no bo każdy ma prawo do godności.

! Odpowiedz
13 39 eagleeye

No WOW uderz w stół a nożyce się odezwą

! Odpowiedz
16 47 kris74keh

Czekam na pozew od Kwaśniewskich. Zapewne wynajmą Giertycha, bo ten zawsze broni tego towarzystwa.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne