Związkowcy z Tesco nie dogadali się z zarządem. Będą zwolnienia grupowe

Związkowcy z Tesco nie podpisali porozumienia podczas ostatniego spotkania, czego skutkiem jest przygotowanie regulaminu dotyczącego zwolnień grupowych w Centrum Dystrybucji w Teresinie oraz hipermarketu w Ostrołęce. 

(fot. Phil Noble / Reuters)

NSZZ Solidarność Tesco podała, że podczas ostatniego spotkania między zarządem a stroną związkową nie doszło do porozumienia. Zwolnienia grupowe obejmą do 224 osób i wiążą się z zamknięciem hipermarketu w Ostrołęce oraz zmianami struktur organizacyjnych w Centrum Dystrybucyjnym w Teresinie. 

Jako przyczynę zwolnień grupowych podano reorganizację zakładu z przyczyn ekonomicznych. Redukcje odbędą się w terminie od 21 listopada 2019 roku do 31 maja 2020 roku. Według regulaminu zwolnień pracownikom przysługuje odprawa w wysokości zagwarantowanej ustawą oraz pracodawca przeznaczy dodatkowe świadczenie w postaci jednomiesięcznego wynagrodzenia brutto pod następującymi warunkami: pracą po 21 listopada 2019 roku oraz 100 proc. obecności w pracy do dnia rozwiązania umowy. 

W październiku pisaliśmy na łamach Bankier.pl o żądaniach strony związkowej w sprawie dodatkowych świadczeń. Miały one wynosić: 2500 zł dla wszystkich zwalnianych oraz 500 zł za stuprocentową obecność.  

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 69 1osdg

Orange zwolnienia grupowe 2 tys os, ArcelorMittal 1.1 tys osób, Tesco 2.2 tys osób,, Opel Gliwice narazie tylko 100 osób..nowy trend się rysuje w krainie dobrobytu

! Odpowiedz
15 38 d176994

kolejni bezrobotni w kraju mlekiem i żydem płynącym ho ho jaki dobrobyt minister po zawodówce mianowny przez Rotshilda mówi weliminujemy gotówkę do 2021 roku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.