REKLAMA

Będą niespodzianki w expose

2014-09-30 10:31
publikacja
2014-09-30 10:31
fot. Krystian Maj/FORUM / FORUM

Będzie szybko, dynamicznie, a wszystko potrwa krócej niż godzinę. Jan Krzysztof Bielecki zna i ujawnia niektóre szczegóły jutrzejszego expose premier Ewy Kopacz.

Źródło: FORUM1 października Ewa Kopacz wygłosi expose

Według "Gazety Wyborczej", to właśnie były premier pracuje nad jutrzejszym wystąpieniem szefowej rządu. Dziś w programie "Polityka przy kawie" w TVP 1 zapowiedział kilka niespodzianek, choć przyznał, że trudno o nie po sierpniowym wystąpieniu Donalda Tuska przed posłami. Bielecki zapowiada "jedną, dwie niespodzianki" premier Kopacz w jutrzejszym wystąpieniu.

Jan Krzysztof Bielecki zaprzeczył jakoby expose miało trwać 2 godziny. Takie sugestie nazwał "pomówieniami". 

Co będzie w expose?

W expose premier Ewa Kopacz może wspomnieć o debacie na temat wejścia Polski do strefy euro, ale nie należy się spodziewać żadnego kalendarza związanego z zamianą złotego na euro - uważa Jan Krzysztof Bielecki, szef Rady Gospodarczej przy premierze.

Prezydent Bronisław Komorowski podczas przemówienia po powołaniu rządu Ewy Kopacz zaznaczył, że jednym z wielkich zadań, jakie stoją przed Polską, jest debata dotycząca członkostwa w strefie euro.

"Jakaś wzmianka o debacie być może będzie, ale mówienie w tej chwili, że można robić konkretny kalendarz (wejścia do strefy euro - PAP) to jest nieporozumienie" - powiedział Bielecki w TVP1 w odpowiedzi na pytanie czy kwestia wejścia do strefy euro pojawi się w expose.

Artur Radziwiłł, wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. euro informował w ubiegłym tygodniu w rozmowie z PAP, że MF jest gotowe brać udział w debacie publicznej na temat wejścia do strefy euro, ale nie chce podawać dat, ani przyspieszać tego procesu.

Sprawy gospodarcze zajmą sporo miejsca

Sprawy gospodarcze zapewne zajmą dużo miejsca w expose Ewy Kopacz. Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową przypuszcza, że oprócz kwestii wejścia Polski do strefy euro zapewne pojawią się sprawy związane z przyszłorocznym budżetem.

Wśród palących problemów, przed którymi stanie nowy rząd wymienia na przykład politykę prorodzinną, sprawy służby zdrowia, emerytury, w tym rolnicze.

Zapewne w expose będzie jakieś odniesienie do napiętej sytuacji naszego górnictwa i rząd powinien zrobić wszystko, by ją rozładować. Widać więc, że wachlarz spraw, które powinny się znaleźć w expose jest dosyć szeroki - dodał Wyżnikiewicz.

Premier Ewa Kopacz wygłosi expose w środę o godzinie 10.00, a następnie odbędzie się debata nad nim. Na godzinę 19.00 zaplanowane jest głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP 1/to/zr/IAR K.P. /nyg/PAP/bg/ asa/


Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Ewy Kopacz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki