REKLAMA
WEBINAR

Bayer otwiera w Warszawie Digital Hub. Będzie praca dla 400 specjalistów IT

2021-04-28 14:23
publikacja
2021-04-28 14:23

W lipcu w Warszawie rozpocznie działalność Digital Hub, który ma opracowywać globalne rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa - poinformowała w środę firma Bayer. Docelowo pracę ma tam znaleźć nawet 400 specjalistów IT.

Bayer otwiera w Warszawie Digital Hub. Będzie praca dla 400 specjalistów IT
Bayer otwiera w Warszawie Digital Hub. Będzie praca dla 400 specjalistów IT
/ Bayer

Jak wskazano w informacji prasowej, Digital Hub będzie częścią globalnej sieci firmy Bayer, której celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. "Pracownicy w Warszawie będą ściśle współpracowali z zespołami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach" - czytamy.

Według informacji, jednostka Digital Hub będzie zlokalizowany w warszawskim biurze firmy. "Rozpocznie ona działalność w lipcu tego roku, tworząc nowe miejsca pracy nawet dla 400 specjalistów IT." - wskazano. Dodano, że poszukiwani są głównie programiści, osoby z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. W Digital Hubie ma też pracować grupa ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Nowi pracownicy mają opracowywać rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa.

Jak zaznaczono, Digital Hub "będzie koncentrował się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w wymiarze globalnym dla dywizji Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health firmy Bayer".

W ocenie cytowanego w środowej informacji prezesa firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej Markusa Baltzera, Polska to kraj "o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe". Dyrektor ds. IT i transformacji cyfrowej w firmie Bayer Bijoy Sagar dodał, że decyzja o rozszerzeniu globalnych struktur digital i IT o Warszawę "była oczywista, biorąc pod uwagę poziom utalentowanych informatyków i absolwentów uczelni - zarówno w stolicy, jak i całej Polsce".

Bayer planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 r. Pod koniec maja br. chce natomiast zorganizować wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa.

Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na obszarach nauk life science, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. W roku podatkowym 2020 Grupa zatrudniała około 100 tys. osób; inwestycje w badania i rozwój sięgnęły 4,9 mld euro. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
katzpodola
Testowanie Randapu na polskich konsumentach w ramach tej szwabskiej firmy.
tak_sobie_pisze
miało być wstawanie z kolan, a tu wstawiając głowa weszła w szwabska d...e
cwany_lis
Tak, tak jak pomyśle że to ONI wywołali II wojnę i to Oni teraz rządzą Europą, ech
Szkoda pisać.
A piniondze za odszkodowania gdzie ?
bankster-kreator
Ku pamięci: " w czasie II wojny światowej właśnie w nim wytwarzano gaz cyklon B używany w komorach gazowych. Duisberg został prezesem IG Farben, a Bayer AG stało się częścią kartelu, któremu kres położyło dopiero zajęcie Niemiec przez aliantów w 1945. W trakcie II wojny światowej Bayer jako część IG Farben uczestniczył w zbrodniach Ku pamięci: " w czasie II wojny światowej właśnie w nim wytwarzano gaz cyklon B używany w komorach gazowych. Duisberg został prezesem IG Farben, a Bayer AG stało się częścią kartelu, któremu kres położyło dopiero zajęcie Niemiec przez aliantów w 1945. W trakcie II wojny światowej Bayer jako część IG Farben uczestniczył w zbrodniach wojennych, m.in. przez wykorzystywanie pracy przymusowej więźniów osadzonych w obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen (do którego w znacznej części trafiała polska elita eliminowana w ramach Intelligenzaktion)" źródło: Wikipedia.

Powiązane: Zarobki w IT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki