REKLAMA

Bank w Kanadzie skasował zadłużenie wszystkim posiadaczom kredytówek

2019-08-09 10:34
publikacja
2019-08-09 10:34

Posiadacze kart kredytowych wydanych przez bank Chase w Kanadzie z zaskoczeniem odnotowali, że na ich wyciągach zadłużenie wynosi równe zero. Okazało się, że niespodziewane wymazanie długów to wcale nie efekt awarii systemów informatycznych.

Klienci banków spodziewają się po kredytodawcach raczej drobiazgowości w odzyskiwaniu długów niż machnięcia ręką na nieuregulowane należności. Dlatego też kanadyjscy użytkownicy kart kredytowych Visa wydawanych przez amerykański bank Chase byli zdezorientowani, gdy w ostatnich dniach okazało się, że ich saldo zadłużenia wynosi zero.

8 sierpnia nowojorski bank potwierdził jednak, że anuluje zadłużenie wszystkich posiadaczy plastików wydawanych wcześniej wspólnie z Amazonem i siecią Marriott. Niecodzienna wspaniałomyślność to element pożegnania się Chase z kanadyjskim rynkiem. Bank zamykał rachunki kredytowe już w zeszłym roku, ale musiał kontynuować obsługę w przypadku osób, które były „na minusie”. Teraz zdecydował się przyspieszyć proces i wyzerować salda.

Bank nie poinformował publicznie, jak licznej grupy klientów dotyczyła „promocja” oraz jaka była łączna kwota anulowanego zadłużenia. Jak donosi kanadyjska prasa, może okazać się, że szczęśliwi posiadacze plastików Chase będą musieli zapłacić podatek. Umorzone zobowiązanie można bowiem potraktować jako przychód.

MK

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
hatlik1
ja nie pracuje i mam 7 mieszkań w kredycie i żyje to po co sie martwic długami jak bedzie zle to pomogą i tyle a ci co sie szczypją będą płacić wyższe podatki i też będą gadać i narzekać
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
abcx
Dziwne znaki na ziemi i na niebie - coś bardzo niedobrego dzieje się w bankach, chyba zbliża się jakaś większa albo mniejsza bankowa apokalipsa.
xxpp
W Polsce bank płaci 1000zł za zamknięcie konta. Wiele takich dziwnych rzeczy jeszcze zobaczymy, zapewniam was, coraz dziwniejszych.
talmud
w starozytnym rzymie wystepy gladiatorow & wino tez bylo " za darmo"......
nowerozdanie
widocznie właścicielami banku nie są ci o których mówić nie można.
jes
Są Ci tylko takie zagranie wychodziło taniej niż ściąganie zadłużenia i prowadzenie nadal działalności.
po_co odpowiada jes
Mimo wszystko w obliczu istnienia firm które skupują długi taki manewr jest bądź co bądź mocno altruistyczny.

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki