REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

BGK: Katowice kolejną lokalizacją Funduszu Mieszkań na Wynajem

2015-10-12 11:14
publikacja
2015-10-12 11:14
BGK: Katowice kolejną lokalizacją Funduszu Mieszkań na Wynajem
BGK: Katowice kolejną lokalizacją Funduszu Mieszkań na Wynajem
fot. jarek78 / / YAY Foto

Katowice dołączyły do miast, w których BGK podejmuje inwestycje w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Bank zapowiada zakończenie budowy i prac wykończeniowych mieszkań przy ulicy gen. Pułaskiego na II kwartał 2017 - podkreślono w komunikacie BGK przekazanym PAP.

Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW) to inicjatywa podjęta przez Bank Gospodarstwa Krajowego, która ma zwiększyć liczbę ofert mieszkań do wynajęcia w największych polskich aglomeracjach. Do tej pory mieszkania w ramach FMnW można było wynająć w Poznaniu, Gdańsku, Piasecznie i Krakowie.

W budynku przy ul. Gen. Pułaskiego znajduje się 146 mieszkań o powierzchni od 33 m kw. do 85 m kw. Budynek będzie posiadał 9 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemną garażową. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone "pod klucz". Na parterze do zagospodarowania będą lokale usługowe.

"Katowice to niezwykle szybko rozwijające się pod względem gospodarczym i kulturalnym miasto. Zainicjowane i zrealizowane tam w ostatnich latach inwestycje sprawiają, że Katowice to trafiona lokalizacja dla młodych i dynamicznych osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań. Do nich właśnie chcemy kierować ofertę najmu naszych mieszkań" podkreśla cytowany w komunikacie prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński.

W lipcu BGK zapowiadał, że do końca 2015 roku chce mieć ok. 600 mieszkań w ramach programu FMnW, a do końca 2018 r. - 5545. 2797 z nich BGK planuje zakupić w 2017 r. W poniedziałkowym komunikacje BGK poinformował, że zakontraktowano inwestycje na warszawskich Bielanach i Żoliborzu, a także we Wrocławiu i Poznaniu. (PAP)

kfk/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Flex
Cwaniaczki kombinatorskie po wygaszeniu finansowania działających lokalnie TBS stwierdzili, że najlepsze lody ukręcą centralizując działalność.
~xx
Tu jest link: http://funduszwynajmu.pl/ ceny wcale nie są niskie. Normalne ceny wynajmu.
~WLA
Ceny znów na pewno nie ujawnią. Przecież tymi zakupami powinno się zająć CBA.
~polak2
I tak ratuja Deweloperów i Banki z podatków polaków...........skupując nadwyżkę mieszkań.i ceny nie spadną o to zadba rzad PO i Kopacz. To jest Demokracja czy mafia Rządowa

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki