REKLAMA

BBI ma plan połączenia z Ekipą. Akcje mocno w górę

Michał Żuławiński2021-09-29 10:41analityk Bankier.pl
publikacja
2021-09-29 10:41

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne podpisało plan połączenia ze spółką Ekipa Holding. To kolejny krok Youtuber Friza w drodze na giełdowy parkiet.

BBI ma plan połączenia z Ekipą. Akcje mocno w górę
BBI ma plan połączenia z Ekipą. Akcje mocno w górę
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne poinformowało o podpisaniu porozumienia ze spółką Ekipa Holding SA w sprawie przejęcia. Cały majątek Ekipy ma zostać przeniesiony do BBI w zamian za akcje nowego podmiotu.

Ekipa Holding wyceniona została na 252,2 mln zł. Oparta o giełdowy kurs z początku sierpnia wycena BBI to natomiast 26,44 mln zł. Oznacza to, że dotychczasowi akcjonariusze BBI będą mieli w nowym podmiocie 10,05 proc. udziałów. Połączeniu towarzyszyć będzie emisja 36,7 mln akcji po średniej cenie 6,87 zł.

W holdingowej strukturze nowego podmiotu znajdą się podmioty zależne, takie jak: Ekipa Management, EkipaToNosi, Pigeon Pictures, Ekipa Games i Ekipa Investments ASI.

- Holding powstały po połączeniu będzie prowadził działalność w branży nowoczesnych mediów, gdyż Spółka Przejmowana posiada kompetencje i doświadczenie w zakresie e-commerce, dotyczące w szczególności projektowania, budowy, wdrożenia, rozwoju i marketingu platform e-commerce – czytamy w komunikacie.

Notowane na rynku NewConnect akcje Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego drożeją dziś o 33 proc., do poziomu 12 zł. To wciąż mniej niż wynosiły szczyty z początku roku (21,4 zł w lutym), gdy inwestorzy reagowali na informację o wejściu Youtubera na GPW „tylnymi drzwiami”.

Szersze tło giełdowych planów Friza i Ekipy opisaliśmy w artykule „Youtuber Friz idzie na GPW. Szaleństwo na akcjach giełdowej spółki”.

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
pankleks
Jakby nagrywali pornole z wersow to może może a tak jest to warte nic
bankierkomentuje
Tylko co INNOWACYJNEGO ten caly Friz wprowadzil do Youtuba ? Chyba niewiele !!!

SKOPIOWAL pomysly youtuberow z zachodu i USA sprzedajac je naiwnym dzieciom w postaci mega drogich ciuchow, rekwizytow itd a teraz SZPAN na maxa.

To samo jest teraz - nowy projekt. Tylko jaki nowy skoro to KOPIA innych show typu Mam Talent
Tylko co INNOWACYJNEGO ten caly Friz wprowadzil do Youtuba ? Chyba niewiele !!!

SKOPIOWAL pomysly youtuberow z zachodu i USA sprzedajac je naiwnym dzieciom w postaci mega drogich ciuchow, rekwizytow itd a teraz SZPAN na maxa.

To samo jest teraz - nowy projekt. Tylko jaki nowy skoro to KOPIA innych show typu Mam Talent czy Must be the Music itd. tyle ze przeniesiona do Internetu a za stolem siedzi trzech gburow ktorzy zenia dzieciom to ogladajacym to co chcieliby uslyszec.

Do tego ta Wersow cala i jej afera z logo Sowy - chyba kanal Wataha i Revo dobrze to opisali skad Wersow wziela te logo. Zreszta ci wszyscy youtuberzy to naciagacze innych na mega drogie ciuchy wyprodukowane najtansza metoda w najtanszych szwalniach na slabej jakosci materiale, rekwizyty zamawiane na AliExpress i sprzedawane za 5 czy 10 razy wyzsza cene. Czy dzisiejsze dzieci 8-18 lat naprawde sa na tyle tepawe zeby fundowac LUXUSOWE ZYCIE youtuberom za free ? Ciekawe co powiedza za 5 czy 7 lat kiedy zmierza sie rynkiem pracy i czy zapytaja sami siebie: dlaczego mi nikt nie da "Donejta" 100zl zebym nie musial pracowac tak jak ja dawalem i fundowalem im latwe zycie ? Pomalu chyba przegladaja na oczy bo wplaty nominalnie topnieja do 5zl.
and00
Starzeję się
Pewnych wycen nie rozumiem, ba nawet nie rozumiem dlaczego coś takiego jak Ekipa jest na topie
Z drugiej strony fenomeny Joli Rutowicz (tej z pluszowym jednorożcem) tez nie rozumiałem
langdon25
Chłopakiem Joli Rutowicz był

Jarek Jakimowicz

Tak, ten pisowy gwiazdor TVPiS :

Jakimowicz Jarek

Taki sam poziom umysłowy jak Joli Rutowicz i jej jednorożca. Pisiory muszą być dumne !!!
and00 odpowiada langdon25
W sumie też bym ja bzyknoł, jeszcze jak by mi za to płacili...
ps
Pani Feldmann zagrała nienormalnego Nikifora, myślisz że też była opóźniona w rozwoju?
chudy_january
....Ekipa Holding wyceniona została na 252,2 mln zł.... ???
Czy ktoś tyle zapłacił za "to-to" żywą gotówką, czy jest to "wycena księgowa" ?
inexcopl
byla patodeveloperka, a teraz bedzie patoinvestment ....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki