Awaria w T-Mobile na Dolnym Śląsku

W okolicach południa we Wrocławiu i okolicach występowały problemy z łącznością w ramach sieci T-Mobile. Klienci operatora nie mogli wykonywać połączeń telefonicznych.

Pierwsze głoszenia o awarii w T-Mobile otrzymaliśmy od czytelników piszących na adres alert@bankier.pl po godzinie 12:00. – Od około godziny trwa poważny problem z łącznością w T-Mobile na Dolnym Śląsku: Wrocław i południowe okolice - co najmniej do Trzebnicy włącznie - brak możliwości realizacji połączeń. Brak komunikatu na stronie T-Mobile – pisano w jednym ze zgłoszeń. Sprawdziliśmy - wykonywanie połączeń nie było możliwe u użytkowników sieci T-Mobile we Wrocławiu, ale również w innych pobliskich miejscowościach.

Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile potwierdził w rozmowie z nami ok. godziny 13:00, że awaria  dotyczyła sieci 2G oraz 3G. Nie można było wykonywać połączeń głosowych, ale działała komunikacja SMS-owa. Użytkownicy sieci LTE mogli korzystać z internetu bez przeszkód. Jak się wtedy dowiedzieliśmy, technicy operatora lada moment mieli dotrzeć do miejsca zdarzenia, które wywołało awarię. Od efektów ich ustaleń miało zależeć, jak szybko uda się usunąć awarię.

Jak zawsze w takich przypadkach, błyskawicznie przybywało powiadomień od klientów na profilu operatora w serwisie Facebook. – Obecnie występują problemy techniczne. Nasi technicy wiedzą o nich i pracują nad ich jak najszybszym usunięciem. Przepraszamy za niedogodności – informował operator w komentarzach do kolejnych postów internautów. T-Mobile zaprzeczał też, jakoby borykał się z "globalnym problemem".

Jeszcze po godzinie 14:00 weryfikowaliśmy w rozmowie z przedstawicielką biura prasowego, czy prawdziwe są doniesienia niektórych mediów o ogólnopolskim zasięgu awarii. Operator nie potwierdził tej informacji.

Krótko przed godziną 14:30 nasza redakcja otrzymała sygnał z biura prasowego, że awaria została usunięta.

MW

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl