REKLAMA
WEBINAR

Awantury klientów, bijatyki z szopami i regularne aresztowania. Najgorszy McDonald's zamknięty

Agata Wojciechowska2023-01-23 10:00redaktor
publikacja
2023-01-23 10:00

Po latach zamyka się restauracja McDonald's, która nie od parady cieszyła się najgorszą reputacją na świecie. Dantejskie sceny były tam na porządku dziennym, a średnio policja pojawiała się dwa razy w ciągu doby.

Awantury klientów, bijatyki z szopami i regularne aresztowania. Najgorszy McDonald's zamknięty
Awantury klientów, bijatyki z szopami i regularne aresztowania. Najgorszy McDonald's zamknięty
fot. Sean Stewart / / You Tube

McDonald's z ul. Rideau w Ottawie to był niemal stan umysłu, a nie fast food. W ciągu 40 lat działalności doszło w nim do ponad 900 bójek. Jest to ostatnia szansa na zjedzenie lub kupienie (ale tylko dla odważnych) hamburgerów w tym legendarnym (jak Mordor) miejscu. Lokal kończy swoją działalność w kwietniu, kiedy to wygasa umowa najmu. Właściciel budynku Peter Crosthwaite powiedział CTV, że właściciel franczyzy, a więc McDonald's, nie zdecydował się na jej przedłużenie. Oficjalnym powodem był spadek przychodów oraz zmieniająca się infrastruktura miejska w najbliższej okolicy. 

Ten McDonald's znany jest m.in. z wideo, które zarejestrowało bójkę z 2013 roku z udziałem szopa pracza. Podczas gdy inni okładali się pięściami, jeden klient wyjął zwierzę zza pazuchy. Z kolei w samym 2018 roku z powodu bójek lub niesfornych gości policja na miejsce wzywana była około 800 razy. W konsekwencji restauracja przestała być otwarta 24 godziny na dobę, a czas pracy określono od 6 rano do 22. Na niewiele to się zdało, a wręcz zintensyfikowało dziwne zdarzenia. 

Do innej słynnej bójki doszło w 2018 roku, kiedy to klienci pobili się znakami "uwaga mokra podłoga" i ćwiczyli kopniaki z półobrotu w stylu Chucka Norrisa. 

Ta walka spowodowała, że ówczesny szef policji w Ottawie Charles Bordeleau wystosował prośbę do kierownictwa koncernu w sprawie "ciągłej działalności przestępczej i niepokojów spolecznych". W niebezpieczeństwie byli bowiem nie tylko inni klienci, ale także pracownicy, którzy regularnie spotykali się z groźbami czy rękoczynami. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita. 

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (9)

dodaj komentarz
stachsgh
Nasi by sobie poradzili
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
infinityhost
Stasi już chyba nie ma.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
eobywatel
a co ma piernik do wiatraka? artykuł jest o jednej pechowej szamarni w Ottawie - W KANADZIE

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki