Audyt konieczny

Audyt odchodzącego rządu jest konieczny - uważa dr Przemysław Wójtowicz. Politolog z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej mówi "Naszemu Dziennikowi", że nie należy się dziwić, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza od tego zacząć swoją pracę.

Premier Ewa Kopacz złożyła w czwartek w Sejmie dymisję
Premier Ewa Kopacz złożyła w czwartek w Sejmie dymisję (fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

"W zachodnich demokracjach, na przykład w Wielkiej Brytanii, bardzo dobrym zwyczajem jest przygotowanie i złożenie przez odchodzącego ministra wielostronicowego sprawozdania z tego, na co jego następca powinien zwrócić szczególną uwagę w swojej pracy" - zauważa Przemysław Wójtowicz. Politolog oczekuje, że odchodzący ministrowie Platformy Obywatelskiej znajdą czas chociaż na rozmowę z nowymi szefami resortów i będą w stanie określić sytuację, w jakiej zostawiają podległą im instytucję.

"Jeśli chodzi o audyt to on również powinien być wykonany w sposób właściwy, a nie pospieszny i podważający zasadność wszystkich decyzji. Krytyczna ocena całokształtu rządów PO nie musi przecież oznaczać szczegółowej krytyki wszystkich działań poszczególnych ministrów" - mówi politolog z WSKiSM.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/pbp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 16 ~Dżejms

Taki audyt to media ścieku głównego określą jako nazizm i antysemityzm. Zaraz zdanie zabierze komisja jewropejska i naczelny rabin wybiórczej.

! Odpowiedz
1 2 ~hehe

oraz sianie nienawiści

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil