Konsorcjum Asseco Poland i Kamsoft podpisało dziś z CSIOZ kontrakt w ramach projektu e-zdrowie - poinformował PAP Jakub Fiałek, rzecznik Centrum Systmów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ). Podpisanie umowy to efekt wygranego przez konsorcjum przetargu, w którym zaproponowało ono wykonanie przedmiotu zamówienia za 159,85 mln zł brutto.
"Dziś podpisaliśmy umowy w ramach projektu e-zdrowie, w tym m.in. z konsorcjum Asseco i Kamsoft" - powiedział PAP Fiałek.
Wcześniej o podpisaniu umowy z CSIOZ poinformowało Sygnity.
CSIOZ w styczniu jako najkorzystniejszą w III części postępowania w ramach projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych" wybrało ofertę konsorcjum Kamsoft i Asseco Poland, które zaproponowało cenę 159,85 mln zł brutto.
Część trzecia projektu dotyczy: "Systemu Gromadzenia Danych Medycznych", "Pomocniczej Bazy Rozszerzonych Danych Medycznych", "Systemu Obsługi Rejestrów", "Systemu Weryfikacji" i "Systemu Wspomagania Rozliczeń".(PAP)
gsu/ osz/