REKLAMA

Prezes Ursusa czmychnął do BAH-u

2019-11-05 10:48
publikacja
2019-11-05 10:48

Arkadiusz Miętkiewicz, który z powodów osobistych zrezygnował w czwartek z fotela prezesa Ursusa, odnalazł się w British Automotive Holding, gdzie objął funkcję wiceprezesa.

fot. / / Puls Biznesu

British Automotive Holding (BAH) poinformował w poniedziałek wieczorem, że Gian Leonardo Fea złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie spółki. - Emitent informuje jednocześnie, że w dniu 4 listopada 2019 r. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie powołania Pana Arkadiusza Miętkiewicza w skład Zarządu Emitenta i powierzenia Panu Arkadiuszowi Miętkiewiczowi pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu - podano w tym samym komunikacie.

To bardzo ciekawy transfer, ponieważ Miętkiewicz do niedawna był jeszcze prezesem Ursusa. O rezygnacji ze sterowania producentem maszyn rolniczych poinformował 31 października, a więc ledwie pięć dni temu. Miętkiewicz nie wyjaśnił, dlaczego porzuca Ursusa, użył jedynie eufemistycznego wytłumaczenia: powody osobiste.

Miętkiewicz swojej misji nie pełnił zbyt długo. Na stanowisko prezesa powołano go w lipcu 2019 roku, gdy już od trzech kwartałów Ursus znajdował się w restrukturyzacji. Miętkiewicz na stanowisku zastąpił Tomasza Zadrogę, który na stanowisku prezesa Ursusa zasiadał niewiele ponad pół roku. Rezygnując, Zadroga również zasłaniał się powodami osobistymi. 

Nie jest tajemnicą, że sytuacja Ursusa jest bardzo trudna i tego typu transfery jedynie podsycają domysły. Restrukturyzacja, która miała wyleczyć Ursusa, póki co jest pasmem niepowodzeń: kolejni inwestorzy rezygnują ze wsparcia spółki, banki domagają się spłat i wnioskują o upadłość, a prezesi rejterują ze stanowiska. Ursusa przed upadłością chroni postępowanie układowe, tyle że sąd je uchylił. Wyrok nie jest prawomocny, ale gdy mocy nabierze, Ursus znajdzie się na krawędzi. Szerzej o problemach spółki pisaliśmy w artykule "Ursus traci prezesa. Banki wnioskują o upadłość".

Wracając do postaci Miętkiewicza, BAH nie jest mu obcy. Funkcję wiceprezesa pełnił już tam przez ponad rok przed transferem... do Ursusa. W marcu 2019 roku Miętkiewicza z zarządu jednak odwołano i przez blisko cztery miesiące - do czasu znalezienia angażu w Ursusie - nie zasiadał w żadnych organach spółek z GPW.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
carlito1
Ci z rządu tacy jak np. Pinokio powinni siedzieć za NAGANIANIE ! na Ursusa, pamiętam jak wręcz wprost mówili jak to warto inwestować w ich akcje, bo kontrakt w Afryce, bo elektromobilność... Masę ludzi straciło pieniądze bo uwierzyli, że jak Mateusz M. mówi to nie kłamie... Zresztą Karol Z. też nieźle namieszał w URSUSIE. KNF powinien Ci z rządu tacy jak np. Pinokio powinni siedzieć za NAGANIANIE ! na Ursusa, pamiętam jak wręcz wprost mówili jak to warto inwestować w ich akcje, bo kontrakt w Afryce, bo elektromobilność... Masę ludzi straciło pieniądze bo uwierzyli, że jak Mateusz M. mówi to nie kłamie... Zresztą Karol Z. też nieźle namieszał w URSUSIE. KNF powinien się przyjrzeć tym prawdopodobnie fikcyjnym rejestracją ciągników tylko po to żeby w raporcie było więcej "rejestracji" (prawdopodobnie spółka rejestrowała je na siebi, a tak na prawdę stały na placu sprzedaży
pn1300
A pamiętam jak się chwalono cudownymi kontraktami w Afryce...finansowane przez Ursusa. Biznes w Afryce to potrafią tylko Chińczycy robić, żeby dostać pieniądze.
sel
Wszystko wydojone przez dojną zmianę i upada.
tergal
Toż ten cały BAH handluje samochodami JLR czyli firmy posiadanej przez Hindusów - cyrk!
langdon25
Jak Prawdziwy Prezes Polski uzna że już czas ratować Ursusa to Adrian podpisze stosowna ustawę i będą go ratować by zyskać głosy wyborców PSL - ale to będzie dopiero tuż przed wyborami prezydenta . Ruch sieje propagandę więc go na siłe z Danielkiem ratują - choć sensu ekonomicznego w tym nie ma.
skaurus
Jakbym był akcjonariuszem BAH-u to sprzedałbym resztę akcji nawet ze stratą. Chociaż BAH to w sumie kolejna wydmuszka więc nawet prezio z doświadczeniem w kładzeniu spółek nie zaszkodzi już bardziej :)
madarot
Spier... z tonącego okrętu, a swoją drogą, Wałęsa był twarzą ekspansji Ursusa na Afrykę, a tego PiS nie wybaczy, więc upadek bliski. Lepiej wyłożyć kilka set milionów Rydzykowi niż dla Ursusa, ale szczytne hasła o polskich firmach, polskim kapitale, repolonizacji - ble ble ble.
pralkaboga
ej trolu, nie nakręcaj sie i nie obwiniaj PiSu za nieudolne zarządzanie spółką bo problemy nie pojawiły sie ani wczoraj ani 4 lata temu. rydzykowo sie wkrótce skończy bo mohery mają bliżej urn w ziemi niż tych wyborczych i nie ma sensu wietrzyć spisku w szafie z molami.
1as
"Mój mąż jest z zawodu dyrektorem".
Osobiste sprawy widać wyprostował w 5 dni, bo już może być (vice)prezesem.
Może wystarczyłby tygodniowy urlop?
pralkaboga
widocznie ursusa na taki urlop nie stać.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki