Arcybiskup Kazimierz Nycz: kobiety są w Polsce dyskryminowane

Przedstawicielki Kongresu Kobiet Polskich rozmawiały w Warszawie z arcybiskupem Kazimierzem Nyczem o roli kobiet w społeczeństwie. Przedstawicielki Kongresu starają się zdobyć poparcie dla  projektu wprowadzenia ustawy o parytetach płci, która miałaby zapewnić równość kobiet i mężczyzn w dostępie do stanowisk publicznych. Chodzi też o przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet na przykład w sferze zatrudnienia.

Dyrektor Biura Kongresu Kobiet Polskich Bożena Wawrzewska powiedziała po spotkaniu  z metropolitą warszawskim, że arcybiskup Nycz okazał otwartość na problemy kobiet. Przedstawił też przedstawicielkom Kongresu swój punkt widzenia. Bożena Wawrzewska zaznaczyła, że arcybiskup zgodził się, iż kobiety są w Polsce dyskryminowane. Arcybiskup Nycz - jak powiedziała szefowa Biura KKP- zapewnił kobiety, że we wszystkich kwestiach zmierzających do załatwienia spraw społecznych, mogą liczyć na poparcie Kościoła. Zastrzegł natomiast, że Kościół nie będzie się angażował w rozwiązania polityczne, jak ustawy dotyczące parytetów płci.

Przedstawicielki Kongresu Kobiet Polskich spotkały się już wcześniej z premierem, prezydentem, i szefami klubów parlamentarnych, starając się o poparcie dla swojego projektu. Według KKP panie powinny mieć zapewnioną  połowę miejsc na listach wyborczych do sejmu, oraz wszystkich szczebli samorządowych.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil