REKLAMA

Analitycy nadal liczą na sprzedaż ok. 30 mln kopii "Cyberpunk 2077" w rok od premiery

2020-11-20 07:00
publikacja
2020-11-20 07:00
Analitycy nadal liczą na sprzedaż ok. 30 mln kopii "Cyberpunk 2077" w rok od premiery
Analitycy nadal liczą na sprzedaż ok. 30 mln kopii "Cyberpunk 2077" w rok od premiery
fot. CD Projekt Red / / www.cyberpunk.net

Analitycy biur maklerskich po przełożeniu premiery "Cyberpunk 2077" nadal spodziewają się, że w dwanaście miesięcy od debiutu nowa gra CD Projektu sprzeda się w 30,4 mln egzemplarzy - wynika z danych zebranych przez PAP Biznes. Rekomendacje biur maklerskich wydane po opóźnieniu premiery wskazują, że kurs akcji CD Projektu ma jeszcze przestrzeń do prawie 10-proc. wzrostu.

CD Projekt pod koniec października zdecydował o przesunięciu daty premiery gry "Cyberpunk 2077" na 10 grudnia 2020 roku. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 19 listopada.

Średnia oraz mediana prognoz krajowych i zagranicznych analityków ankietowanych przez PAP Biznes to ok. 30,4 mln sprzedanych egzemplarzy gry w rok od premiery (w przedziale od 27-34,3 mln). Dokładnie tyle samo wynosiła średnia prognoz w październiku, przed informacją o przełożeniu premiery gry na 10 grudnia.

Analitycy biur maklerskich obniżyli szacunki sprzedaży gry w tym roku średnio o 13,5 proc. do 18,5 mln (w przedziale 16,2-21 mln) z 21,4 mln, na które wskazywał konsensus w październiku. Średnia prognoz na przyszły rok wzrosła jednocześnie o 19,2 proc. do 17,4 mln, z 14,6 mln w październiku. W ankiecie wzięło udział łącznie dziesięć biur, w tym pięć podmiotów zagranicznych.

Po przesunięciu daty premiery część analityków zaktualizowała również rekomendacje oraz wyceny CD Projektu.

Średnia cena docelowa z siedmiu aktualizacji wynosi 411 zł, czyli jest o 9,7 proc. wyższa od kursu akcji spółki ze środowego zamknięcia. Z danych Bloomberga wynika, że średnia cena docelowa ze wszystkich wydanych raportów wynosi obecnie 404,6 zł i jest nieco niższa od rekordowego poziomu z połowy października.

Od informacji o nowej dacie premiery "Cyberpunka" kurs CD Projektu wzrósł o 2,9 proc.

Michał Wojciechowski, analityk Ipopema Securities, lekko negatywnie ocenia utrzymanie się konsensusu na sprzedaż gry w dwanaście miesięcy od premiery na zbliżonym poziomie.

"Obecnie okres obejmuje dwa okresy świąteczne - także większość IV kw. 2021 - co powinno wpłynąć na podwyższenie prognoz. Z drugiej strony niewykluczone, iż po opóźnieniu rynek bardziej ostrożnie podchodzi do kwestii jakości gry i związanego z tym ryzyka" - napisał w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

Analityk ocenia konsensus sprzedaży gry na ten rok jako dosyć ostrożny, porównując oczekiwania do wyników gry "Red Dead Redemption 2".

"Stanowi jedynie ok. 60 proc. oczekiwanej sprzedaży w dwanaście miesięcy do premiery (szacujemy, iż 'Red Dead Redemption 2' w tym samym czasie od premiery sprzedało raczej ok. 70 proc. dwunastomiesięcznego wolumenu). Częściowym uzasadnieniem może być nietypowa sytuacja ze względu na późne okienko wydawnicze, które może wpłynąć na przesunięcie decyzji co do zakupu gry na kolejny okres (ze względu na zagospodarowanie rynku przez wcześniej wydane gry)" - napisał Wojciechowski.

"Niemniej jednak, jeżeli porównamy oczekiwany wolumen 18,5 mln kopii do wyniku 'Red Dead Redemption 2' (17 mln kopii w zaledwie 12 dni) to nie ma tutaj przełomu. Jeżeli faktycznie konsensus ma racje i taka sprzedaż się zmaterializuje, to spodziewałbym się reakcji negatywnej ze strony rynku, który moim zdaniem liczy na wynik wyraźnie lepszy od produkcji Rockstara" - dodał. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki