Amazon stworzy kolejne 500 miejsc pracy w Polsce

2020-07-28 09:15
publikacja
2020-07-28 09:15
fot. Jonathan Weiss / Shutterstock

Kolejne 500 miejsc pracy w Amazonie powstanie w ciągu roku. Łódzki oddział amerykańskiego przedsiębiorstwa rozbudowuje się o 33 tys. mkw.

W Łodzi rozpoczyna się trzeci etap inwestycji Amazon w centrum logistyki e-commerce. Firma najbogatszego człowieka na świecie - Jeffa Bezosa - zatrudni w łódzkim przedsiębiorstwie 500 kolejnych pracowników w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tym samym zwiększy zatrudnienie do 1,3 tys. osób.

- Amazon zamierza powiększyć powstające w Łodzi centrum logistyczne i stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników - czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin - mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Nowe centrum logistyczne w Łodzi o powierzchni 40 tys. mkw zostanie otwarte w sierpniu tego roku, natomiast w ciągu 12 miesięcy zostanie rozbudowane o kolejne 33 tys. mkw. Amerykańska firma rozpoczęła już rekrutację. Pracę w łódzkim centrum logistycznym mogą znaleźć m.in. inżynierowie, specjaliści HR, BHP oraz finansów.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
hongkuta
Nie ma się czym cieszyć. Nie rozumiem dlaczego amazon dostaje jakiekolwiek zwolnienia i benefity jak to jest jedna z największych firm niewolniczych na świecie. Polska powinna bronić się przed wejściem tego molocha. 95% kadry na minimalnej krajowej do tego fajny program afiliacyjny, żeby cały polski internet promował ich Nie ma się czym cieszyć. Nie rozumiem dlaczego amazon dostaje jakiekolwiek zwolnienia i benefity jak to jest jedna z największych firm niewolniczych na świecie. Polska powinna bronić się przed wejściem tego molocha. 95% kadry na minimalnej krajowej do tego fajny program afiliacyjny, żeby cały polski internet promował ich platformę przez kilka lat a później jak ludzie ich wypromują taki sam numer jak w US. Wyłączą program afiliacyjny i walną na wszystko prowizję po 30% żerując na wszystkich Polskich firmach wyprowadzając cały zysk zagranicę :)
bumbumbum
A ilepłaci najbogatszy człek świata? Czy on by dał radę jeden dzień za tą niewiarygodnie atrakcyjną pensję przeżyć i opłacić rachunki?
po_co
Ile Ty masz lat ?
Wciąż musi Cię utrzymywać rodzic ? Masz dwie zdrowe ręce, nogi i głowę na karku to zastanów się jak zarabiać tyle, żeby Ci starczyło.

Zarabiasz tyle ile warta jest Twoja praca, może Ci się to nie podobać ale poczytaj to i inne fora, posłuchaj ludzi. Wszyscy narzekają że ceny nie są adekwatne
Ile Ty masz lat ?
Wciąż musi Cię utrzymywać rodzic ? Masz dwie zdrowe ręce, nogi i głowę na karku to zastanów się jak zarabiać tyle, żeby Ci starczyło.

Zarabiasz tyle ile warta jest Twoja praca, może Ci się to nie podobać ale poczytaj to i inne fora, posłuchaj ludzi. Wszyscy narzekają że ceny nie są adekwatne do zarobków, ale ta cena ma swoje źródło w Twojej wypłacie jeżeli wszyscy oczekują niższych cen to znaczy, że Twoja praca jest mniej warta.
ryszard_mlynarski odpowiada po_co
pytanie nie jest wcale głupie więc nie ujedżaj po "bumbum" bo Bezos ma opinię kuta.sa który jest sknerą do potęgi w przeciwieństwie do innych miliarderów którzy jednak dzielą się przez działanie dobroczynne z biedniejszymi. Na ile jest to działanie pod publikę to nie wiadomo ale ci inni chociaż się starają pytanie nie jest wcale głupie więc nie ujedżaj po "bumbum" bo Bezos ma opinię kuta.sa który jest sknerą do potęgi w przeciwieństwie do innych miliarderów którzy jednak dzielą się przez działanie dobroczynne z biedniejszymi. Na ile jest to działanie pod publikę to nie wiadomo ale ci inni chociaż się starają pokazać ludzką twarz.
traderfr
"realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników - czasie epidemii koronawirusa" - co za bzdura, akurat Amazon jest jednym z większych beneficjentów koronawirusa.
andregru
Wielki moloch da "pracę" dla 500 osób za miliony zwolnień podatkowych i dotacji .
piotr76
Z czego większość z tych osób będzie obcokrajowcami.
m00zyk
A jaką "zachętę" ze strony rządu na to dostanie?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki