Amazon za granicą zwalnia, w Polsce zatrudnia

Amazon będzie zwalniał setki pracowników - donosi CNN, powołując się na wewnętrzne źródło. Redukcja etatów dotyczy pracowników centrali w Seattle, jednak może ona dotyczyć również zatrudnionych na całym świecie.

(fot. Noah Berger / FORUM)

Zwolnienia będą przeprowadzane w centrali firmy w Seattle. Według źródła, na które powołują się zagraniczne media, proces powiadamiania pracowników już się rozpoczął. Amazon potwierdził doniesienia o redukcji etatów w rozmowie z CNN.

–  W ramach naszego corocznego planu wprowadzamy zmiany w zatrudnieniu w całej firmie - niewielkie redukcje w kilku miejscach i agresywne zatrudnianie w wielu innych firmach. W przypadku zwalnianych pracowników staramy się znaleźć im posady w  innych obszarach, w których działamy – podaje firma w oświadczeniu.

Zwolnienia w Seattle to jednak kropla w morzu. Obecnie firma głównie zajmuje się pozyskiwaniem nowych pracowników – w samej centrali otwartych jest 3 900 miejsc pracy, a na świecie około 12 000. Pod koniec 2017 roku Amazon zatrudniał już ponad pół miliona osób na świecie.

Redakcja Bankier.pl zapytała rzecznika prasowego polskiego oddziału Amazona o ewentualne zwolnienia na terenie kraju. Otrzymaliśmy informację od Marzeny Więckowskiej, że w Polsce Amazon będzie jedynie zwiększał zatrudnienie.

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 6 do_niczego

Nie dziwota,tania siła robocza w cenie. Też pracuję w zagranicznej firmie,mieliśmy oddziały w Wielkiej Brytanii,Francji,Danii i Niemczech.Wszystkie oddziały zamknięto i przeniesiono całą produkcję do POLSKI,właściciel powiedział że tylko POLSKI oddział jest rentowny i przynosi największe zyski. Niedługo będziemy najtańszą siłą roboczą na ŚWIECIE. A POLITYCY za ten sukces wypłacają sobie wysokie NAGRODY. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 open_mind

Jest odbicie w światowej ekonomi! - Nie tylko zamykają centra handlowe, bo handel niby przeniósł się do sieci - online, a tu masz babo- placek (zwolnienia) w Amazonie też.

! Odpowiedz
1 10 silvio_gesell

Opodatkować proporcjonalnie do wartości aktywów, bo Amazon praktycznie nie płaci podatku i transferuje zyski do rajów podatkowych. Chyba że mamy ambicje być światową przepakownią.

! Odpowiedz
0 6 rekin1986

2 Motta Jeffa Bezosa odnośnie zarządzania firmą

1 Chcesz mieć mój szacunek to bądż moim klientem ale u mnie nie pracuj
2 Pracuj ciężko baw się dobrze twórz historię

Opiera się o efekt skali czyli duży może więcej typowe zarządzanie globalnych korporacji o sile przebicia wyższej niż nie jedno całe państwo

Nikt nie zapłaci robotnikowi więcej niż musi bo pierwszy jest zarząd z właścicielem i inwestorami potem szczebel średni a na końcu szary robotnik

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 21 niepelnosprawny_org

czemu tak renomowanej firmie, tak słynnej, najdrozszej na swiecie marce (zalezy wg których badań), tak ciężko podwyzszyc pensje choćby lekko powyzej ustawowej minimalnej?...

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl

Czy otrzymałeś już PIT‑11 od swojego pracodawcy?

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
Polecamy nasz program e‑pity 2017. Rozlicz PIT‑a kompleksowo i bezpiecznie w kilka minut! Pobierz Program

lub uruchom online

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
W naszym programie e‑pity 2017 możesz bezpiecznie rozliczyć wszystkie dostępne deklaracje. Pobierz Program

lub uruchom online