Amazon za granicą zwalnia, w Polsce zatrudnia

Amazon będzie zwalniał setki pracowników - donosi CNN, powołując się na wewnętrzne źródło. Redukcja etatów dotyczy pracowników centrali w Seattle, jednak może ona dotyczyć również zatrudnionych na całym świecie.

(fot. Noah Berger / FORUM)

Zwolnienia będą przeprowadzane w centrali firmy w Seattle. Według źródła, na które powołują się zagraniczne media, proces powiadamiania pracowników już się rozpoczął. Amazon potwierdził doniesienia o redukcji etatów w rozmowie z CNN.

–  W ramach naszego corocznego planu wprowadzamy zmiany w zatrudnieniu w całej firmie - niewielkie redukcje w kilku miejscach i agresywne zatrudnianie w wielu innych firmach. W przypadku zwalnianych pracowników staramy się znaleźć im posady w  innych obszarach, w których działamy – podaje firma w oświadczeniu.

Zwolnienia w Seattle to jednak kropla w morzu. Obecnie firma głównie zajmuje się pozyskiwaniem nowych pracowników – w samej centrali otwartych jest 3 900 miejsc pracy, a na świecie około 12 000. Pod koniec 2017 roku Amazon zatrudniał już ponad pół miliona osób na świecie.

Redakcja Bankier.pl zapytała rzecznika prasowego polskiego oddziału Amazona o ewentualne zwolnienia na terenie kraju. Otrzymaliśmy informację od Marzeny Więckowskiej, że w Polsce Amazon będzie jedynie zwiększał zatrudnienie.

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 7 do_niczego

Nie dziwota,tania siła robocza w cenie. Też pracuję w zagranicznej firmie,mieliśmy oddziały w Wielkiej Brytanii,Francji,Danii i Niemczech.Wszystkie oddziały zamknięto i przeniesiono całą produkcję do POLSKI,właściciel powiedział że tylko POLSKI oddział jest rentowny i przynosi największe zyski. Niedługo będziemy najtańszą siłą roboczą na ŚWIECIE. A POLITYCY za ten sukces wypłacają sobie wysokie NAGRODY. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 open_mind

Jest odbicie w światowej ekonomi! - Nie tylko zamykają centra handlowe, bo handel niby przeniósł się do sieci - online, a tu masz babo- placek (zwolnienia) w Amazonie też.

! Odpowiedz
1 11 silvio_gesell

Opodatkować proporcjonalnie do wartości aktywów, bo Amazon praktycznie nie płaci podatku i transferuje zyski do rajów podatkowych. Chyba że mamy ambicje być światową przepakownią.

! Odpowiedz
0 7 rekin1986

2 Motta Jeffa Bezosa odnośnie zarządzania firmą

1 Chcesz mieć mój szacunek to bądż moim klientem ale u mnie nie pracuj
2 Pracuj ciężko baw się dobrze twórz historię

Opiera się o efekt skali czyli duży może więcej typowe zarządzanie globalnych korporacji o sile przebicia wyższej niż nie jedno całe państwo

Nikt nie zapłaci robotnikowi więcej niż musi bo pierwszy jest zarząd z właścicielem i inwestorami potem szczebel średni a na końcu szary robotnik

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 22 niepelnosprawny_org

czemu tak renomowanej firmie, tak słynnej, najdrozszej na swiecie marce (zalezy wg których badań), tak ciężko podwyzszyc pensje choćby lekko powyzej ustawowej minimalnej?...

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.