Amazon sprzedaje tanie domy do złożenia

Marcin Kaźmierczak2019-07-08 14:09redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-07-08 14:09

Amazon wprowadził do sprzedaży nowy rodzaj produktów. Za pośrednictwem serwisu można kupić dom i to z darmową dostawą, ale do własnoręcznego złożenia. Ceny zaczynają się już od ok. 20 tys. zł.

Amazon, który reklamuje się, że za jego pośrednictwem można kupić wszystko, był do tej pory źródłem prezentów, zabawek, książek czy elektroniki. Od teraz można tam kupić... domy. Najtańsze domki z drewna są warte ok. 5,3 tys. dolarów i mają ponad 30 mkw. powierzchni. Do kupienia są także znacznie większe, blisko 100-metrowe domy warte ok. 19 tys. dolarów (ok. 72 tys. zł).

Minidomy sprzedawane za pośrednictwem Amazona produkowane są m.in. przez amerykańską firmę Allwood Outlet. Oferta dostępna jest na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Domy sprzedawane na Amazonie dostępne są jak na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych / fot. Allwood Outlet /

Firma deklaruje darmową wysyłkę. Na dom w paczkach trzeba poczekać od 3 do 5 tygodni od dnia zakupu. Budynek trzeba jednak złożyć własnoręcznie. Montaż domu przez dwie osoby, w opinii producenta, zajmuje od dwóch do trzech dni.

Domy o najmniejszej powierzchni i najmniej skomplikowanej konstrukcji mają trzy pokoje na parterze o powierzchni 10 mkw. i sypialnię na pierwszym piętrze. Z przodu domu znajduje się także częściowo zadaszony taras, z którego budowy można jednak zrezygnować.

Przynajmniej na razie i w tej formie domki sprzedawane za pośrednictwem Amazona nie powinny wpłynąć na rynek nieruchomości. Dom reklamowany jest jako „wystarczająco duży, aby funkcjonować jako dom letni, biuro domowe, a nawet samodzielny budynek handlowy”. Firma zaleca jednak dodanie na własną rękę dodatkowej izolacji w przypadku chłodniejszego klimatu.

Ceny, za jakie oferowane są domki, nie obejmują także podłączeń elektrycznych i kanalizacji, bardziej należy je więc traktować jako altany.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
po_co
A ja chcę w takim domku letniskowym zamieszkać cały rok i co ? I nie wolno mi bo prawo zabrania :)
Bo pan urzędnik wie lepiej co mi wolno postawić i jak mi wolno to użytkować na mojej prywatnej działce którą uczciwie kupiłem.
bt5
Do sel. To tutaj to jakieś zdjęcie ilustracyjne. Jak na domek działkowy to ładny przecież. A nie wiemy co tam Amazon oferuje w kwestii kategorii innych domków. Nie patrzyłem bo ta firma ma tak gigantyczną ofertę że dużo szukania. Zresztą w USA jak tylko pojawiła się kolej to zaraz pojawiły się firmy wysyłkowe gdzie Do sel. To tutaj to jakieś zdjęcie ilustracyjne. Jak na domek działkowy to ładny przecież. A nie wiemy co tam Amazon oferuje w kwestii kategorii innych domków. Nie patrzyłem bo ta firma ma tak gigantyczną ofertę że dużo szukania. Zresztą w USA jak tylko pojawiła się kolej to zaraz pojawiły się firmy wysyłkowe gdzie i domy w elementach można było kupić. Nawet niewielkie i letniskowe domki , na nawet przyczepy kempingowe są lepszym rozwiązaniem niż to w czym masa ludzi mieszka w Polsce na prowincji. A wiem co mówię bo bardzo często widuję zamieszkiwanie w przerażających norach , gdzie 3 -4 rodziny w zawalającym się poniemieckim domu podpartym kołkami i z dachem w fale dunaju, to nie jest jeszcze najgorszy schemat. I to kolejna odsłona Polnische Wirtschaft gdzie topi się ogromne pieniądze w permanentne leczenie ludzi zamieszkujących nory zamiast im postawić suche domki. No ale budowlańcy nie mają swojego lobby w sejmie itp. żeby załatwiać swoim kolegom co rusz podwyżki i zwiększanie nakładów na swoją branżę.
adatoja
lobby mają architekci i projektanci - t jest problem
sel
Nie domy tylko altanki ogrodowe i to do PZD..
open_mind
A w planie maja wejście w sprzedaż miejsc chodnikowych w pod namioty w San Francisco

https://www.google.com/search?q=homeless+san+francisco&client=firefox-b-1-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwipi_TyvqXjAhUHXc0KHXc5CcEQ_AUIESgC&biw=1460&bih=890#imgrc=_

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki