Alior Bank ponownie podnosi opłaty. Przedsiębiorcy zapłacą za wewnętrzne przelewy internetowe

analityk Bankier.pl

Tym razem podwyżki czekają klientów prowadzących działalność gospodarczą. Wzrosną opłaty związane z kartami płatniczymi, bankomatami i niektóre prowizje przy kredytach. Część klientów zacznie płacić za wewnętrzne przelewy internetowe.  

Nowa tabela opłat i prowizji zacznie obowiązywać od 15 czerwca 2017 roku. Zarówno klienci, którzy prowadzą księgi rachunkowe, jak i ci, którzy tego nie robią, zapłacą więcej za karty debetowe. Wzrosną opłaty za dodatkowe karty debetowe MasterCard Business, MasterCard Business Debit PayPass oraz World Business MasterCard – z 20 do 30 zł.

W kartach MasterCard Business, MasterCard Business Travel oraz MasterCard Business Debit PayPass pojawi się opłata warunkowa w wysokości 6 zł za niekorzystanie z karty. Nie będzie naliczana w przypadku wykonania przez klienta co najmniej 4 transakcji w miesiącu. Ta sama opłata obowiązywała wcześniej w karcie World Business MasterCard, tyle że w wysokości 5 zł. Zostanie więc zrównana do pozostałych kart i wyniesie 6 zł.

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

Droższe karty za granicą

Bank podniesie prowizję od wypłaty gotówki w bankomatach zagranicznych oraz kasach banków zagranicznych z 3 proc., min. 8 zł do 4 proc., min. 12 zł. Pojawi się też nowa prowizja – 3 proc. od bezgotówkowych transakcji zagranicznych (nie dotyczy karty MasterCard Business Travel). Z nowego cennika bank wycofał opłatę za rezygnację z Pakietu Bezpieczeństwa.

Klienci z segmentu małych i średnich firm oraz korporacje też zapłacą więcej za wydanie kart dodatkowych – opłata rośnie z 20 do 30 zł. Na dodatek bank wprowadza miesięczną opłatę za kartę debetową w wysokości 3 zł oraz nowe prowizje za korzystanie z bankomatów PlanetCash i Euronet – wypłata będzie kosztowała 2 zł. Dla pozostałych maszyn na terenie kraju wzrośnie do 3 proc., min. 5 zł.

Alior wprowadza opłatę za wewnętrzne przelewy internetowe

Część klientów zacznie płacić za wewnętrzne przelewy internetowe. W przypadku klientów nieprowadzących ksiąg rachunkowych opłata w wysokości 0,50 zł od przelewu będzie obowiązywała posiadaczy rachunków wycofanych z oferty banku: Zarabiającego, Efektywnego, Gotówkowego, FX i Inwestycyjnego.

Natomiast dla klientów prowadzących księgi opłata będzie obowiązywała w przypadku rachunków z bieżącej oferty: Biznes Komfort 45, Biznes Profil Krajowy, Biznes Profil Zagraniczny, Biznes Profil Gotówkowy, a także z wycofanej oferty: Rachunek Biznes Komfort 110, Rachunki FX oraz Rachunek Biznes Premiera. Co więcej, bank wprowadzi opłatę 0,50 zł za przelew zwykły z rachunku płacowego na inny rachunek wewnętrzny.

1500 zł za wcześniejszą spłatę kredytu

Ponadto od 15 czerwca 2017 roku prowizja za udzielenie kredytu wzrośnie z 50 do 100 zł, prowizja za wcześniejszą spłatę z 1-3 proc., min. 1000 zł do 3 proc. min. 1500 zł, zostanie wprowadzona kwartalna prowizja kredytowa od łącznej wypłaconej kwoty kredytu w wysokości 0,30 proc. w skali roku oraz pojawi się prowizja za zmianę formy finansowania – 3 proc. od kwoty pozostałej do spłaty. Cena opinii bankowej wzrośnie ze 150 do 300 zł, opinii audytora z 200 do 300 zł

W tym roku Alior Bank już dwukrotnie ogłaszał podwyżkę opłat dla klientów indywidualnych. W marcu podniósł m.in. opłaty za korzystanie z bankomatów PlanetCash i opłatę za kartę do Konta Internetowego. W ubiegłym miesiącu informował z kolei, że na wakacje podniesie opłatę za korzystanie z bankomatów Euronet. Za wypłatę kwot niższych niż 100 zł będzie pobierał 5 zł.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~Tracki

no taaaak... muszą się na czyms odkuć skoro wprowadzaja teraz nowoczesny system widerozmowy czy czegos tam... no i kosztem czego? kosztem obecnych klientów. po prostu no comments. i to jeszcze opłaty wewnętrzne za przelewy internetowe... Przecież chyba wszędzie to jest darmowe... nawet w jakimś spółdzielczym czy innym takim. Nie po to kazałem moim współpracownikom zakładać konta w Aliore zeby teraz płacić za przelewy do nich. Sorry za mój wyrzut, no ale nie mogłem się powstrzymac! Czas chyba przenieść się do jakiejś darmowej instytucji typu Idea Bank czy Orange Finanse.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~bak

Całe szczęście że na czas zrezygnowałem BPH jeszcze przed przejęciem przez Alior Bank. Większego dziadostwa niż Alior Bank nie widziałem, jednym słowem syf. Dlaczego klienci POlskich banków przenoszą konta do zachodnich? Tu macie odpowiedź: nie doją aż tak swych klientów na każdym kroku.

! Odpowiedz
2 1 ~wiper

Ja byłem w BPH i przed fuzją udałem się do Alior Banku na negocjacje i się opłaciło. Zamiast przenosić rachunek i mieć kłopoty z systemem najpierw (przed fuzją) zamknąłem rachunek w BPH i otworzyłem nowy w Aliorze za darmo. Nic nie płacę za prowadzenie konta. Wystarczą chęci i trochę myślenia. Be smart.

! Odpowiedz
3 3 ~aaa

można dziękować jedynie autorom podatku bankowego :))))

! Odpowiedz
0 11 ~iks

Jest wolny rynek. Jeżeli dużo osób odejdzie to bank może się opamięta.

! Odpowiedz
0 20 ~Michał

Pracowałem w tym banku. Takiego dziadostwa nie widziałem nigdzie. Klientów traktują jak dojne krowy. Pracowników też mają gdzieś. W tym banku nie liczy się wiedza i relacyjność, tam liczy się wyciskanie klienta tu i teraz. Nie polecam nikomu ani klientom ani pracownikom. A i jeszcze jedno, dobry klient to ten którego można ubrać w wysoko marżowe badziewie. Zły klient to taki co przychodzi załatwić sprawę nie sprzedażową. Cwany pracownik powie wówczas zapraszam do stanowiska obok bo ja już nie obsługuję albo kolega się w tym specjalizuje! Totalne dziadostwo za przyzwoleniem przełożonych!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~j2604

kiedyś w USA jedna kobieta zbuntowała się wprowadzanym przez jej bank podwyżkom i namówiła przez różne portale społecznościowe klientów do zamykania kont i przenoszenia do innych banków.Efekt był taki,że ten bank po kilku dniach wycofał się z wszystkich podwyżek.

! Odpowiedz
17 6 ~StanRS

Widać że redakcyja "bankiera" nie lubi tego aliorbanku. W przeciwnym razie nie informowali by lemingowej gawiedzi, że ten pseudobank podnosi opłaty na samej górze w widocznym miejscu. Tylko by zrobili jak GazetaWyborcza z zamieszczonym przeprosinami wypełniając wyrok sądu że kogoś pomówili, małym druczkiem i w dodatku jeszcze pokazane jakby to była fotografia. A obok tego napisane, że się absolutnie z wyrokiem nie zgadzają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~Michał

Mam konto w bgz, bankomaty za darmo , przelewy też... alior= marketing i tyle

! Odpowiedz
9 8 ~klient

Przechodzę do mBanku dosc tego.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne