REKLAMA

Akcjonariusze DB Energy zdecydują 22 listopada o emisji akcji

2021-10-26 15:16
publikacja
2021-10-26 15:16
Akcjonariusze DB Energy zdecydują 22 listopada o emisji akcji
Akcjonariusze DB Energy zdecydują 22 listopada o emisji akcji
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Akcjonariusze DB Energy zdecydują 22 listopada o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję do 415 tys. akcji serii D - wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie. Emisja ma nastąpić w formie subskrypcji otwartej przeprowadzanej w drodze oferty publicznej z wyłączeniem w całości prawa poboru.

Jak podano w projekcie uchwały, środki mają być przeznaczone na realizację planów inwestycyjnych spółki, w szczególności z obszaru efektywności energetycznej.

"Z uwagi na wskazane powyżej plany inwestycyjne spółki, wyłączenie prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w całości w związku z emisją akcji serii D jest w pełni uzasadnione, w związku z koniecznością pozyskania środków finansowych na dalszy rozwój działalności spółki. Emisja nowych akcji i pozyskanie z niej środków pieniężnych pozwoli na realizację przez spółkę planowanych procesów inwestycyjnych i rozwojowych" - podano w projekcie uchwały.

"Zdaniem zarządu przeprowadzenie emisji nowych akcji w drodze subskrypcji otwartej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy pozwoli na efektywniejsze pozyskanie środków niezbędnych dla dalszego rozwoju spółki i zapewni możliwości pozyskania środków większych aniżeli pozostające w dyspozycji dotychczasowych akcjonariuszy, co ostatecznie pozwoli zrealizować założone cele gospodarcze spółki" - dodano.

Cena emisyjna akcji serii D zostanie ustalona przez zarząd poprzez proces budowania księgi popytu.

We wtorek ok. godz. 15.00 kurs akcji DB Energy wynosi 30,2 zł. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki