Akcje Deutsche Banku na historycznym dnie

Kurs akcji Deutsche Banku spadł do najniższego poziomu w swej giełdowej historii. Bezpośrednim pretekstem była negatywna rekomendacja od analityków UBS, ale zasadniczą przyczyną są strukturalne problemy tego największego niemieckiego banku.

(fot. Marek Kuwak / FORUM)

We wtorek rano akcje Deutsche Banku taniały o niespełna 0,1%, osiągając cenę 6,64 euro. Dzień wcześniej kurs DB poszedł w dół o blisko 3%, w trakcie poniedziałkowej sesji wyznaczając historyczne minimum na poziomi 6,607 euro.

(Bloomberg.)

Deutsche Bankowi nie pomogła rekomendacja wydana przez analityków szwajcarskiego UBS, którzy obniżyli cenę docelową papierów DB z 7,80 do 5,70 euro, zmieniając przy tym zalecenie z „neutralnego” na „sprzedaj”. Rekomendacja „sprzedaj” wydana przez analityków jednego wielkiego banku w stosunku do akcji innego wielkiego banku nie zdarza się zbyt często.

Jednakże historia problemów największego niemieckiego banku jest znacznie dłuższa. Ostatni rozdział tej epopei rozpoczął się pod koniec 2015 roku. Od tego czasu kurs akcji Deutsche Banku obniżył się z 30 euro do 6,6 euro. Zniżkujący kurs akcji był odzwierciedleniem długotrwałych problemów z rentownością i gigantycznych strat. Ale w 2018 roku DB po raz pierwszy od czterech lat zakończył rok na plusie.

W ostatnich tygodniach tematem ożywionych dyskusji i spekulacji była planowana fuzja Deutsche Banku i Commerzbanku, która jednak ostatecznie nie doszła do skutku. Fiasko tej operacji nie zmieniło fundamentalnych wyzwań stojących przed fuzja Deutsche Bankiem, który od lat ma problemy z zarabianiem pieniędzy, a ponadto jest bardzo mocno zaangażowany na ryzykownym rynku pozagiełdowych instrumentów pochodnych.

KK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 bankierkomentuje

Ci wcale lepiej od Deutsche Banku nie stoją:

https://stooq.com/q/?s=cbk.de&c=30y&t=c&a=lg&b=0

City z Londynu ma parę batów na EU i ich Brexit: jedni to dług Włoch oraz banki z Niemiec. Tylko cos bedzie nie tak z Brexitem to pociągną za sznurki, porządnie sznurkiem zwiążą włoskie i niemieckie jaja az beda wszyscy piszczeć. Przepis na kryzys znakomity kiedy nagla pada dwa największe kraje EU - wtedy nie będzie skrupułów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 28 kapitaneo

To, że DB jest bankrutem to wie każdy kto interesuje się rynkami od co najmniej 10 lat.
Niemiecki rząd utrzymuje tego bankruta jak tylko może. Chcieli go połączyć z Comerzbankiem ale nie wyszło.
Niemaszki wiedzą, że jak DB pier***nie to położy całą niemiecką gospodarkę na długie lata i strefę Euro przy okazji. To by oznaczało zamieszki wewnętrzne, konflikty na tle etnicznym...słowem chaos największy od II WŚ.
To nie USA, które mogły nadrukować $ - światowej waluty bez ograniczeń.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 10 khh

Prosta sprawa. Zadna wiedza tajemna. Ale ludzie chca wierzyc z magie, cudotworcow, dobrych carow i moc slow, ze 'bedzie dobrze'. A bedzie telepac. Ale jak sie odpowiednio przygtowalo, to mozna bedzie z tego wyjsc bogatym czlowiekiem. I to bez teorii spiskowych. Dopiero potem Ci co wierza w magie beda dorabiac ideologie i opowiadac bajki o pejsach i takich tam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
38 74 grzegorzkubik

Coś czuję, że niemiecka gospodarka zanotuje spadki. Brakuje Tusk by zlikwidował znów stocznie i może KGHM i wtedy trochę wspomógłby niemiecki biznes. Tak robił. Niszczył polską gospodarkę by niemiecka zyskiwała.

! Odpowiedz
5 67 skaurus

Bayer (sprawa z Monsanto) Volkswagen (łapówki i spaliny), lotnisko w Berlinie (nadal nie oddane do użytku, 8 lat po terminie lol), błąd z migracją w 2015r, dopuszczenie swoja polityką do Brexitu (w pewnym stopniu oczywiście). Wprawdzie to tylko kilka największych wpadek ale ile jest ukrytych? W latach 90-tych to było nie do pomyślenia, inne Niemcy, pamiętacie jak sie o nich wtedy myślało?


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 11 cyklonb

Bo to naród wybrany prowadzi te wymienione przez ciebie inwestycje tak samo jak DB i mści się za czyny Adolfa na niewinnym społeczeństwie niemieckim.

! Odpowiedz
14 54 --__hubert__---__--__--__--__-

Właśnie przelewam pieniądze z niemieckiego mBanku do polskiego zanim mocno pier..nie .

! Odpowiedz
3 21 open_mind

Przed tym co globalnie nastąpi nigdzie nie uciekniesz , chyba że na tamten świat. Takie będzie dupniecie.! Myślicie że USA rozpala świat zagrożeniami wojennymi przez przypadek? Przecież to że król jest nagi to mało powiedziane – on już skóry nie ma, a my na oczach mamy bielmo ekonomiczne i tego nie widzimy.

! Odpowiedz
13 8 khh

Mozesz sobie przelac swoje pieniadze gdzie Ci sie tylko podoba, Twoja wola, tylko kogo to czlowieku obchodzi?? Potrzebujesz wsparcia moralnego do wykonania przelewu czy co? Sam nie umiesz? Jak idziesz do kibla to tez forum informujesz?

! Odpowiedz
2 40 kolumb1234

A wiec zaczęło się w Niemczech obstawiałem bardziej USA coś czuje ze jak je@@@e to kurz długo nie opadnie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN 0,19% 3,9610
2020-02-26 17:50:00
EUR/PLN 0,25% 4,3122
2020-02-26 17:50:00
EUR/USD 0,06% 1,0887
2020-02-26 17:50:00
CHF/PLN 0,16% 4,0571
2020-02-26 17:50:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil