REKLAMA
RPP

Akcje Apple’a pociągnęły w dół indeksy w USA

2022-11-28 22:09
publikacja
2022-11-28 22:09

Mocno przecenione akcje Apple’a przyczyniły się do poniedziałkowych spadków na Wall Street. Wiele mówiono o sytuacji w Chinach, ale dla rynku akcji liczyć się będą przede wszystkim najbliższe dane z gospodarki USA.

Akcje Apple’a pociągnęły w dół indeksy w USA
Akcje Apple’a pociągnęły w dół indeksy w USA
fot. Wang Ying / / Xinhua News Agency

Nowojorskie indeksy rozpoczęły poniedziałkowa sesję blisko poziomów neutralnych, ale zakończyły ją głęboko pod kreską, praktycznie przez cały dzień obniżając loty. S&P500 poszedł w dół o 1,54% i zatrzymał się na poziomie 3 963,94 pkt. Była to więc kolejna sesja, podczas której S&P500 utrzymał się w pobliżu okrągłych 4 000 punktów.

Nasdaq Composite zaliczył cofnięcie o 1,58% i finiszował z wynikiem 11 049,50 pkt. Dow Jones po stracie 1,45% zakończył dzień na wysokości 33 849,46 pkt.  Wśród 30 największych spółek najgorzej radziły sobie walory typowo cykliczne: Boeing (-3,7%), 3M (-3,4%) oraz Chevron (-2,9%).

Ale najwięcej mówiono o przecenionych o 2,6% walorach Apple’a, co z kolei wiązano z wydarzeniami w Chinach. Podczas weekendu w Państwie Środka wybuchły protesty przeciwko forsowanej przez władze polityki „zero Covid”.  Jak na razie nie było one masowe, ale to pierwszy tak wyraźny znak sprzeciwu Chińczyków wobec rujnujących gospodarkę lockdownów. Kilka dni temu antylockdownowe zamieszki sparaliżowały prace w kluczowym zakładzie produkującym dla Apple.

Jednakże w najbliższych dniach i tygodniach to prawdopodobnie nie wiadomości z Chin lecz z USA wskażą kierunek nowojorskim indeksom. W środę przewidziana jest publikacja pierwszej rewizji PKB za III kwartał, w czwartek pojawi się raport o dochodach i wydatkach Amerykanów oraz listopadowy odczyt ISM dla przemysłu. Kluczowe będą jednak piątkowe dane z rynku pracy, które mogą mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane w Rezerwie Federalnej.

Rynek liczy, że w tym cyklu przed nami już tylko dwie lub maksymalnie trzy podwyżki stopy funduszy federalnych. Na grudzień spodziewana jest podwyżka o 50 pb., na luty +25 pb. i może jeszcze kolejna 25-tka wiosną. Na tym Fed ma zakończyć zaostrzanie polityki pieniężnej.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
jenak
Taki sposób ściągania indeksu w dół. Niedawno był fejszbuk na celowniku, odjęto 2/3 wartości. Później Amazon. Teraz Apple.
zops
Trump przecież zjadł galaretkę owocową w Mariocie. Więc po co polecił sprzątnąć b Prez Gdańska Adamowicza? TE ICH WSZCZEPKI TKANKI MACIERZYSTEJ - NIEZŁE. A w Przewodowie to z tej Białorusi sprowokował bionicznie zdalnie, spod ołowianej kopuły w kontenerze. NO TO JA TEŻ WZIEŁEM SE SERIE STERYDÓW - NIEZŁE NIEZŁE. No to... galaretka Trump przecież zjadł galaretkę owocową w Mariocie. Więc po co polecił sprzątnąć b Prez Gdańska Adamowicza? TE ICH WSZCZEPKI TKANKI MACIERZYSTEJ - NIEZŁE. A w Przewodowie to z tej Białorusi sprowokował bionicznie zdalnie, spod ołowianej kopuły w kontenerze. NO TO JA TEŻ WZIEŁEM SE SERIE STERYDÓW - NIEZŁE NIEZŁE. No to... galaretka owocowa. A ten gwałciciel z komendy miejskiej Policji w Gdańsku 16 marca 2022r... czego?
zops
A teraz inny już Białorusin spod ołowianej kopuły, twierdzi aby Trumpowi same jabłka zamiast czosnku z jabłkami.
jenak
Demokraci w szoku, że hrabstwa (USA) postrzegane dotychczasowo jako ich mateczniki wydzierane są im przez Rep w sposób bezprzykładny.

Okazuje się, że tzw. kolorowi głosują masowo na Republikanów. Dość mają chaosu. Celuje w tym rosnąca w siłę mniejszość azjatycka.
od_redakcji
Politycy banki ekonomia giełdy krypto wojsko religie zeszły do rynsztoku...A w efekcie wojny. To jest wszech ogarniająca świat pandemia malwersacyjnej "wścieklizny", Która wprost czeka na jedyną szczepionkę, jaką jest powszechna dewastacja świata i totalne zubożenie społeczeństw. A w miarę bezpieczną przystanią są metale szlachetne

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki