REKLAMA

Bloomberg: 6 mln mniej iPhone'ów na rynku przez zakłócenia w chińskiej fabryce

2022-11-28 18:43
publikacja
2022-11-28 18:43

Według przewidywań agencji Bloomberg zamieszki w kluczowym zakładzie produkcyjnym Apple w Zhengzhou w Chinach spowodują, że nie zostanie wyprodukowanych blisko 6 milionów urządzeń typu iPhone Pro.

Bloomberg: 6 mln mniej iPhone'ów na rynku przez zakłócenia w chińskiej fabryce
Bloomberg: 6 mln mniej iPhone'ów na rynku przez zakłócenia w chińskiej fabryce
fot. LittlePigPower /

Szacunki dotyczące wielkości utraconej produkcji w chińskim zakładzie mogą ulec zmianie, ale sytuacja będzie zależała od szybkości, z jaką Foxconn, tajwańska firma zarządzająca zakładem, jest w stanie ściągnąć ludzi z powrotem na linie produkcyjne po wprowadzeniu przez Chiny rygorystycznych ograniczeń dotyczących koronawirusa - powiedziała osoba zaznajomiona ze sprawą, której wypowiedź cytuje w poniedziałek Bloomberg.

Produkcja może być jeszcze bardziej opóźniona, jeśli restrykcje będą kontynuowane.

W zakładzie w Zhengzhou doszło w zeszłym tygodniu do protestów i starć robotników ze służbami porządkowymi. Z nagrań krążących w mediach społecznościowych wynika, że nowo zatrudnieni robotnicy zbuntowali się, gdy dowiedzieli się o opóźnieniu w wypłacie obiecanych im premii.

Foxconn oferował wysokie wynagrodzenia i premie, by uzupełnić załogę i przywrócić pełną produkcję, zakłóconą między innymi przez surowe restrykcje wprowadzane przez władze w walce z ogniskiem pandemii Covid-19. W październiku media informowały o masowej ucieczce pracowników zakładu przed lockdownem.

Apple przyznał na początku listopada, że zakład w Zhengzhou działał „ze znacznie zmniejszonymi mocami produkcyjnymi” i w związku z tym klienci „doświadczą dłuższego czasu oczekiwania” na nowe produkty.

Apple i Foxconn zrewidowały swoje szacunki dotyczące braków produkcyjnych w zakładzie w Zhengzhou w ciągu ostatnich dwóch tygodni z powodu rosnących zakłóceń - twierdzi osoba zaznajomiona ze sprawą.

Jak informuje Bloomberg, Apple obniżył swój ogólny cel produkcyjny do około 87 mln sztuk z wcześniejszej prognozy 90 mln sztuk. Firma oczekuje, że w 2023 roku będzie w stanie nadrobić produkcję "utraconych" 6 milionów urządzeń.

mma/ tebe/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
piopoland
wszyscy amerykanie zależni od chińczyków. Czy to nie wystawienie na oczywisty szantaż, to kwestia czasu (miesięcy), jak Chiny przejmą rolę hegemona na świecie. Czy wtedy jankesi nadciągną ze swoją najlepszą armią?
franek_bez_franka2
Chiny i łamanie praw człowieka to media widzą.
Jak w Kanadzie końmi ludzi rozpędzali i konfiskowali paliwo oraz jedzenie konwoju wolności to całkowicie pominięto. Podobnie w Australii z gumowych kul strzelali do antyvacków, oraz przymusowo wysiedlali aborygenów dla ich własnego dobra.
tomitomi
będzie żałoba na 30 dni !
janoz_lobolotorant
jak ktoś nie kupi Iphona, to kupi nieruchomości

Powiązane: Rynek telefonów i smartfonów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki