REKLAMA

Akademiki przechodzą do lamusa

2015-09-22 15:05
publikacja
2015-09-22 15:05
Akademiki przechodzą do lamusa
Akademiki przechodzą do lamusa
/ thetaXstock

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Studenci już zaczęli szukać mieszkań na wynajem, a także rozglądać się za współlokatorami. Okazuje się, że stereotyp tzw. standardu studenckiego powoli przechodzi do lamusa.

Młodzi ludzie coraz częściej szukają mieszkań o dobrym standardzie wykończenia, z pełnym wyposażeniem i w dobrej lokalizacji. Jak wynika z raportu Gumtree: Jak mieszkają Polscy studenci? ponad 95% studentów dzieli mieszkanie z innymi. - Na samodzielny wynajem decyduje się bardzo niewiele osób, jest to około 5 % - mówi Katarzyna Merska - Pietrak - Koordynator ds. komunikacji Gumtree.


Większość osób w poszukiwaniu mieszkania na wynajem wykorzystuje internet. O ile poszukiwanie mieszkania przy nawet zwiększonym w tym okresie popycie może nie być najłatwiejsze, o tyle znalezienie idealnego współlokatora, może nawet graniczyć z cudem. Gumtree przygotowało narzędzie, które ma pomóc w idealnym dopasowaniu do siebie osób, które poszukują zakwaterowania. O tym w materiale Bankier.tv.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Studentka
Wcaly urok zycia studenckiego w akademiku
~Pokolenia
Znam lekarzy z pipidowy . ktorzy dzieciakom kupili w Warszawie mieszkanie bo to taniej niz wynajem, a jak nie beda chcieli(he.he) mieszkac w Stolycy po studiach to sprzedadza, dzieki takim sloikom warszawka nabija cene kawalerek i 2 pokojowych w kosmos. swoja droga dzieciaki odpowiedzialne bo zainwestowane pieniadze rodzicow nie Znam lekarzy z pipidowy . ktorzy dzieciakom kupili w Warszawie mieszkanie bo to taniej niz wynajem, a jak nie beda chcieli(he.he) mieszkac w Stolycy po studiach to sprzedadza, dzieki takim sloikom warszawka nabija cene kawalerek i 2 pokojowych w kosmos. swoja droga dzieciaki odpowiedzialne bo zainwestowane pieniadze rodzicow nie trwonia tylko studiuja i koncza szkoly jakby nie bylo, zyczylbym takich dzieciakow kazdemu biedniejszemu rodzicowi.
~Weź_kredyt
Audycja zawierała jakże sprytnie ukryte lokowanie produktu (tadadadam!) naganiania na kredyty mieszkaniowe. Czy bankier.pl mógłby żyć bez tego? Otóż nie.
~sdfsdfsdfsf
toż to sponsorowanko i reklama jak nic. I to w dodatku takie bzdury pisać. To zakrawa raczej na anty reklamę niż reklamę
~faja
Oczywiscie standart jak szeratonie, media all inclusive i za 200 zeta, oczywiscie bez depozytu.
Ostatni miesiac kombinowania a na odchodne zapchanie toalety szmatmi.
~fdsfsg
Odważna teza biorąc pod uwagę, że przykładowo na Wittigowie, miasteczku akademickim Politechniki Wrocławskiej nie ma miejsc dla wszystkich zainteresowanych studentów PWR. Podobnie UE Wrocław. Nie dziwię się, że studenci chcą mieszkać w akademikach zamiast w prlowskich chatkach za grubą kasę.
~tissol
Akademiki do lamusa ? Bzdura. Studiuję dwa kierunki, na jednym większość wynajmuje mieszkania tylko dlatego, że uczelnia jest mała i nie ma swoich akademików, druga uczelnia je ma i są obłożone. Tak samo jest z tzw. bursami studenckimi, które prowadzą prywatne instytucje typu klasztory. Nawet wspólne wynajęcie może sporo kosztować,Akademiki do lamusa ? Bzdura. Studiuję dwa kierunki, na jednym większość wynajmuje mieszkania tylko dlatego, że uczelnia jest mała i nie ma swoich akademików, druga uczelnia je ma i są obłożone. Tak samo jest z tzw. bursami studenckimi, które prowadzą prywatne instytucje typu klasztory. Nawet wspólne wynajęcie może sporo kosztować, jeśli np. trafi się na starą kamienicę i ogrzewanie pochłonie majątek, albo trzeba będzie samemu podłączać neta.
~StanRS
A co ich obchodzi jakaś proletariacka studencka biedota. Pismaczka jest oderwana od rzeczywistości. Jak synalek czy córunia miejscowego "byznesmena", adwokata z Koziej Wólki, politykiera z lokalnej sitwy, jakiegoś wyższego urzędasa, wyjedzie do Warszawki czy innego Krakówka, to nie siedzą na kupie w akademikach jak pospólstwo,A co ich obchodzi jakaś proletariacka studencka biedota. Pismaczka jest oderwana od rzeczywistości. Jak synalek czy córunia miejscowego "byznesmena", adwokata z Koziej Wólki, politykiera z lokalnej sitwy, jakiegoś wyższego urzędasa, wyjedzie do Warszawki czy innego Krakówka, to nie siedzą na kupie w akademikach jak pospólstwo, tylko rodzice wynajmują im mieszkania.
~jarema odpowiada ~StanRS
Miejsce w akademiku nie jest za darmo. Za moje dziecko płacę 660zl/m-c. (ceny 350...760)
Trójka studentów wynajmie mieszkanie za 2000. Będzie większe od pokoju z piętrowym łóżkiem

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki