REKLAMA

Adam Małysz wchodzi w gaming. Będzie doradzał Road Studio

2021-02-17 11:27
publikacja
2021-02-17 11:27
Road Studio

Były skoczek Adam Małysz ma zostać konsultantem spółki Road Studio. Doradzać ma podczas produkcji gier i symulatorów w tematyce off-road. Spółka planuje debiut na giełdzie jeszcze w tym roku.

Road Studio, producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży, prowadzi rozmowy z Adamem Małyszem, jednym z najwybitniejszych skoczków narciarskich na świecie, a także odnoszącym międzynarodowe sukcesy kierowcą rajdowym. Spółka podpisała ze sportowcem list intencyjny oraz ustala warunki współpracy gospodarczej. Zgodnie z zawartym listem intencyjnym, po zawarciu umowy, Adam Małysz będzie doradzać spółce jako konsultant podczas produkcji gier i symulatorów poświęconych tematyce off-road.

– Bardzo się cieszymy, że możemy rozmawiać na temat współpracy z postacią tak niezwykle zasłużoną dla polskiego sportu. Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Wiedza oraz doświadczenie Adama Małysza z zakresu rajdów będą dla nas bardzo ważnym wsparciem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Adam Małysz to bardzo popularny oraz utytułowany polski skoczek narciarski, czterokrotny medalista olimpijski oraz czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich. Czterokrotnie wygrywał klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach, ma na koncie również triumf w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Po zakończeniu kariery narciarskiej skupił się na uczestnictwie w rajdach terenowych. W 2012 roku zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech. W 2013 odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w rajdach terenowych, a rok później stanął na podium zawodów Pucharu Świata w rajdach cross-country. W latach 2012-2016 pięciokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar, w którym najwyżej sklasyfikowany był na 13. miejscu. W 2015 roku zajął 6. miejsce w Sealine Cross Country Rally oraz 7. miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge.

Docelowo, po zawarciu stosownej umowy, Adam Małysz będzie doradzał spółce jako konsultant przy produkcji gier z serii „Road Simulator”, a więcej trzeciej serii gier obok „Truck Simulator” oraz „Motorcycle Simulator”. Gry z tej serii pozwolą na zwiedzanie różnych ciekawych krain za kierownicą samochodu rajdowego. Szczegóły dotyczące poszczególnych produkcji z tej serii będą przedstawiane na bieżąco.

– Nawiązanie współpracy z Adamem Małyszem zbiegło się w czasie z sukcesem oferty publicznej Road Studio. Cieszymy się, że możemy dać naszym nowym akcjonariuszom pozytywne informacje o postępach w działalności zaraz po wejściu w inwestycję – dodaje prezes Road Studio.

Road Studio to nowa spółka założona przez giełdowe Movie Games oraz Macieja Nowaka. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Gracze będą wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca.

Spółka Road Studio przejmie do realizacji od Movie Games projekty gier „Alaskan Truck Simulator” oraz „American Motorcycle Simulator”. 16 lutego br. Road Studio zakończyło ofertę publiczną akcji, w ramach której pozyskał 2 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinalizowanie prac nad nowymi projektami. Road Studio zamierza zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 2021 roku.

Dużo znanych nazwisk w gamingu

Adam Małysz to nie pierwsza znana osoba, która planuje się związać z produkcją gier. Wcześniej umowę z Movie Games podpisał Robert Lewandowski, który założył także wspólną spółkę z PlayWayem. W maju 2020 r. informowano również o zawiązaniu spółki True Games, w której część udziałów posiadają raperzy Wojciech „Sokół” Sosnowski oraz Michał „Małolat” Kapliński. Na giełdę zmierza też youtuber Friz, który ma już umowę z T-Bull na stworzenie co najmniej dwóch gier.

AH

Źródło:
Tematy

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
kabaret. powinien raczej zatrudnić się w fabryce sztucznych wąsów albo sztucznych kóz z nosa
dariuszpiasecki
Jest całe mnóstwo fachowców na rynku, a celebrytów zatrudnia się po to że oprócz większej wiarygodności spółki generują darmową reklamę wartą miliony złotych - np taki bankier.pl pisze na głownej o każdym "pierdnięciu" inwestycyjnym Lewandowskiego, jak by to była istotna wiadomość gospodarcza, ważna Jest całe mnóstwo fachowców na rynku, a celebrytów zatrudnia się po to że oprócz większej wiarygodności spółki generują darmową reklamę wartą miliony złotych - np taki bankier.pl pisze na głownej o każdym "pierdnięciu" inwestycyjnym Lewandowskiego, jak by to była istotna wiadomość gospodarcza, ważna dla wszystkich Polaków..
stachsgh
Niech Małysz sobie poskacze tutaj...
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
stachsgh
Niech lepiej Pan Małysz sobie poskacze tu...
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
matterk
No nieźle. To znak, że trzeba chyba jednak trzymać się z daleka od gamingu.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki