REKLAMA

ATC Cargo wkrótce na rynku głównym GPW

2010-12-27 09:40
publikacja
2010-12-27 09:40

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ATC Cargo SA – notowanej na NewConnect firmy logistycznej specjalizującej się w organizacji transportu międzynarodowego – podjęło uchwałę o rozpoczęciu procedury przejścia firmy z NewConnect na rynek regulowany warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych SA.


Zgodnie z przyjętą decyzją, Zarząd ATC Cargo S.A. został upoważniony do rozpoczęcia działań zmierzających do wprowadzenia do obrotu na rynek regulowanym akcji serii B, C i D. Zarząd planuje przenosiny na koniec I kwartału 2011 roku.

ATC Cargo SA zadebiutowało na NewConnect 26 czerwca br. Już wówczas Artur Jadeszko, Prezes Zarządu zapowiadał szybkie przenosiny na rynek regulowany.

- „Uchwała podjęta przez NWZA oficjalnie dała Zarządowi ATC Cargo legitymację do podjęcia wszelkich koniecznych czynności dla przejścia firmy z rynku NewConnect na parkiet główny. Obecność na rynku alternatywnym nauczyła nas poruszania się wśród podmiotów rynku kapitałowego oraz prowadzenia odpowiedzialnej polityki informacyjnej. Jednocześnie zaś wyniki finansowe ATC Cargo jasno wskazują, iż spółka jest gotowa do przenosin. W ciągu kilku tygodni dwa razy podnosiliśmy prognozy finansowe na 2010 rok. Zgodnie z nimi, na koniec br. przychody wyniosą 74 mln zł, natomiast zysk netto 1,35 mln złotych. Oznacza to, iż w odniesieniu do prognoz zawartych w dokumencie informacyjnym stanowi to wzrost o odpowiednio 48 i 30 procent. Teraz czeka nas formalna część przygotowania przenosin związana m.in. ze sporządzeniem prospektu emisyjnego i złożeniem go w Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ustalonym planem działania, debiut na rynku głównym GPW odbędzie się na końcu I kwartału 2011 roku.” – mówi Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo SA.

Przenosiny zostały poprzedzone prywatną emisją akcji zrealizowaną już po wejściu na NewConnect. ATC Cargo S.A. pozyskało z niej 2,2 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozszerzenie dotychczasowych struktur organizacyjnych firmy.

- „W ramach prywatnej emisji, zaoferowaliśmy inwestorom 400.000 sztuk akcji serii D. Inwestorzy objęli wszystkie akcje, a spółka pozyskała 2,2 mln złotych. Pozyskany kapitał zostanie zainwestowany w rozwój ATC Cargo m.in. w nową ofertę usług a także rozbudowę struktur sprzedażowych, w których widzimy duży potencjał.” – mówi Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo SA./ ATC Cargo S.A.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki