REKLAMA

63% pracowników biurowych traci 2 h czasu w pracy

2012-01-30 14:48
publikacja
2012-01-30 14:48
Portal bezwzrokowo.pl i piskle.pl przeprowadziły badania na grupie 1700 użytkowników portali z kursami szybkiego bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Wniosek jest jeden: 63% pracowników marnuje w pracy codziennie około 2 godzin czasu tylko ze względu na zbyt wolne tempo pisania na klawiaturze!

Okazuje się, że aż 63% badanych pisze poniżej 150 znaków na minutę, i aż 25% osób poniżej 100 znaków na minutę.Co to oznacza?


Pracownik biurowy często pisze na klawiaturze około 3 godzin dziennie. Na stronie A4 jest około 3300 znaków. Pracownik, który pisze 100 znaków na minutę potrzebuje 33 minuty na przepisanie strony, a osoba, która  pisze naprawdę szybko, tj. około 360zn/min  tylko 9 minut.  Oznacza to to, że pracownik, który pisze bardzo szybko, w porównaniu do osoby piszącej bardzo wolno oszczędza nawet do 24 minut na tej jednej  czynności! W ciągu całego dnia pracy daje  to oszczędność rzędu 2 godzin!

Załóżmy, że pracownik dostał 2 zadania, na które w sumie ma 1 godzinę czasu. Ma przepisać ofertę,  która zajmuje 1 stronę A4 i nawiązać za jej pomocą kontakty z potencjalnymi klientami. Pracownik, który pisze wolno, marnuje na to 33 minuty i zostaje mu jedynie 27 minut na pracę, która może stać się źródłem zysków dla firmy. Pracownik, który pisze szybko ma aż 51 minut, żeby zająć się zadaniem generującym  zyski.

Jednym z rozwiązań problemu jak nauczyć się szybko pisać i tym samym skrócić czas potrzebny na wykonywanie bezproduktywnej pracy, są kursy internetowe, gdzie w dowolnym czasie i miejscu można nauczyć  się pisać bezwzrokowo w ciągu ok. 15 godzin. Potem kontynuując ten sposób pisania można przyśpieszyć nawet do 1000 znaków na minutę jak robią to mistrzowie. Certyfikat ukończenia takiego kursu coraz częściej pomaga w zdobyciu satysfakcjonującej posady w renomowanych firmach.O tej metodzie rozmawiamy z Grzegorzem Frątczakiem, pasjonatem efektywności osobistej i twórcą portalu bezwzrokowo.pl oraz piskle.pl z kursem szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze.

Panie Grzegorzu: Skąd pomysł?
Jakiś czas temu podczas wizyty u lekarza zauważyłem, że personel medyczny pisze na klawiaturze powoli i tylko dwoma palcami. Tak samo było w banku, na poczcie, u księgowej. Zdecydowałem, że stworzę produkt, który pomoże takim osobom… Wtedy powstał pomysł na portal.

Do kogo skierowana jest oferta portalu?
Zarówno do osób indywidualnych, których już kilka tysięcy korzysta z naszych usług, jak i do firm, dla których stworzyliśmy portal bezwzrokowo.pl.

Jak długo trwa nauka, co zyskuje firma wybierając portal bezwzrokowo.pl?
Dzięki kursowi pracownicy mogą przyśpieszyć pisanie 2-3 krotnie. Wystarczy 2 tygodnie nauki po 30 minut dziennie, aby opanować podstawowe znaki i już po miesiącu pisać  szybciej. Dzięki temu, że kurs odbywa się online, firma oszczędza pieniądze szkoląc wszystkich pracowników w miejscu pracy za 10-20% ceny kursów stacjonarnych.

Każdy szef chciałby wiedzieć jakie są efekty tak zainwestowanych pieniędzy…  
Portal bezwzrokowo.pl  oferuje  system kontroli nad szkoleniem, umożliwiający śledzenie postępów nauki pracowników. Generowane raporty pozwalają na analizę wyników  każdego pracownika indywidualnie oraz porównanie postępów  całej grupy. Po zakończeniu kursu pracownicy otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia z uzyskanym wynikiem.

Podsumujmy zatem, uczyć się pisania bezwzrokowego, czy nie?    
Zdecydowanie tak. Nie da się uniknąć pisania na komputerze, doskonalmy więc tę umiejętność, bo to da nam więcej czasu, który możemy poświęcić na inne sprawy, wzrośnie nasza efektywność, akceptacja w środowisku zawodowym i nasze własne samozadowolenie.


/bezwzrokowo.pl, piskle.pl
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~elo
Wspomniane programy nie są najlepsze do nauki, zamiast nich mogę polecić darmowe i przeglądarkowe http://TouchTyping.guru - naukę rozpoczyna się z 4 literami a program automatycznie dodaje następne, kiedy prędkość jest przyzwoita. Poza tym pisze się słowa rzeczywiście występujące w języku, bez bezmyślnego wklepywania tekstów typu Wspomniane programy nie są najlepsze do nauki, zamiast nich mogę polecić darmowe i przeglądarkowe http://TouchTyping.guru - naukę rozpoczyna się z 4 literami a program automatycznie dodaje następne, kiedy prędkość jest przyzwoita. Poza tym pisze się słowa rzeczywiście występujące w języku, bez bezmyślnego wklepywania tekstów typu 'jjj kkk lll' itd.
~Anii
www.typingstudy.com/pl-polish-3/ Nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze składa się z 15 lekcji, testu prędkości oraz gier, dzięki którym nauczysz się krok po kroku szybkiego pisania.
~Grzegorz Frątczak
1000zn/min to wyniki z mistrzostw w szybkim pisaniu podawane oficjalnie. Jest więc to możliwe. Pytanie czy dla wszystkich ?
~Jaktojest
Czy to nie przesada 1000 zn/min ?! Typowa strona 250 słów zawiera 1700znaków. Średni czas czytania tekstu przez licealistę to 240 słów/min. Osoby po studiach dochodzą do 450 słów/min (szybkie czytanie to podstawa na studiach). Czyli można pisać z szybkością większą niż czytać?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki