500+ nie stanowi zagrożenia dla finansów

- Program 500+ na pewno nie stanowi zagrożenia dla finansów państwa w tym roku. Został on uwzględniony już w budżecie państwa. Ten koszt to 17,3 mld zł, więc jest on niebagatelny. Należy pamiętać, że w tym roku jest on liczony od kwietnia, więc w przyszłym roku będzie on wyższy i wyniesie ponad 23 mld zł – komentuje Bartek Godusławski, dziennikarz "Pulsu Biznesu".

-To kolejna sztywna pozycja w budżecie państwa, która będzie bardzo poważnie obciążała możliwości ograniczania deficytu czy długu publicznego. Natomiast pytanie, czy zagraża to stabilności państwa nie jest proste. Na pewno ograniczy to możliwość finansowania innych, być może pilniejszych wydatków związanych z inwestycjami – stwierdza Godusławski.

- Jeśli chodzi o sam program 500+, jego cel demograficzny jest celem wątpliwym i stoi pod dużym znakiem zapytania. Na pewno wpłynie on na ograniczenie ubóstwa tych 30% najmniej zamożnych rodzin w państwie – dodaje Godusławski.

Rusza program 500+

1 kwietnia rusza program 500+. W pierwszym roku obowiązywania ma on kosztować 17 mld zł. Pieniądze otrzyma ok. 2,7 mln rodzin wychowujących 3,8 mln dzieci. Środki zostaną przekazane na każde drugie dziecko a także na pierwsze pod warunkiem, że dochód na członka rodziny nie przekroczy 800 zł miesięcznie (dla rodziców dzieci niepełnosprawnych próg wynosi 1200 zł).

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~dużedlugi

Jasne, że to nie zagraża juz finansom państwa. Od wielu wielu lat mamy rokrocznie deficyt budżetowy, zwiększający sie mocno. Nie ma pieniędzy na nic, Polska jest zadłużona na przynajmniej dwa pokolenia do przodu, po tej akcji będzie zadłużona na 3 do 4 pokoleń.
Czekam na kolejne zapowiadane atrakcje - np gospodarka plus- dzięki którym wnuki moich prawnuków urodzą się już ze sznurem długów u szyji.
Ratunkiem jest tylko jakiś reset, na skale globalną raczej niż lokalną

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~edd

dostanę tysiaka. :) Sytuacji ekonomicznej za bardzo mi to nie zmieni, bo przecież na siłę nie zwiększę wydatków miesięcznych o 1000zł, ale i tak się cieszę.

! Odpowiedz
2 10 ~Gnida

Sto razy bardziej wolę dołozyć 500zł z moich podatków na dzieci niż 2000zł na frankowców.

Innymi słowy ebać frankowców i szanować dzieci, może w ten sposób demografia choć trochę odżyje.

! Odpowiedz
3 1 ~ted

nie szczuj trolu bankowy jednych ludzi na drugich...

! Odpowiedz
13 5 ~Upośledzony

Zatkało mnie, taki nagłówek na bankierze? Nie negujący pomyśłów PiS? Czyżby nadredaktor zaspał na warcie?

! Odpowiedz
8 7 ~jelcyn

lepiej swoim dać niż obcym.

! Odpowiedz
15 6 ~TB

A CZEMU NIBY TO MIAŁY BY BYĆ ZAGROŻONE FINANSE PAŃSTWA ? PRZECIEŻ -PO- ROZKRADAŁO 10 - 20 RAZY TYLE UKRÓCIŁO SIĘ TO I KASA JEST !!!!!!!

! Odpowiedz
8 11 ~xxx

nnowe podatki w drodze :-) ps.czy kaczka to gej ? a może impotemt ? ani żony,ani dzieci,ani nawet kochanki ?

! Odpowiedz
10 5 ~król

a po cóż ci taka wiedza. PISZESZ książke? Każdy ma swoje prywatne sprawy, które zachowuje dla siebie.

! Odpowiedz
1 13 ~f-sz

500+ to sztandarowy program PiSu. PiS jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców, ale okazuje się, że cudzoziemcy posiadający kartę pobytu w Polsce też są uprawnieni do tego świadczenia. Jak to się ma do zniechęcania uchodźców do pobytu w naszym kraju. Matka samotnie wychowująca dziecko może nie dostać tych pieniędzy, a cudzoziemiec dostanie. Mało tego Straż Graniczna ma obowiązek poinformowania takich cudzoziemców, o tym że mogą mieć te pieniądze.
Chodzi o zwiększenie dzietności polskich rodzin?
Kompetencja i przemyślane działanie obecnie rządzących jest wspaniałe. :(

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil