REKLAMA

30 kwietnia mija termin na rozliczenie PIT za 2020 r.

2021-04-24 06:59, akt.2021-04-24 10:14
publikacja
2021-04-24 06:59
aktualizacja
2021-04-24 10:14
fot. Vojtech / Pexels

W piątek 30 kwietnia kończy się okres na rozliczenie PIT za zeszły rok - przypomina rzeczniczka prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek. Podatnicy, którzy mają pytania dot. rozliczenia z fiskusem, mogą w sobotę skorzystać ze specjalnej infolinii.

"30 kwietnia kończy się okres rozliczeniowy, zachęcamy do skorzystania z usługi Twój e-PIT. W 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała na podstawie posiadanych przez siebie danych zeznania roczne za 2020 r. dla 23 milionów 262 tysięcy 396 podatników" - poinformowała Wielanek. Dodała, że przy pomocy Twojego e-PIT-a złożono już blisko 5 mln deklaracji.

Wszystkie informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za 2020 r. można znaleźć na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce Twój e-PIT.

Osobom, które jeszcze nie rozliczyły się z fiskusem i mają pytania z tym związane, Krajowa Informacja Skarbowa będzie udzielać wyjaśnień także w sobotę 24 kwietnia. Czynna jest infolinia KIS. Konsultanci w godzinach od 7 do 15 będą odpowiadać pod numerami telefonów: 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych) na pytania związane z rozliczeniem rocznym, w tym usługą Twój e-PIT.

Aby uzyskać informację w zakresie: zeznań podatkowych osób fizycznych trzeba wybrać na klawiaturze telefonu cyfrę 0, a następnie 1; usługi Twój e-PIT – cyfrę 0, a następnie 2.

Rzeczniczka przypomina, że dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl. Zalogować się do e-Urzędu Skarbowego (e-US) można za pomocą Profilu Zaufanego (PZ), e-Dowodu, mObywatela lub poprzez bankowość elektroniczną.

Do Twojego e-PIT-a można się logować także danymi podatkowymi podając: PESEL (albo NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r. kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od pracodawcy) i potwierdzając kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia na 2019 r.

"Podatnik korzystający z usługi może uzupełnić zeznanie przygotowane dla niego przez KAS i uwzględnić przysługujące mu odliczenia np. darowizny, w tym te związane z COVID-19, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na Internet, ulgę termomodernizacyjną, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) czy odliczenie wydatków mieszkaniowych" - tłumaczy rzeczniczka Szefa KAS.

Zaznacza, że można też zadeklarować przekazanie 1 proc. swojego podatku dla dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

W usłudze Twój e-PIT podatnicy, którym z rozliczenia PIT wyniknie podatek do zapłaty, będą mieli wskazany swój mikrorachunek podatkowy, na który mogą dokonać płatności online.

W przypadku, gdy zeznanie, z którego wynika podatek do zapłaty zostanie zaakceptowane automatycznie, urząd skarbowy do 31 maja 2021 r. wyśle podatnikowi informacje o kwocie podatku do zapłaty.

"Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT, podatnicy mogą korzystać również z systemu e-Deklaracje" - informuje rzeczniczka.

Podkreśla, że w przypadku skorzystania z rozliczeń elektronicznych, termin na zwrot podatku wyniesie 45 dni, a nie 3 miesiące, jak w w przypadku innych metod rozliczeń. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
birkoj
PILNA KREDYT I PILNA POŻYCZKA MIĘDZY OSOBAMI.
Potrzebujesz pożyczek; pilna pożyczka między osobami fizycznymi, aby uporać się z trudnościami finansowymi spowodowanymi przez banki w wyniku odrzucenia wniosków o pożyczkę? BIRKO CREDIT jest w stanie udzielić Ci pożyczki w takiej wysokości, jakiej potrzebujesz i na bardzo
PILNA KREDYT I PILNA POŻYCZKA MIĘDZY OSOBAMI.
Potrzebujesz pożyczek; pilna pożyczka między osobami fizycznymi, aby uporać się z trudnościami finansowymi spowodowanymi przez banki w wyniku odrzucenia wniosków o pożyczkę? BIRKO CREDIT jest w stanie udzielić Ci pożyczki w takiej wysokości, jakiej potrzebujesz i na bardzo przyjaznych warunkach, które ułatwią Ci życie. Ich oferta jest dowolnej kategorii i uwzględnia standardy międzynarodowe i bankowe. Po prostu skontaktuj się z nimi, a nareszcie się uśmiechniesz.
E-mail: birkoj51@gmail.com
WhatsApp: +49 1525 5792251

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki