Konta oszczędnościowe notują kolejne spadki [Ranking Bankier.pl]

Monika Dekrewicz2020-07-20 05:30redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-07-20 05:30
fot. Sergey Nivens / Shutterstock

2,50 proc. oraz 1 proc. rocznie - tyle dadzą zarobić najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami i bez tego typu wymogów w lipcu. Jak wynika z analizy Bankier.pl, to oznacza spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca o odpowiednio 0,50 pp. i 0,67 pp.

Konta oszczędnościowe z najwyższymi stawkami prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsze zestawienie to najkorzystniejsze oferty z dodatkowymi warunkami, drugie ujęcie obejmuje propozycje banków dla osób, które chcą uniknąć tego typu przeszkód. Kwota wyjściowa to tradycyjnie 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy rachunek z najwyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

2,50%*

17,14 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

mBank

Moje cele

2,50%

17,14 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 2,5%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje przez 4 miesiące, do 20 000 zł

2.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe 500+

2,20%

15,09 zł

Oferta dla klientów posiadających ROR, którzy w danym miesiącu zasilą go przelewem z tytułu 500 plus z urzędu uprawnionego ww. świadczenia oraz dokonają transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł, wymagane jest przystąpienie do promocji oraz wyrażenie zgód marketingowych, do 50 000 zł

3.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,72 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe

2,00%

13,72 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 120 dni, do 20 000 zł

4.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,50%

10,28 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne dwa miesiące, do 50 000 zł

5.

ING Bank Śląski

Smart Saver

1,37%**

9,42 zł

Oferta dla posiadaczy konta

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

**Oprocentowanie 2,50% do 5000 zł, 0,25% dla nadwyżki.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 17.07.2020 r.

Pierwsze miejsce w tabeli najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych z dodatkowymi warunkami na 10 000 zł zajmują dwie propozycje na 2,50 proc. w skali roku. Mowa o Rachunku Oszczędzam „Na Start” od Credit Agricole oraz koncie Moje Cele od mBanku. Obie propozycje mają jednak pewne ograniczenia.

Oferta od Credit Agricole jest zarezerwowana dla nowych klientów, którzy otworzą Konto dla Ciebie w dowolnym wariancie. Wyższa stawka obowiązuje przez 3 miesiące i dopiero po tym okresie pojawią się na koncie pierwsze odsetki – rachunek oszczędzam jest objęty kwartalną kapitalizacją.

Moje Cele objęte stawką w wysokości 2,50 proc. rocznie to oferta specjalna dla posiadaczy konta, którzy nie gromadzili do tej pory zbyt wysokich kwot na produktach oszczędnościowych banku. Wyższe oprocentowanie „włączy się”, jeśli klient zapewni wpływ większy o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie w tej wysokości obowiązuje przez 4 miesiące.

Oczko niżej uplasowało się EKOkonto oszczędnościowe 500+ od BOŚ Banku. Jest to wariant dostępny po spełnieniu warunków, do których należy posiadanie konta osobistego, na które wpływa świadczenie „Rodzina 500 Plus” oraz dokonywanie płatności kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Stawka na tym rachunku wynosi 2,20 proc. w skali roku.

Na trzeciej pozycji uplasowały się dwa rachunku ex aequo – Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność” od Getin Noble Banku oraz Konto oszczędnościowe od Banku Pekao. Oba rachunki dadzą zarobić 2 proc. w stosunku rocznym. Pierwszy z nich to oferta dla nowych klientów zakładających ROR, na które będzie wpływało wynagrodzenie w wysokości min. 1000 zł. Propozycja od Banku Pekao to także opcja dla nowych klientów lub osób, które są już użytkownikami kont, na których nie utrzymywały więcej niż 50 zł. Stawka obowiązuje dłużej w Getin Noble Banku, bo 12 miesięcy.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

BFF Banking Group

Rachunek depozytowy

1,00%

6,86 zł

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,86 zł

2.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,51%

3,49 zł

3.

Santander Bank Polska

Konto oszczędnościowe Select

0,50%

3,42 zł

4.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

0,30%

2,05 zł

Bank BPS

Konto Zasobne

0,30%

2,05 zł

Getin Noble Bank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

0,30%

2,05 zł

5.

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

0,25%

1,71 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 17.07.2020 r.

Na czele zestawienia kont oszczędnościowych bez żadnych wymogów stoją BFF Banking Group ze swoim Rachunkiem depozytowym oraz BOŚ Bank i EKOkonto oszczędnościowe Standard, przy których stoi stawka w wysokości 1 proc. rocznie. To jedyne rachunki, którym towarzyszy oprocentowanie nie zaczynające się zerem. Środki utrzymywane w BFF Banking Group są objęte włoskim systemem gwarantowania depozytów.

Na drugą lokatę spadł lider z czerwca, czyli Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. Stawka na ten kwartał wynosi 0,51 proc. rocznie. Niewiele mniej, bo 0,50 proc. w skali roku, można zarobić, jeśli wybierze się Konto oszczędnościowe Select od Santander Banku Polska.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Stawka maksymalna zarówno na kontach z dodatkowymi warunkami, jak i rachunkach bez tego typu ograniczeń spadła o kolejne punkty procentowe. Liderzy nie są jednak osamotnieni. Wśród zmian znajdują się:

  • obniżka na koncie oszczędnościowym w Alior Banku (z 3 do 1 proc. w skali roku oraz z 0,50 do 0,30 proc. rocznie na koncie bez wymogów),
  • zmiana stawki na Koncie Zyskownym w Banku BPS (z 0,70 na 0,30 proc. rocznie),
  • cięcie na Rachunku oszczędzam „Na start” od Credit Agricole (z 3 do 2,50 proc. rocznie),
  • obniżka na Otwartym Koncie Oszczędnościowym ING Banku Śląskiego (z 0,50 na 0,25 proc. w stosunku rocznym),
  • zmiana oprocentowania na Koncie oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe (z 2,50 na 0,50 proc. w skali roku),
  • obniżka na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym od Toyota Banku (z 1,67 na 0,51 proc. w skali roku).

Do oferty Banku Pekao wróciła natomiast po przerwie promocja Konta Oszczędnościowego i Konta Oszczędnościowego Premium. Stawki na tych produktach są jednak niższe niż w poprzedniej edycji akcji specjalnej.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marcinn89
Bardzo dziwne sytuacje się wyprawiają w tym kraju i na świecie. Jeszcze niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda dziewczyna w jeden dzień zarobiła ok 4000 zł pracując przez internet w domu, więc już mnie absolutnie nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na to harować (najlepiej wpisać sobie Bardzo dziwne sytuacje się wyprawiają w tym kraju i na świecie. Jeszcze niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda dziewczyna w jeden dzień zarobiła ok 4000 zł pracując przez internet w domu, więc już mnie absolutnie nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na to harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i sprawdzić). Dziwne rzeczy się dzieją po tej całej pandemii i według mnie będzie jeszcze gorzej dla niektórych osób.
staryznajomy
A gdzie jest oferta IdeaBanku 1 % na 2 m-ce do 1 mln zł oraz 0,9% na 3 m-ce
Lokata bez żadnych warunków.

Powiązane: Tylko u nas

Ważne linki