REKLAMA

Konta oszczędnościowe - najlepsi dadzą do 2% rocznie, ale stawka idzie w parze z wymogami

Monika Dekrewicz2021-06-11 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-06-11 06:00
Konta oszczędnościowe - najlepsi dadzą do 2% rocznie, ale stawka idzie w parze z wymogami
Konta oszczędnościowe - najlepsi dadzą do 2% rocznie, ale stawka idzie w parze z wymogami
fot. Tinnakorn jorruang / / Shutterstock

Wyższe stawki na kontach oszczędnościowych są dostępne tylko po spełnieniu dodatkowych warunków. Co więcej, trzy z pięciu najwyżej oprocentowanych rachunków to oferty tylko dla nowych klientów.

Najlepsze, czyli najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe, prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich pozwoli na zapoznanie się z ofertą rachunków, które wymagają spełnienia dodatkowych warunków. Czytelnicy, którzy poszukują mniej skomplikowanych rozwiązań, mogą z kolei rzucić okiem na drugie zestawienie, w którym ujęliśmy oferty bez takich ograniczeń. Do analizy przyjęliśmy, że zainteresowany chce wpłacić na konto 10 000 zł na miesiąc. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,31 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 2000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

2.

mBank

Moje cele

1,70%

11,31 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 1,70%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje do końca miesiąca, w którym przystąpiono do promocji i kolejne 3 miesiące, do 10 000 zł

3.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

1,50%*

9,96 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

4.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,10%

7,32 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne 2 miesiące, do 10 000 zł

5.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,65 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym i dokonują płatności kartą na kwotę min. 300 zł/m-c. Wyższa stawka obowiązuje do 30 czerwca 2021 r., do 20 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.06.2021 r.

Najwyżej oprocentowanym kontem oszczędnościowym na rynku pozostaje Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Noble Banku w ramach promocji „Bonus za Aktywność” dla nowych klientów. Aby skorzystać z promocji, status klienta nie wystarczy – bank oczekuje również założenia konta osobistego, zapewnienie wpływów w wysokości co najmniej 2000 zł/m-c oraz wyrażenia zgód marketingowych. Oprocentowanie wynosi 2,00 proc. w skali roku i obejmuje oszczędności do 10 000 zł. Stawka obowiązuje przez 12 miesięcy.

1,70 proc. w skali roku to propozycja plasującego się na drugim miejscu mBanku. Oprocentowanie jest dostępne na koncie Moje cele, które służy do gromadzenia tzw. końcówek transakcji. Stawka jest dostępna w promocji, która stawia kilka warunków – wśród nich jest posiadanie konta osobistego, nieutrzymywanie na kontach oszczędnościowych i lokatach środków wyższych niż 1000 zł w podanym terminie i zaakceptowanie regulaminu. Lepsza stawka nalicza się, jeśli na konto Moje cele wpłynie kwota o co najmniej 100 zł wyższa od wypłat. Stawka obejmuje 10 000 zł i obowiązuje 3 miesiące.

Na trzeciej pozycji uplasował się Rachunek Oszczędzam w promocji „Na start” z oferty Credit Agricole. 1,50 proc. rocznie to propozycja banku dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste i wyrażą zgody marketingowe. Podana stawka będzie się naliczała 3 miesiące i dotyczy środków do 20 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,46%

3,06 zł

2.

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

0,20%

1,32 zł

3.

Getin Noble Bank

Elastyczne Konto oszczędnościowe

0,15%

0,99 zł

4.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,05%

0,33 zł

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,05%

0,33 zł

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe

0,05%

0,33 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

0,05%

0,33 zł

5.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

Bank Pocztowy

Konto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

BNP Paribas

Konto Lokacyjne

0,01%

0,06 zł

mBank

eKonto oszczędnościowe

0,01%

0,06 zł

PKO Bank Polski

Konto oszczędnościowe PLUS

0,01%

0,06 zł

Santander Bank Polska

Konto systematyczne

0,01%

0,06 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.06.2021 r.

Wybierając ofertę bez tzw. gwiazdek, trzeba się liczyć ze stawką nawet kilka razy niższą od tych „topowych”. Obecnie najwięcej jest skłonny zaoferować Toyota Bank – Indeksowane Konto Oszczędnościowe da zarobić 0,46 proc. w skali roku.

0,20 proc. w skali roku to oferta Rachunku oszczędnościowego od Santander Consumer Banku, który zajmuje drugą pozycję w tabeli. Na trzecim miejscu znalazła się natomiast propozycja Getin Noble BankuElastyczne Konto Oszczędnościowe na 0,15 proc. rocznie.

Sytuacja na rynku kont oszczędnościowych

Zainteresowani założeniem konta oszczędnościowego będą mogli otworzyć niektóre z nich na nieco gorszych warunkach niż przed miesiącem. W przypadku przedłużonej oferty Getin Noble Banku, trzeba wykazać się nieco wyższym wpływem niż wcześniej – od 1 czerwca br. bank oczekuje, że klient będzie zapewniać co najmniej 2000 zł miesięcznie wpływu a nie 1500 zł jak w poprzednich edycjach. Mniej zarobią natomiast korzystający z odświeżonej oferty specjalnej mBanku – nowa edycja zakłada oprocentowanie w wysokości 1,70 proc. rocznie, czyli o 0,10 pp. mniej niż wcześniej.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
rkulcz
W banku internetowym BlackCatCard macie darmowe konto i kartę. Zakłada się całkowicie internetowo, bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo dla nowych klientów oferują 20 euro, czyli około 100 zł premii :>
moniawas
A ja przy ponad 300 000 w banku millenium mam jakieś 2 grosze miesiecznie. Więcej kosztuje utrzymanie konta.
vacarlus
a ja dostałem 10% dywidendy na spółce XTB i czekam na kolejne wypłaty bo spółka się rozwija na całym świecie
ja3
3,06zł zysku po miesiącu na najlepiej oprocentowanej lokacie. Na Harnasia wystarczy. Czego jeszcze chcecie? :-)
m00zyk odpowiada ja3
No ja bym chciał chociaż na Ciechana... ;) burżuj ze mnie!

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki