REKLAMA

Najlepsze konta oszczędnościowe również ze wzrostem stawek jak na lokatach

Monika Dekrewicz2021-11-15 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2021-11-15 06:00
Najlepsze konta oszczędnościowe również ze wzrostem stawek jak na lokatach
Najlepsze konta oszczędnościowe również ze wzrostem stawek jak na lokatach
fot. Tuesday Temptation / / Pexels

Wpływ rosnących stóp procentowych na produkty oszczędnościowe widać już w przypadku niektórych rankingów. Mowa nie tylko o lokatach terminowych, ale również kontach oszczędnościowych. Na wyższe stawki zdecydowały się na razie trzy banki.

Tradycyjnie, najnowszy ranking kont oszczędnościowych obejmuje najlepsze propozycje dla kwoty w wysokości 10 000 zł. Podobnie jak w przypadku zestawień z najwyżej oprocentowanymi lokatami, zebrane oferty podzieliliśmy na dwie tabele. Pierwszą z nich zasilają rachunki, które wymagają skorzystania z produktów dodatkowych lub spełnienia innych wymogów, z kolei na drugą składają się propozycje dostępne bez takich ograniczeń. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,31 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 2000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

2.

mBank

Moje cele

1,80%

11,97 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 1,80%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje do końca miesiąca, w którym przystąpiono do promocji i kolejne 3 miesiące, do 10 000 zł

3.

Aion Bank

Konto oszczędnościowe (Plan All-Inclusive)

1,50%

9,98 zł

Oferta dla posiadaczy rachunku bieżącego w Aion Banku. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje do 31 grudnia 2021 r.

Alior Bank

Konto Mega Oszczędnościowe

1,50%

9,98 zł

Oferta dla posiadaczy ROR, którzy wpłacą nowe środki. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 2000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych. Wyższa stawka obowiązuje przez 3 miesiące, do 100 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

1,50%*

9,98 zł *

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

1,25%

8,31 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 62 dni, do 50 000 zł

5.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,10%

7,32 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne 2 miesiące, do 10 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.11.2021 r.

Pierwsze miejsce w tabeli z najwyżej oprocentowanymi kontami oszczędnościowymi zajmuje Getin Noble Bank, który na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym daje 2,00 proc. w skali roku. Warunkiem podstawowym jest otwarcie rachunku w ramach promocji „Bonus za Aktywność”, co pociąga za sobą konieczność „odhaczenia” kolejnych wymogów – posiadania statusu nowego klienta, założenia konta osobistego oraz zapewnienia wpływów wynagrodzenia w wysokości co najmniej 2000 zł miesięcznie. Lepsze oprocentowanie obowiązuje przez 12 miesięcy i dotyczy środków nie wyższych niż 10 000 zł.

Drugą pozycją może pochwalić się mBank, dzięki oprocentowaniu w wysokości 1,80 proc. w skali roku na rachunku Moje cele. Wspomniane konto służy do gromadzenia tzw. końcówek transakcji, co oznacza, że nie obejdzie się bez założenia konta osobistego. Wspomniana stawka jest dostępna w specjalnej promocji dla nowych klientów lub osób, które nie utrzymywały dużych oszczędności na produktach oszczędnościowych mBanku w podanym okresie. Specjalnymi warunkami są objęte środki do 10 000 zł. Stawka obowiązuje do końca miesiąca, w którym otwarto rachunek oraz przez kolejne trzy miesiące. Aby wyższy procent został zastosowany przez bank należy zapewnić w danym miesiącu wpływ na konto wyższy o min. 100 zł od wypłat.

Na kolejnym miejscu tabeli znalazły się trzy propozycje ze stawką w wysokości 1,50 proc. rocznie. Tyle można zyskać, decydując się na Konto oszczędnościowe w Aion Banku w pakiecie All-Inclusive, Konto Mega Oszczędnoścowe od Alior Banku lub Rachunek Oszczędzam w promocji „Na Start” w Credit Agricole.

W przypadku pierwszej oferty wystarczy założenie rachunku bieżącego. Warunki planu All-Inclusive zakładają jednak ponoszenie opłaty miesięcznej w wysokości 49,99 zł. Stawka obowiązuje do końca tego roku. Propozycja Alior Banku to oferta promocyjna w nowej, 18. już edycji. Aby z niej skorzystać, należy zapewnić wpływ nowych środków oraz zagwarantować zasilanie konta osobistego wynagrodzeniem w kwocie nie mniejszej niż 2000 zł miesięcznie. Stawka obowiązuje przez 3 miesiące i obejmuje środki do 100 000 zł. Oferta Credit Agricole to natomiast opcja dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste. Promocyjne oprocentowanie jest przyznawane na 3 miesiące i dotyczy oszczędności do 20 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,31%

2,06 zł

2.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,30%

2,00 zł

3.

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

0,20%

1,32 zł

4.

Getin Noble Bank

Elastyczne Konto oszczędnościowe

0,15%

0,99 zł

5.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,05%

0,33 zł

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe

0,05%

0,33 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

0,05%

0,33 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.11.2021 r.

Na czele zestawienia z najlepszymi kontami lokacyjnymi, jednak bez żadnych dodatkowych wymogów, po raz kolejny staje Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku, które ma aktualnie oprocentowanie 0,31 proc. w skali roku. Konto jest objęte opłatą za prowadzenie w wysokości 30 zł, jednak bank zwraca należność, jeśli klient nie wypłacił w danym miesiącu środków z rachunku.

BOŚ Bank i jego EKOkonto oszczędnościowe Standard wspiął się na drugą lokatę po podniesieniu oprocentowania z 0,05 do 0,30 proc. w skali roku. TOP3 zamyka Rachunek oszczędnościowy od Santander Consumer Banku na 0,20 proc. rocznie.

Konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Podwyżki stóp procentowych, które widać już w rankingach lokat terminowych, powoli przejawiają się także na rynku kont oszczędnościowych. Warunki na swoim produkcie poprawili:

  • Alior Bank, który przyspieszył wprowadzenie nowej edycji Konta Mega Oszczędnościowego. Aktualna stawka to 1,00 proc. za zapewnienie wpływu nowych środków i 1,50 proc. po spełnieniu dodatkowych warunków tj. dokonywanie wpływów wynagrodzenia na konto osobiste i wyrażenia zgód marketingowych.
  • Bank Millennium, który podniósł oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit w ramach obowiązującej promocji z 0,50 do 1,25 proc. rocznie. 
  • BOŚ Bank, który podniósł oprocentowanie na wszystkich EKOkontach oszczędnościowych z 0,05 do 0,30 proc. w skali roku.

W przypadku pozostałych ofert w tabelach zachowane zostały stawki z października br.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
demeryt_69
Farfel, wyrażaj się!
demeryt_69
Redaktorka Dekrewitz czasem daje do pieca, ale na pewno nie zasługuje na tego rodzaju inwektywy!

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki