3 proc. rocznie ponownie na kontach oszczędnościowych [Ranking Bankier.pl]

Monika Dekrewicz2020-09-11 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-09-11 06:00
fot. concept w / Shutterstock

Zainteresowani nowym kontem oszczędnościowym ponownie mogą liczyć na 3 proc. w skali roku. Ostatnio taka stawka była dostępna w czerwcu br. Wrześniowy ranking ma jednak drugie oblicze - maksymalna stawka na rachunkach bez dodatkowych warunków spadła blisko o połowę.

Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe pokazujemy w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela składa się z propozycji z dodatkowymi warunkami, druga to najlepsze oferty dla osób, które chcą uniknąć dodatkowych wymogów takich jak posiadanie konta osobistego czy zapewnienie wpływów na ROR. Pozycje banków sprawdzamy w oparciu o kwotę wyjściową w wysokości 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy rachunek z najwyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

19,92 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

2.

mBank

Moje cele

2,50%

16,59 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 2,5%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje przez 4 miesiące, do 20 000 zł

3.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,27 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1500 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe

2,00%

13,27 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 120 dni, do 20 000 zł

4.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe 500+

1,60%

10,61 zł

Oferta dla klientów posiadających ROR, którzy w danym miesiącu zasilą go przelewem z tytułu 500 plus z urzędu uprawnionego ww. świadczenia oraz dokonają transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł, wymagane jest przystąpienie do promocji oraz wyrażenie zgód marketingowych, do 50 000 zł

5.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,50%

9,96 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne dwa miesiące, do 50 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.09.2020 r.

Zwycięzcą tabeli najlepszych kont oszczędnościowych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami zostaje Rachunek oszczędzam od Credit Agricole w promocji „Na start”. 3 proc. w skali roku to nowa, podwyższona stawka rachunku. Klienci, którzy skorzystali z oferty przed miesiącem mogli zyskać 2,50 proc. rocznie. Wśród wymogów promocji znajduje się posiadanie statusu nowego klienta, otwarcie konta osobistego i wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych. Wyższa stawka jest przyznawana na 3 miesiące i obejmuje do 20 000 zł.

Miejsce drugie przypadło mBankowi, który na koncie Moje cele da zarobić 2,50 proc w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości jest dostępne dla klientów, którzy posiadają również konto osobiste w mBanku, nie utrzymywali wcześniej wysokich oszczędności na rachunkach w banku oraz zaakceptowali zapisy regulaminu. Bank zastosuje wyższą stawkę, jeśli suma wpływów na konto będzie wyższa o 100 zł od wypłat. Promocja obejmuje środki do 20 000 zł i obowiązuje 4 miesiące.

Na najniższym stopniu podium znalazły się dwa rachunki na 2 proc. w skali roku – Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność” od Getin Noble Banku oraz Konto oszczędnościowe od Banku Pekao. Pierwszy z nich to propozycja dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste, zapewnią wpływy w wysokości 1500 zł miesięcznie i wyrażą zgody marketingowe, druga to oferta dla osób, które dopiero otworzą ROR w Banku Pekao lub są posiadaczami takiego rachunku, jednak z niego aktywnie nie korzystają. Promocja Banku Pekao obejmuje wyższą kwotę (20 000 zł), natomiast stawka w Getin Noble Banku obowiązuje dłużej (12 miesięcy).

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,51%

3,38 zł

2.

BFF Banking Group

Rachunek depozytowy

0,50%

3,32 zł

3.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,40%

2,65 zł

4.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,30%

1,99 zł

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe Premium

0,30%

1,99 zł

5.

PKO Bank Polski

Konto oszczędnościowe PLUS

0,20%

1,32 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.09.2020 r.

Decydując się na rachunek dostępny bez dodatkowych warunków, należy przygotować się na znacznie obniżoną stawkę procentową. Najlepsza oferta posiada oprocentowanie w wysokości 0,51 proc. rocznie. Taką stawkę można znaleźć na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym od Toyota Banku, który tym samym wrócił na pozycję lidera po krótkiej przerwie.

Niewiele mniej oferuje wicelider tabeli, czyli Rachunek depozytowy w BFF Banking Group – 0,50 proc. rocznie. Środki wpłacone do tego banku są objęte ochroną włoskiego systemu gwarantowania depozytów. TOP3 zamyka EKOkonto oszczędnościowe Standard od BOŚ Banku ze stawką 0,40 proc. w stosunku rocznym.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Kolejny ranking kont oszczędnościowych – kolejne spadki. Jedna z ofert wyróżnia się jednak wśród konkurencji. Mowa o Rachunku oszczędzam od Credit Agricole w ramach promocji „Na start”. Najnowsza edycja wprowadziła podwyższoną stawkę w wysokości 3 proc. rocznie, która obowiązywała poprzednio w czerwcu br. Przed miesiącem było to o 0,50 pp. mniej.

Lista zmian w czołówce rankingu jest zdecydowanie dłuższa. Wszystkie pozostałe aktualizacje dotyczą jednak cięć. Obniżki wprowadzono w Alior Banku, BFF Banking Group, BOŚ Banku, ING Banku Śląskim oraz Santander Banku Polska.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (8)

dodaj komentarz
demeryt_69
Znacznie korzystniej jest przenieść konto do Crédit Agricole i przytulić 200 zeta premii :)
https://www.credit-agricole.pl/konto-korzysci-dla-ciebie/
antek10
10 tys to są drobne pieniadze na rorze a nie lokata oszczednosciowa.
demeryt_69
Antos, jak byś też tylko tyle zarabiał co ludzie w Bankierze, to byś inaczej śpiewał :)
po_co
Dla wielu osób to jest półroczny dochód więc to nie takie znowu drobne.
demeryt_69 odpowiada po_co
Po co komu takie 'lokaty' przy tak niskich zarobkach?
po_co odpowiada demeryt_69
Dokładnie w tym samym celu co komuś kto zostawi na lokacie 100 tys. zł.

Dla mnie lokata w ogóle nie jest żadnym rozwiązaniem ale zdecydowanie głupszym pomysłem jest ulokowanie na niej większych kwot, które z powodzeniem mogą na siebie zarabiać w dużo efektywniejszy sposób.
demeryt_69
Bądźmy poważni - to oferty dla nowych klientów bądź obarczone karencją i na dodatek tylko na drobne co powoduje, że to nie żadne lokaty tylko wabiki :)
m00zyk
I jakby tego jeszcze było mało - na krótki okres.

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki