Ranking kont oszczędnościowych w marcu. Można zarobić ponad 3 proc. rocznie

redaktor Bankier.pl

Na koncie oszczędnościowym można obecnie zarobić do 3,50 proc. w skali roku. Poza oprocentowaniem warto jednak rzucić okiem na inne parametry rachunku takie jak okres naliczania lepszej stawki czy kwota maksymalna objęta lepszymi warunkami.

Marcowy ranking kont oszczędnościowych nie odchodzi od tradycji i jak co miesiąc sprawdzamy, w których bankach można zarobić najwięcej. W pierwszej tabeli można znaleźć najlepsze oferty z dodatkowymi warunkami, w drugiej najwyżej oprocentowane konta bez takich wytycznych ze strony banku. W obu przypadkach kwota wyjściowa to 10 000 zł, czas naliczania odsetek – jeden miesiąc. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

24,00 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

2.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,58 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 marca 2020 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

20,58 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 120 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,58 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

20,58 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 30 000 zł

3.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

18,52 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 100 dni, do 100 000 zł

4.

mBank

Moje cele

2,60%

17,83 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 2,6%". Oferta skierowana do klientów, którzy posiadali na kontach oszczędnościowych i lokatach mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje do 31 sierpnia 2020 r.

5.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

17,14 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 31 marca 2020 r., do 10 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%

17,14 zł**

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków. 

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta). Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.03.2020 r.

Posiadacze oszczędności w wysokości 10 000 zł mogą skorzystać na najlepszych ofertach kont oszczędnościowych, o ile są skłonni spełnić dodatkowe warunki. Najwyżej oprocentowana oferta tego typu posiada ograniczenie kwotowe właśnie w wysokości wspomnianych 10 000 zł. Taki limit wyznaczył Getin Noble Bank na Koncie oszczędnościowym „Bonus za aktywność” na 3,50 proc. w skali roku. Oferta jest skierowana do nowych klientów, którzy założą konto osobiste, wyrażą zgody marketingowe oraz będą zasilać rachunek osobisty wpływem wynagrodzenia na kwotę nie mniejszą niż 1000 zł miesięcznie.

Na miejscu drugim uplasowały się rachunki, które zainteresowanym oferują stawkę w wysokości 3 proc. w skali roku. Wśród nich znajduje się Alior Bank kierujący tę propozycję do posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy wybrali odpowiednią korzyść do rachunku. W Banku Pekao taka stawka jest do zdobycia dla nowych klientów lub osób, które mimo posiadanych rachunków w banku, nie korzystały z nich aktywnie w ostatnim czasie. Aby móc się cieszyć takim procentem na Koncie Oszczędnościowym Premium, konieczne jest założenie wskazanego konta osobistego. Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe na 3 proc. w skali roku również jest oferowane za cenę otwarcia konta osobistego. W tym przypadku bank sprawdzi, czy klient jest nowy, bo tylko tacy klienci mogą skorzystać z propozycji. Takie same wymogi (status nowego klienta, założenie konta osobistego) towarzyszą także Rachunkowi oszczędzam w promocji „Na start” od Credit Agricole.

O 0,30 pp. mniej od wiceliderów można otrzymać, wybierając Konto oszczędnościowe Profit od Banku Millennium. Oferta banku jest dostępna dla posiadaczy konta, którzy wpłacą na rachunek służący oszczędzaniu nowe środki. Aby skorzystać z tej propozycji, nie trzeba być nowym klientem banku.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,21%

15,16 zł

2.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,54 zł

3.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,02%

6,99 zł

4.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,86 zł

5.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,70%

4,80 zł

BGŻOptima

Konto BGŻOptima (Rachunek Smart)

0,70%

4,80 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.03.2020 r.

Nieprzekonani do zakładania konta osobistego lub zapewnienia wpływu wynagrodzenia w zamian za wyższe oprocentowanie, mogą być zainteresowani ofertą kont oszczędnościowych bez takich wymogów.

Na czele tabeli melduje się Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku, które w marcu ma stawkę w wysokości 2,21 proc. w skali roku. Posiadacze rachunku powinni pamiętać, że bank pobiera opłatę za prowadzenie konta w wysokości 30 zł. Toyota Bank przygotował jednak bonus dla osób, które nie wypłacą oszczędności z konta w danym miesiącu. W takich przypadkach opłata zostanie zwrócona z powrotem na konto oszczędnościowe.

Drugą lokatę zajmuje Konto Idealnie Proste od Idea Banku na 1,10 proc. w skali roku. Na trzecim miejscu znajduje się Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe ze stawką w wysokości 1,02 proc. rocznie.

(Bankier.pl)

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Choć stawka procentowa to podstawowy wyznacznik przy wyborze konta oszczędnościowego, nie mniej ważne są także inne parametry jak np. okres naliczania podwyższonego oprocentowania oraz kwota maksymalna nim objęta. Dla klientów, którzy dysponują większą kwotą, może się okazać, że lepszą opcją będzie niżej oprocentowany rachunek, ale z wyższym limitem.

Na polu wysokości kapitału objętego korzystniejszym oprocentowaniem szczególnie wyróżniają się trzy rachunki, w których pułap wynosi 100 000 zł – Konto oszczędnościowe Premium od Banku Pekao, Konto Oszczędnościowe Profit od Banku Millennium oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe z oferty ING Banku Śląskiego. Najdłuższej premiowana stawka naliczać się będzie w Getin Noble Banku na Koncie oszczędnościowym „Bonus dla Aktywnych” – nawet 12 miesięcy.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne