Konta oszczędnościowe opierają się spadkom. Ile wynosi najwyższa stawka? [Ranking]

redaktor Bankier.pl

Czołówka czerwcowego rankingu kont oszczędnościowych zachęca zainteresowanych oprocentowaniem w wysokości od 2,50 do 4,00 proc. w skali roku. Zdecydowana większość topowych ofert posiada jednak dodatkowe warunki. Jednym z najpopularniejszych jest posiadanie statusu nowego klienta.  

Podobnie jak w poprzednich edycjach rankingu, także i tym razem ranking kont oszczędnościowych przedstawia listę najwyżej oprocentowanych rachunków zajmujących pierwszych pięć miejsc w zestawieniu na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz w tabeli na tę samą kwotę, ale bez takich ograniczeń. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

26,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Bank, Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

23,30 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

0 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 50 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

17,97 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

Santander Bank Polska

Konto Systematyczne

2,70%

17,97 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u, którzy korzystają z usługi automatycznego oszczędzania, do 29 czerwca 2019 r., do 20 000 zł

5.

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

2,50%

16,64 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

16,64 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 30 czerwca 2019 r., do 10 000 zł

mBank

Rachunek oszczędnościowy Moje cele

2,50%

16,64 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste z kartą w promocji „eKonto z premią – V edycja”. Oprocentowanie jest stosowane, kiedy suma wpływów na ten rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń. Obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

2,50%**

16,50 zł**

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 2 miesiące dla środków do 30 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%***

0 zł***

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

**Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością dzienną.

***Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta).

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.06.2019 r.

Na pierwszym miejscu zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych dla kwoty 10 000 zł, które za cenę wyższej stawki oczekują zrealizowania stawianych przez bank warunków, melduje się drugi miesiąc z rzędu Konto oszczędnościowe Citi Handlowego w promocji „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”. Stawka w wysokości 4,00 proc. w skali roku jest dostępna pod warunkiem otwarcia ROR-u we wskazanym pakiecie, zarejestrowania się w promocji, wyrażenia zgód marketingowych oraz zapewnienia wpływów wynagrodzenia w kwocie nie niższej niż 2000 zł przez kolejne cztery miesiące, czyli okres obowiązywania lepszych warunków. Propozycja ma jeszcze jeden haczyk – skorzystać z niej mogą wyłącznie nowi klienci banku. Wyższy procent dotyczy wkładu do 10 000 zł.

Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe (YAY Foto)

Drugą lokatę obroniło Konto oszczędnościowe od Getin Banku, które podobnie jak lider można założyć w ramach oferty specjalnej. Klienci, którzy decydują się na promocję „Bonus za aktywność”, mogą otrzymać stawkę w wysokości 3,50 proc. rocznie na rok dla oszczędności nie wyższych niż 10 000 zł. Do dodatkowych wymogów w przypadku tego rachunku należą założenie konta osobistego, zasilanie rachunku wynagrodzeniem oraz wyrażenie zgód marketingowych. Oferta skierowana jest do nowych klientów banku.

3,00 proc. w skali roku wystarczyło, aby znaleźć się na trzecim miejscu tabeli. Takie oprocentowanie towarzyszy na początku czerwca trzem ofertom. Wśród nich można znaleźć Konto oszczędnościowe od Alior Banku, które z takim procentem jest dostępne w komplecie z Kontem Jakże Osobistym. Posiadaczowi ROR-u pozostaje jeszcze aktywować odpowiednią korzyść, aby cieszyć się wyższymi odsetkami. Oferta obowiązuje do końca roku i obejmuje środki do 20 000 zł.

Nie mniejsza stawka figuruje przy Koncie oszczędnościowym od T-Mobile Usługi Bankowe. To kolejna oferta dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste. Inne cechy konta, które mogą zainteresować poszukującego, to wysokość wkładu objętego promocją (50 000 zł) oraz okres naliczania stawki w wysokości 3,00 proc. w skali roku (92 dni).

Do kont plasujących się na trzecim miejscu tabeli dołącza Rachunek oszczędzam „Na start” od Credit Agricole. Nowi klienci banku, którzy założą konto osobiste, będą mogli wpłacić na konto do 50 000 zł na 3,00 proc. w skali roku. Wyższe oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące. Konto oszczędnościowe dostępne w promocji to rachunek z kapitalizacją kwartalną.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

3,20%

21,30 zł

2.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

14,77 zł

3.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

9,98 zł

4.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,65 zł

5.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,04%

6,92 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.06.2019 r.

Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe bez dodatkowych warunków posiada obecnie Idea Bank. Konto Idealnie Proste objęte promocją oferuje 3,20 proc. w skali roku do 20 000 zł. Stawka nalicza się do 30 czerwca 2019 r.

Prawie 1 pp. mniej ma do zaoferowania rachunek, który zajmuje drugie miejsce w rankingu, czyli Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. Stawka w wysokości 2,22 proc. rocznie dotyczy wkładu do 100 000 zł. Rachunek jest objęty opłatą miesięczną w wysokości 30 zł, jednak klienci, którzy w danym miesiącu nie wypłacą oszczędności, otrzymają jej zwrot.

Do najlepszej trójki dołącza konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku na 1,50 proc. w skali roku. Tyle zarobią klienci, którzy nie spełnią wymogów otrzymania wyższej stawki dostępnej dla posiadaczy konta osobistego w banku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Konta oszczędnościowe ominął los lokat terminowych, w przypadku których w ostatnim czasie wspominamy głównie o cięciach. Liderzy obu tabel zachowali swoje pozycje, oferując takie same stawki jak w maju. Status quo został także utrzymany na dalszych pozycjach, choć doszło do drobnych zmian warunków obowiązywania trzech produktów.

Aktualizacji regulaminu doczekało się Konto Extra Zysk od eurobanku. Do tej pory lepsza stawka naliczała się przez 3 miesiące. W nowym wariancie oferty czas ten uległ skróceniu do 2 miesięcy. Co więcej, bank dodał zapis o terminie obowiązywania promocji. Skorzystać z oferty można do końca tego miesiąca.

Dwie kolejne zmiany dotyczą przedłużenia promocji. Kolejne edycje ofert specjalnych zaprezentowali Getin Bank („Bonus za aktywność”) oraz mBank („eKonto z premią”). 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 2 cyrk_na_wiejskiej

Mimo tego, że bank w dalszym ciągu wychodzi na prostą to i tak jak widać są najbardziej atrakcyjni dla klienta. Zmiany w zarządzie zaczynają przynosić upragniony rezultat.

! Odpowiedz
9 8 cyrk_na_wiejskiej

Mimo ciężkiej sytuacji Idea dalej najbardziej atrakcyjna dla klienta.
Widać zmiany w zarządzie zaczynają przynosić całkiem spore korzyści.

! Odpowiedz
1 3 czytacz

Skoro trzymasz tam gwarantowaną kwotę to tylko możesz zarobić-głupiec nie skorzystałby z takiej okazji!

! Odpowiedz