Ranking kont oszczędnościowych - październik 2019. Najlepsze konto oszczędnościowe

redaktor Bankier.pl

4,00 proc. w skali roku na cztery miesiące to najlepsza propozycja na rynku już od kilku miesięcy. Nie można jednak zapomnieć, że konto oszczędnościowe z taką stawką będzie dostępne dopiero po spełnieniu kilku warunków, w tym po założeniu konta osobistego.  

Najlepsze, czyli najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe, prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich pozwoli na zapoznanie się z ofertą rachunków, które wymagają spełnienia dodatkowych warunków. Czytelnicy, którzy poszukują mniej skomplikowanych rozwiązań, mogą z kolei rzucić okiem na drugie zestawienie, w którym ujęliśmy oferty bez takich ograniczeń. Do analizy przyjęliśmy, że zainteresowany chce wpłacić na konto 10 000 zł na miesiąc. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

27,51 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Bank, Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

24,08 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

0 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 30 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

18,57 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 100 dni, do 100 000 zł

5.

mBank

Rachunek oszczędnościowy Moje cele

2,60%

17,88 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste z kartą w promocji „eKonto z premią – VI edycja”. Oprocentowanie jest stosowane, kiedy suma wpływów na ten rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń. Obowiązuje do 29 lutego 2020 r., do 20 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.10.2019 r.

Po przerwie miesięcznej od publikacji ostatniego rankingu kont oszczędnościowych, pierwsza trójka tabeli na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami powraca w październiku na tych samych pozycjach oraz z identycznymi stawkami. Fotel lidera ponownie okupuje Citi Handlowy z Kontem oszczędnościowym oprocentowanym na 4 proc. w skali roku. Taka oferta jest dostępna w ramach nowej, trzeciej edycji promocji konta osobistego Citi Priority. Warunki tej oferty to posiadanie statusu nowego klienta, założenia konta, wysłanie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewniane wpływów wynagrodzenia (2000 zł/m-c). 4 proc. klient otrzymuje na cztery miesiące, jeśli nie zapomni o wpływach. Stawka dotyczy oszczędności do 10 000 zł.

Ranking kont oszczędnościowych październik 2019. Najlepsze konto oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych październik 2019. Najlepsze konto oszczędnościowe (fot. Mariusz Szacho / FORUM)

Drugie miejsce zachowuje Getin Bank w promocji „Bonus za aktywność”. 3,50 proc. w skali roku do 10 000 zł na 12 miesięcy to nagroda dla nowych klientów banku, którzy nie tylko skuszą się na Konto Proste Zasady, ale także spełnią dodatkowe warunki. Bank oczekuje od klienta zasilania rachunku wynagrodzeniem (1000 zł/m-c) oraz wyrażenia zgód marketingowych.

Trzecia lokata przypadła czterem bankom, które próbują skusić niezdecydowanych stawką w wysokości 3 proc. w skali roku. Wśród nich znajduje się Alior Bank i wariant Konta oszczędnościowego dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy wśród dostępnych 10 korzyści wybrali dla siebie właśnie lepsze oprocentowanie na koncie. Kapitał objęty preferencyjną stawką nie może przekroczyć 20 000 zł. Stawka obowiązuje do końca bieżącego roku.

Drugim bankiem z trójki jest Bank Pekao i Konto oszczędnościowe Premium. Nowa oferta banku posiada takie same warunki jak jej poprzednia odsłona. 3 proc. w skali roku to propozycja dla nowych klientów zakładających ROR lub obecnych posiadaczy rachunku, którzy jednak nie korzystali z niego ostatnio zbyt aktywnie. Oprocentowanie przyznawane jest na 180 dni i obejmuje środki do 100 000 zł.

Trzecie konto na 3 proc. w stosunku rocznym to Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe. Posiadanie statusu nowego klienta i założenie konta osobistego to kryteria do zrealizowania. Stawka obowiązuje na 92 dni i dotyczy kwoty nie większej niż 50 000 zł.

Na trzecim miejscu melduje się również Credit Agricole w promocji Rachunku oszczędzam „Na start”. Warunki są takie same jak w TMUB (nowy klient, otwarcie konta osobistego), jednak w przypadku oferty Credit Agricole posiadacz konta odsetkami będzie się cieszył po upływie 3 miesięcy – konto jest objęte kapitalizacją kwartalną. Kwota maksymalna objęta podaną stawką została obniżona do 30 000 zł (w stosunku do poprzedniej edycji promocji) i obowiązuje przez 4 miesiące.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

15,26 zł

2.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

3.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,56 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,04%

7,15 zł

5.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,87 zł

PlusBank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,87 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 10.10.2019 r.

O powiew świeżości trudno także w przypadku zestawienia najlepszych kont oszczędnościowych na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. Pierwsze miejsce to Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku. Obecna stawka wynosi 2,22 proc. w skali roku i jest ona uzależniona od stawki WIBOR 3M. To jedyne konto oszczędnościowe bez dodatkowych wymogów, które pozwoli zarobić więcej niż 10 zł.

1,30 proc. w skali roku oferuje Rachunek oszczędnościowy od Banku BPS, z kolei uzupełniające pierwszą trójkę Konto Idealnie Proste od Idea Banku wypłaci klientom odsetki wyliczone na podstawie stawki w wysokości 1,10 proc. w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Banki nie przygotowały niczego specjalnego na październik i postawiły na sprawdzone rozwiązania. Stawki na kontach oszczędnościowych pozostały niezmienne, choć po liczbie kończących się promocji we wrześniu można było się spodziewać zgoła innego scenariusza.

Citi Handlowy przedłużył promocję „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” i obecnie klienci mają szansę skorzystać już z jej trzeciej edycji. Stawka, maksymalna kwota objęta promocją oraz okres na jaki jest przyznawane lepsze oprocentowanie pozostało niezmienne. Tą samą ścieżkę obrał również Bank Pekao, dając szansę zainteresowanym promocją Konta oszczędnościowego oraz Konta oszczędnościowego Premium, którzy nie skorzystali z niej do tej pory. Taki sam procent (3 proc. w skali roku) pojawił się ponownie także w T-Mobile Usługi Bankowe, choć początkowo miała ona obowiązywać do 25 września br. Odświeżona została również oferta Credit Agricole. Choć stawka została zachowana, to bank obniżył jednak maksymalną kwotę do 30 000 zł. Pozostałe środki będą już objęte standardowym oprocentowaniem. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 22 forfun

ta dalej żyje we własnym świecie zysków i płodzi teksty dalekie od życia

! Odpowiedz
8 39 cowabunga

"Ile można Zyskać ?" - nic nie można zyskać. Można tylko stracić bo Glapa i Łony ściemniają z inflacją. Te śmieszne procenty nawet tego nie pokrywają. Poza tym jaki jest sens trzymać "Roszczenia" czyli cyferki w bankowym komputerze w bankach , które są umoczone w kredytach CHF ? Lepiej kupować złoto , jakieś waluty i ewentualnie nieruchomości ( choć teraz jest górka). Każdy leszcz wie, że to jest twoje co masz w ręku a nie w jakimś "bonku"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 26 cowabunga

"Sprawdzamy ile można zyskać?" - Odpowiedź : NIC NIE MOŻNA ZYSKAĆ - można tylko stracić. Glapa z Łonami ściemniają w sprawie inflacji, więc te pseudo procenty nawet tego nie pokryją. Lepiej kupować jakieś waluty i złoto. Akurat teraz sentyment do PLN się poprawia i można coś dokupić.
Poza tym lepiej nie trzymać "roszczeń" czyli cyferek w komputerze banku tylko mieć coś fizycznego. Każdy średnio ogarnięty ludek to rozumie. A te mniej ogarnięte to i tak nie mają kasy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne