REKLAMA

Od 1 do 3 proc. w skali roku - tyle oferuje czołówka kont oszczędnościowych

Monika Dekrewicz2020-10-14 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-10-14 06:00
fot. piotr_szewczyk / Shutterstock

Od 1 do 3 proc. w skali roku – tyle oferuje czołówka najlepszych kont oszczędnościowych z warunkami. Jak wynika z analizy Bankier.pl, najwyżej oprocentowana propozycja bez konieczności spełnienia żadnego kryterium ma stawkę zdecydowanie niższą - 0,60 proc. w skali roku.

Konta oszczędnościowe z najwyższymi stawkami prezentujemy w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela to najwyżej oprocentowane oferty z dodatkowymi warunkami, druga to propozycje banków dla osób, które chcą uniknąć dodatkowych przeszkód. Kwota wyjściowa to tradycyjnie 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy rachunek z najwyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

20,58 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

2.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,72 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1500 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

mBank

Moje cele

2,00%

13,72 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 2%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje przez 3 miesiące, do 10 000 zł

3.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe 500+

1,60%

10,97 zł

Oferta dla klientów posiadających ROR, którzy w danym miesiącu zasilą go przelewem z tytułu 500 plus z urzędu uprawnionego ww. świadczenia oraz dokonają transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł, wymagane jest przystąpienie do promocji oraz wyrażenie zgód marketingowych, do 50 000 zł

4.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,50%

10,28 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne dwa miesiące, do 50 000 zł

5.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,86 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym i dokonują płatności kartą na kwotę min. 300 zł/m-c. Wyższa stawka obowiązuje do 15 października 2020 r., do 20 000 zł

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe Profit

1,00%

6,86 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 62 dni, do 25 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.10.2020 r.

Pierwsze miejsce w tabeli najlepszych kont oszczędnościowych na 10 000 zł dodatkowymi warunkami obronił Credit Agricole dzięki promocyjnej ofercie „Na start”. Osoby, które są zainteresowane stawką w wysokości 3 proc. rocznie, będą musiały założyć konto osobiste z oferty banku oraz wyrazić zgody marketingowe. Oferta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów banku. Lepsza stawka obowiązuje przez 3 miesiące i obejmuje środki do 20 000 zł. Konto ma kapitalizację kwartalną.

Na pozycji numer dwa znalazły się dwa rachunki oprocentowane na 2 proc. w skali roku. Jednym z nich jest konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność” od Getin Noble Banku, którego warunki to posiadanie statusu nowego klienta, założenie konta osobistego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zasilanie konta osobistego wpływami wynagrodzenia na kwotę co najmniej 1500 zł miesięcznie. 2 proc. rocznie jest przyznawane na 12 miesięcy i dotyczy oszczędności do 10 000 zł.

Taką samą stawkę można otrzymać w mBanku na koncie „Moje cele”. Oferta dotyczy konta, na którym można gromadzić tak zwane końcówki transakcji. W ramach specjalnej promocji bank daje lepsze oprocentowanie na 3 miesiące do kwoty 10 000 zł w zamian zaakceptowanie zapisów regulaminu. Jest jednak pewien haczyk. Z oferty będą mogli skorzystać klienci, którzy w podanym terminie nie mieli więcej niż 1000 zł na produktach oszczędnościowych banku. Tradycyjnie bank nalicza lepszą stawkę osobom, które zapewnią wpływy większe o 100 zł od przelewów wychodzących w danym miesiącu.

EKOkonto oszczędnościowe 500+ od BOŚ Banku to propozycja, która zamyka czołową trójkę rankingu. Stawka na tym koncie wynosi 1,60 proc. w skali roku i obejmuje wpłaty do 50 000 zł łącznie. Aby cieszyć się podanym oprocentowaniem, konieczne będzie posiadanie konta w BOŚ Banku, na które wpłynie świadczenie z tytułu programu rządowego „Rodzina 500+”. Co więcej, wymagane jest również przystąpienie do promocji oraz realizowanie płatności kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

0,60%

4,11 zł

2.

BFF Banking Group

Rachunek depozytowy

0,50%

3,42 zł

3.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,47%

3,22 zł

4.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,40%

2,74 zł

5.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe Premium

0,30%

2,05 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.10.2020 r.

W tabeli z najkorzystniejszymi kontami oszczędnościowymi na 10 000 zł bez tzw. gwiazdek liderem zostaje debiutujący w zestawieniu Rachunek oszczędnościowy od Santander Consumer Banku, który jest nowością na rynku. Stawka na koncie wynosi obecnie 0,60 proc. rocznie i obowiązuje do 30 listopada.

Oczko niżej znalazł się Rachunek depozytowy od BFF Banking Group oprocentowany na 0,50 proc. w skali roku. Oszczędności wpłacone do BFF Banking Group są objęte włoskim systemem ochrony depozytów.

Niewiele mniej zarobią osoby, które zdecydują się na Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku – 0,47 proc. w skali roku. Rachunek jest objęty opłatą za prowadzenie w wysokości 30 zł, ale bank zwróci ją na konto klienta, jeśli w danym miesiącu nie będzie on wypłacał z niego środków.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Przedłużone i zakończone promocje, obniżki czy nowa oferta na rynku – najnowszy ranking z najlepszymi kontami oszczędnościowymi przyniósł wiele zmian. Do najważniejszych z nich należy pojawienie się nowej propozycji na rynku. Rachunek oszczędnościowy od Santander Consumer Banku oferuje 0,60 proc. w skali roku i można go założyć bez dodatkowych warunków.

mBank przedłużył promocję konta oszczędnościowego Moje cele, lecz na nieco gorszych warunkach. Do końca września można było zyskać 2,50 proc. w skali roku na 20 000 zł i 4 miesiące. Obecnie okres naliczania wyższej stawki jest o miesiąc krótszy, a limit kwotowy o połowę mniejszy. Bank obniżył również stawkę o 0,50 pp. do 2 proc. rocznie.

Obniżona została również stawka na dwóch kontach bez dodatkowych warunków – Koncie Zasobnym od Banku BPS oraz Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym od Toyota Banku. W przypadku drugiego z nich związane jest to ze zmianą stawki WIBOR 3M, od której jest uzależnione oprocentowanie na koncie.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
katzpodola
Zyskasz 6 zł a za konto zapłacisz 10zł i inflacja zeżre ci 15zł ot i cały twój zysk.
daniel_1
Podatek "belki" do tego!!!
karbinadel
"Zyskać" to chyba nie jest adekwatne określenie :)

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki