REKLAMA

Najlepsze konta oszczędnościowe. Trzy banki z maksymalną stawką

Monika Dekrewicz2021-01-13 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-01-13 06:00
fot. mantinov / Shutterstock

Konto oszczędnościowe to zachęcająca alternatywa dla nisko oprocentowanych lokat terminowych. Obecnie na otwartym rachunku można otrzymać 2 proc. w skali roku. Taka stawka nie odbiega od oprocentowania, które można uzyskać, zamrażając swoje oszczędności na kilkumiesięcznym depozycie.

Czołówkę z najlepszymi kontami oszczędnościowymi prezentujemy w dwóch tabelach. Jedna z nich może przydać się zainteresowanym założeniem wyżej oprocentowanego konta, ale za cenę spełnienia dodatkowych warunków. Drugie zestawienie traktuje z kolei o ofertach banków, które nie pociągają za sobą konieczności spełnienia tego typu kryteriów. W przypadku obu tabel jako kwotę wyjściową przyjmujemy 10 000 zł. Jeden bank może pojawić się w danej tabeli tylko raz. W przypadku, kiedy dana instytucja ma kilka kont o podobnych parametrach, do zestawienia włączyliśmy to najwyżej oprocentowane.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

2,00%*

13,76 zł *

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, którzy wyrazili zgody marketingowe, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia ROR-u, do 20 000 zł

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

2,00%

13,76 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1500 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

mBank

Moje cele

2,00%

13,76 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 2%". Oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy na kontach oszczędnościowych i lokatach posiadali mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje przez 3 miesiące, do 10 000 zł

2.

Nest Bank

Nest Oszczędności

1,50%

10,31 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne dwa miesiące, do 50 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,87 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym i dokonują płatności kartą na kwotę min. 300 zł/m-c. Wyższa stawka obowiązuje do 31 marca 2021 r., do 20 000 zł

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

1,00%

6,87 zł

Oferta dla klientów wpłacających nowe środki, obowiązuje do 27 lutego 2021 r., do 30 000 zł

4.

ING Bank Śląski

Smart Saver

0,82%**

5,66 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u.

5.

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe Profit

0,50%

3,44 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 60 dni, do 50 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków.

**Oprocentowanie uśrednione – 1,60 proc. do 5000 zł, 0,05% powyżej tej kwoty.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.01.2021 r.

Na pierwszym miejscu uplasowały się trzy rachunki oprocentowane na 2,00 proc. w skali roku. To pozycja, na której znalazło się najwięcej ofert ex aequo. Pierwszym ze zwycięzców jest Credit Agricole, który taką stawkę proponuje nowym klientom decydującym się na konto bankowe. W tym przypadku nie może również zabraknąć wyrażenia zgód marketingowych. Stawka jest przyznawana na 3 miesiące i obejmuje 20 000 zł.

Drugim liderem tabeli zostało Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność” od Getin Noble Banku. To kolejna propozycja zarezerwowana dla nowych klientów zakładających ROR, którzy zaznaczą odpowiednie zgody marketingowe. W przypadku tej oferty konieczne będzie również zasilanie rachunku wynagrodzeniem w wysokości min. 1500 zł przez 12 miesięcy. To właśnie przez taki okres będzie się naliczało podwyższone oprocentowanie. Dotyczy one oszczędności do 10 000 zł.

Laur zwycięstwa przypadł również propozycji mBanku, a dokładniej rachunkowi Moje cele, który służy do gromadzenia oszczędności dzięki odkładaniu się tzw. końcówek transakcji. Aby skorzystać z propozycji, należy być użytkownikiem konta osobistego, który jednocześnie nie posiadał zbyt wysokiej kwoty na produktach oszczędnościowych banku. Aby wyższe oprocentowanie zostało zastosowane, klient musi zapewnić na tym koncie wpływy miesięczne wyższe o min. 100 zł od przelewów wychodzących. Oferta obejmuje środki do 10 000 zł, a sama stawka obowiązuje 3 miesiące.

1,50 proc. w stosunku rocznym daje wicelider tabeli, czyli Nest Oszczędności od Nest Banku. Warunki dodatkowe obowiązujące w tej ofercie są zbliżone do konkurencji. Z promocyjnej stawki Nest Oszczędności skorzystają wyłącznie nowi klienci, którzy dobiorą do rachunku lokacyjnego konto osobiste. Stawka dotyczy kapitału nie wyższego niż 50 000 zł i obowiązuje nie dłużej niż 3 miesiące (w zależności od dnia miesiąca, w którym założone zostaje konto).

Trzecie miejsce zdobywają Alior Bank (Konto oszczędnościowe) i Santander Consumer Bank (Rachunek oszczędnościowy), którzy wypłacą zysk niższy o 0,50 pp. od pozycji z miejsca nr 2. Oferta od Alior Banku jest powiązana z Kontem Jakże Osobistym, w którym to należy włączyć odpowiednią korzyść. To jednak nie koniec obowiązków klienta, bowiem nie może on zapomnieć o dokonywaniu płatności bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł. Oferta Santander Consumer Banku wymaga od zainteresowanego wpłaty nowych środków. Stawka obowiązuje dłużej w Alior Banku, natomiast w Santander Consumer Banku można wpłacić nieco wyższe oszczędności.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

0,46%

3,216 zł

2.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

0,40%

2,75 zł

3.

PKO Bank Polski

Konto oszczędnościowe PLUS

0,20%

1,37 zł

Santander Consumer Bank

Rachunek oszczędnościowy

0,20%

1,37 zł

4.

Getin Noble Bank

Elastyczne Konto oszczędnościowe

0,15%

1,02 zł

5.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,05%

0,34 zł

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe

0,05%

0,34 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

0,05%

0,34 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 12.01.2021 r.

Po kilku miesiącach przerwy Toyota Bank odzyskuje miejsce lidera w rankingu najlepszych kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków. Stawka procentowa na ten kwartał wynosi 0,46 proc. rocznie.

Oczko niżej melduje się EKOkonto oszczędnościowe Standard w BOŚ Banku z oprocentowaniem w wysokości 0,40 proc. rocznie. Połowę z tego zarobią korzystający z rachunków, które zamykają pierwszą trójkę tabeli tj. Konta oszczędnościowego Plus od PKO Banku Polskiego oraz Rachunku oszczędnościowego z oferty Santander Consumer Banku.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Pierwszy ranking kont oszczędnościowych w tym roku przyniósł sporo zmian. Większość z nich dotyczy drugiej tabeli tj. najlepszych rachunków bez dodatkowych warunków. Lider zestawienia z grudnia tj. Rachunek depozytowy od BFF Banking Group obniżył oprocentowanie na koncie z 0,50 do… 0,00 proc. w skali roku. Cięcie dotknęło również Konto oszczędnościowe Premium od Getin Noble Banku (z 0,30 do 0,15 proc. rocznie) oraz Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. W przypadku ostatniego z nich obniżka wyniosła zaledwie 0,01 pp. Jest to wynik spadku stawki WIBOR 3M, od której uzależnione jest oprocentowanie produktu Toyota Banku.

W przypadku pierwszej tabeli zmiana jest jedna – brak oferty Idea Banku w tabeli. Jest to efekt nie tylko zakończonej promocji, ale również wycofania oferty wspomnianej instytucji w ogóle po przejęciu przez Bank Pekao.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
demeryt_69
Tyle świetnych ofert ... co tu wybrać?

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki