Banki płacą nawet 4 proc. na koncie oszczędnościowym [Ranking]

redaktor Bankier.pl

4,00 proc. w skali roku to stawka, która po ostatniej obniżce stóp procentowych NBP pojawiała się wyłącznie na czele zestawienia lokat terminowych. Od niedawna również zwolennicy kont oszczędnościowych mogą otrzymać taki procent, jednak pod warunkiem spełnienia dodatkowych wymogów.

Majowy ranking kont oszczędnościowych obejmuje najwyżej oprocentowane propozycje dla klientów, którzy chcą odłożyć kwotę w wysokości 10 000 zł, zachowując jednocześnie swobodny dostęp do zdeponowanych środków. Czołowe oferty przedstawione zostały w dwóch tabelach. Pierwsza z nich prezentuje propozycje, których stawki obowiązują po spełnieniu dodatkowych warunków. Druga z kolei, to rachunki w standardowych ofertach, które nie mają takich ograniczeń. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

27,51 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Bank, Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

24,08 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

0 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 50 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

18,57 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

Santander Bank Polska

Konto Systematyczne

2,70%

18,57 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u, którzy korzystają z usługi automatycznego oszczędzania, do 29 czerwca 2019 r., do 20 000 zł

5.

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

2,50%

17,19 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

17,19 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 30 czerwca 2019 r., do 10 000 zł

mBank

Rachunek oszczędnościowy Moje cele

2,50%

17,19 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste z kartą w promocji „eKonto z premią – IV edycja”. Oprocentowanie jest stosowane, kiedy suma wpływów na ten rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń. Obowiązuje do 30 września 2019 r., do 20 000 zł

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

2,50%**

17,05 zł**

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%***

0 zł***

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

**Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością dzienną.

***Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta).

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 15.05.2019 r.

Najwyżej oprocentowanym rachunkiem lokacyjnym z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł jest w maju oferta Citi Handlowego. Konto oszczędnościowe w promocji „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” jest objęte oprocentowaniem w wysokości 4,00 proc. w skali roku. Preferencyjna stawka dotyczy oszczędności do 10 000 zł i będzie obowiązywała przez 4 miesiące. Oferta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów, którzy założą konto Citi Priority, wypełnią formularz rejestracyjny, wyrażą zgody marketingowe oraz spełnią warunek dotyczący wpływów wynagrodzenia, emerytury lub renty. Aby cieszyć się wyższą stawką wpływy nie mogą być niższe niż 2000 zł i muszą być zagwarantowane przez cztery kolejne miesiące.

Ranking kont oszczędnościowych - maj 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe (YAY Foto)

Na drugim miejscu zestawienia znalazło się Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność” od Getin Banku oprocentowane na 3,50 proc. w skali roku. Także i w tym przypadku zainteresowany będzie musiał się pochwalić statusem nowego klienta, założyć konto osobiste oraz pamiętać o zasilaniu rachunku comiesięcznym wpływem wynagrodzenia (min. 1000 zł). Elementem promocji jest także wyrażenie zgód marketingowych. Wyższa stawka obejmie oszczędności do 10 000 zł i będzie obowiązywać przez 12 miesięcy.

Na najniższym stopniu podium znalazły się aż trzy propozycje ze stawką w wysokości 3,00 proc. w skali roku. Pierwsza z nich to Konto oszczędnościowe od Alior Banku, które należy otworzyć razem z Kontem Jakże Osobistym, a następnie wybrać odpowiednią korzyść przysługującą posiadaczom ROR-u. Stawka nalicza się do końca roku i dotyczy oszczędności do 20 000 zł.

Kolejnym rachunkiem oprocentowanym na 3,00 proc. rocznie jest Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe. Warunki dodatkowe oferty to posiadanie statusu nowego klienta oraz założenie konta osobistego z oferty banku. Limit wkładu objęty lepszymi warunkami został wyznaczony na 50 000 zł. Oprocentowanie dla nowych klientów obowiązuje przez 92 dni.

Taką samą stawką może pochwalić się również Credit Agricole. Przedłużona niedawno promocja „Na start” przyniesie taki zysk, o ile zainteresowany ofertą jest nowym klientem oraz dobierze do rachunku lokacyjnego drugi produkt banku – konto osobiste. Konto oszczędnościowe w promocji posiada kapitalizację kwartalną, dlatego na pierwsze odsetki przyjdzie trochę poczekać. Maksymalny wkład, dla którego bank nalicza wyższe odsetki, wynosi 50 000 zł. Wyższa stawka będzie przypisana do konta na 4 miesiące.  

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

3,20%

22,01 zł

2.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

15,26 zł

3.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

10,31 zł

4.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

5.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,04%

7,15 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 15.05.2019 r.

Liderem tabeli na tę samą kwotę, ale bez dodatkowych warunków, zostało w maju Konto Idealnie Proste od Idea Banku. Oprocentowanie na tym rachunku wynosi 3,20 proc. w skali roku dla maksymalnie 20 000 zł. Warto podkreślić, że jest to stawka promocyjna i będzie obowiązywać do 30 czerwca 2019 r.

Oczko niżej uplasowało się Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku na 2,22 proc. rocznie. Klient może wpłacić na taki procent maksymalnie 100 000 zł. Cennik przewiduje opłatę za prowadzenie konta w wysokości 30 zł, jednak można jej uniknąć. Bank zwróci opłatę klientom, którzy nie wypłacali w danym miesiącu gromadzonych na nim oszczędności.

W pierwszej trójce melduje się także Konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku, które posiada stawkę w wysokości 1,50 proc. w skali roku. Oferta nie posiada ograniczeń czasowych ani dotyczących wysokości wkładu.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Klienci, którzy polowali na najwyższą stawkę procentową na rynku, do tej pory musieli zdecydować się na lokatę. Wśród najpopularniejszych okresów najkorzystniejszą stawką kusiły depozyty kwartalne – 4,00 proc. w skali roku po spełnieniu dodatkowych warunków. Od niedawna tyle samo mogą zarobić także klienci, którzy wyżej cenią sobie konta oszczędnościowe ze względu na swobodę dysponowania zgromadzonymi oszczędnościami. Taką stawkę posiada promocyjna oferta Citi Handlowego dostępna dla nowych klientów, którzy założą konkretne konto osobiste – Citi Priority. Podobnie jak lokaty 3-miesięczne na taki procent, również i lider zestawienia kont oszczędnościowych posiada ograniczoną kwotę maksymalną.

Na plus można także odnotować podwyżkę oprocentowania w odświeżonej promocji Credit Agricole „Na start”. Od 1 maja br. promocja przewiduje stawkę w wysokości 3 proc. w skali roku, a nie 2,50 proc. rocznie jak do tej pory. Nowa odsłona oferty specjalnej dotyczy jednak niższej kwoty maksymalnąej objętą lepszą stawką – 50 000 zł.

Przedłużenia doczekała się także promocja Banku Pekao, z tym, że w jej przypadku zarobek będzie niższy niż przed miesiącem. Do tej pory uczestnicy promocji Konta oszczędnościowego Premium mogli zyskać 3,00 proc. rocznie do 100 000 zł. Aktualnie stawka ta jest o 0,50 pp. niższa.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 czytacz

wszystko to do d...potluc,Dla nowych klientów i dla nowych środków-a starymi obracać-dawać kredysty wysoko oprocentowane,a ludziom g...stawki!

! Odpowiedz
1 19 glos_rozsadku

lokaty na 10 tys. z zyskiem 27 zł?! Czy Wy jesteście normalni? Może jeszcze lokaty na 1000zł pokazujcie.

! Odpowiedz
0 23 forfun

można sie nachapać :)

! Odpowiedz