Znika nc+. Zmieni nazwę na Platforma Canal+

Abonentów nc+ czekają zmiany. Działająca w Polsce od 2013 r. platforma cyfrowa w najbliższych miesiącach zmieni nazwę na Platforma Canal+. Na polskim rynku ma zadebiutować także serwis VoD – myCanal – informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Nc+ zmieni nazwę na Platforma nc+
Nc+ zmieni nazwę na Platforma nc+ (FORUM)

Platforma cyfrowa nc+ powstała w 2013 r. po fuzji będącej własnością TVN telewizji cyfrowej N i należącej do Canal+ Cyfry+.

Jak donoszą wirtualnemedia.pl, spółka ITI Neovision przesłała do swoich partnerów biznesowych informację o planowanej zmianie nazwy platformy cyfrowej. Powodem rebrandingu, według Piotra Kaniowskiego z nc+, ma być umocnienie marki Canal+, znacznie silniejszej od nc+. To Canal+ bowiem jako pierwszy w Polsce wprowadził format HD i 4K.

– Zmiana nazwy pozwoli nam również podkreślić, że Canal+ jest i pozostanie naszym najważniejszym produktem w portfolio – brzmi cytowane przez wirtualnemedia.pl pismo ITI Neovision.

Platforma planuje także uruchomić w Polsce serwis VoD myCanal, który pozwoli na oglądanie programów na żywo jak i z odwtorzenia. Serwis byłby bezpłatny dla posiadaczy abonamentów w Canal+.

Właścicielem nc+ jest ITI Neovision. Głównym udziałowcem spółki jest należący do francuskiej firmy Vivendi Canal+, który posiada 51 proc. udziałów. W skład spółki wchodzi także TVN – 32 proc. udziałów i Liberty Global, do którego należy m.in. UPC – 17 proc.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 5 and00

Tak z ciekawości, to umocnienie marki Canal +, to ile nas będzie kosztowało, bo rozumiem że taki silny brand sporo pobiera z a możliwość korzystania z nazwy?
Czy to może Canal+ zapłaci za wzmacnianie swojej marki, czy im za to wzmacnianie jeszcze zapłacimy?
Czy spodziewany z tym re-brandingiem wzrost przychodów zrekompensuje te
koszty?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 10 1as

Chcą się kojarzyć z platformą Schetyny. Lemingom może się spodobać.

! Odpowiedz
5 18 andregru

Czy zmiana nazwy może się wiązać z nowymi np.przywilejami podatkowymi ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne