REKLAMA

mBank ostrzega. Oszuści wyłudzają dane na popularny serwis VOD

2020-08-19 09:10
publikacja
2020-08-19 09:10
fot. Omar Marques / ZUMA Press

Oszuści wyłudzają dane kart płatniczych klientów mBanku. Podszywają się pod popularny serwis z dostępem do seriali oraz filmów.

– Nie udało nam się autoryzować płatności za kolejny cykl rozliczeniowy abonamentu, dlatego zawiesiliśmy Twoje członkostwo. Twoja obecna subskrypcja jest jednak aktywna do momentu jej wygaśnięcia. Oczywiście chcielibyśmy, abyś wrócił do nas. Dlatego wystarczy kliknąć przycisk zrestartuj swoje członkostwo, aby zaktualizować swoje dane i kontynuować oglądanie wszystkich najlepszych filmów z programów telewizyjnych – czytamy w fałszywej wiadomości przesyłanej przez cyberoszustów.

Przestępcy podszywają się pod serwis VOD i wysyłają wiadomości z informacją o braku opłaty za subskrypcję i zawieszeniu członkostwa. Bank świadomie nie podaje nazwy serwisu. E-mail zawiera link pod opcją „Zrestartuj swoje członkostwo”, który przekierowuje po kliknięciu w stronę internetową, gdzie pojawia się fałszywy panel do logowania. Po podaniu adresu e-mail i hasła cyberprzestępcy proszą o podanie danych karty płatniczej.

mBank ostrzega, że oszuści, którzy wejdą w posiadanie m.in. numeru karty oraz kodu CVV2 mogą zrobić transakcje bez wiedzy właściciela rachunku bankowego. O tym, jak zachować się, gdy omyłkowo podamy dane przestępcom pisaliśmy w artykule "Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych osobowych?".

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
anty12
A to nie sa tym razem ich testy na producji ? :D Tym razem to prawdziwi zlodzieje ? Ten cudowny Bank to cos jak posli sejm, nieudacznik na nieudaczniku tam pracuje. Dno i 10 m mulu.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki