"Szybki zarobek bez wychodzenia z domu". mBank ostrzega klientów przed oszustami

Oszuści ponownie wyłudzają dane klientów mBanku, oferując fałszywe inwestycje w kryptowaluty. Manipulują odbiorcami, obiecując atrakcyjne zyski. 

(fot. Grand Warszawski / Shutterstock)

Powraca przestępstwo, na którym oszuści żerowali w styczniu - szybki zysk na kryptowalutach. Klienci mBanku ponownie znaleźli się na celowniku. Oszuści kontaktują się telefonicznie lub e-mailowo, przedstawiają atrakcyjne oferty inwestycji w waluty wirtualne. Przestępcy przekonują do wykonania przelewów i transakcji kartą. Zachęcają również do instalacji dodatkowego oprogramowania.

- Przestępcy wciąż publikują w sieci nieprawdziwe informacje o okazjach na szybki zarobek bez wychodzenia z domu. Uważaj! Często wykorzystują do tego media społecznościowe. Przytaczają zmyślone opinie celebrytów i dobierają sensacyjne nagłówki - przeczytamy w komunikacie mBanku.

Za pomocą instalacji nowego oprogramowania przestępcy mogą otrzymać dostęp do komputera klienta, obserwować jego zachowanie oraz przechwytywać dane służące do logowania m.in. do bankowości internetowej, portali społecznościowych oraz innych profili. Oszuści nie przebierają w środkach, manipulują odbiorcą, stosując różne techniki, ostrzega mBank.

Cyberprzestępcy, wykorzystując zgromadzone dane osobowe, dążą do przejęcia kontroli nad rachunkiem bankowym i mogą „wyczyścić” konto z pieniędzy. O tym, jak ochronić się przed kradzieżą tożsamości, pisaliśmy tutaj.

Kliknij, żeby zgłosić problem z bankiem, pracodawcą lub inną ważną sprawę - zajmiemy się tym
Kliknij, żeby zgłosić problem z bankiem, pracodawcą lub inną ważną sprawę - zajmiemy się tym (Bankier.pl)

DF

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne