REKLAMA

"Szybki zysk na kryptowalutach". mBank: to oszustwo

2020-01-31 10:30
publikacja
2020-01-31 10:30

- Szybki zysk na inwestycjach w kryptowaluty - kuszą oszuści podszywający się pod mBank. Pod pretekstem zarobku wyłudzają pieniądze od klientów banku. Dodają sobie wiarygodności, zamieszczając zdjęcia celebrytów, którzy rzekomo biorą udział w inwestowaniu.

fot. Max DeRoin / / Pexels

Klienci mBanku padli ofiarą cyberataku, przestępcy wyłudzają pieniądze na rzekome inwestycje w kryptowaluty. Dodają sobie autentyczności, zamieszczając w sieci informacje o możliwości osiągnięcia szybkiego zysku ze zdjęciami sławnych osób. 

– Oszuści wykorzystują media społecznościowe, aby rozpowszechnić fałszywe informacje (…) bezprawnie posługują się wizerunkiem znanych osób, celebrytów, sportowców, ludzi sukcesu, aby rozwiać wątpliwości co do wiarygodności inwestycji – przeczytamy w komunikacie mBanku.

Jeżeli otrzymasz przelew na swoje konto od nieznanej osoby, nie przekazuj pieniędzy dalej, możesz stać się ogniwem w przestępstwie, ostrzega klientów mBank. Podając dane osobowe oraz inne niezbędne do logowania informacje, możemy stać się ofiarą kradzieży tożsamości. Warto sprawdzać, czy firma, na której konto robimy przelew, istnieje.

Klienci banku, którzy staną się potencjalnym celem oszustów, mogą skontaktować się z bankiem pod numerem 801 300 800 lub 42 63 00 800.

Ofiarą przestępstwa padli rolnicy, otrzymywali fałszywe faktury do zapłaty od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ostatnim czasie oszuści podszywali się pod kontrolerów UODO - podczas rzekomej kontroli wyłudzali dane. 

DF

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
xiven
jak dla kogoś autorytetem jest gwiazda to cóż... selekcja naturalna
carlito1
Jak trzeba mieć narąbane w bani, żeby wierzyć jak to "Lewandowski czy Czarnecki" ma tajny sposób na zarabianie mega kasy....i się nim dzieli...
dziki_losos
Robert Lewandowski akurat ma świetny sposób na zarabianie mega kasy: bycie Lewandowskim. To jest jednak taka informacja, z której pożytek jest raczej niewielki, a jej tajność - znikoma...
hfjdj
A jak trzeba mieć narąbane w głowie żeby uczyć się z poradników które są autorstwa osób których jedynym sukcesem są te poradniki. Zobacz na tych baranków, na tych szkoleniach.
carlito1 odpowiada hfjdj
Taka prawda... większość ludzi z youtubów itp. nie ma żadnych osiągnięć, po za napisaniem książki czcionką 14 i 100 rozdziałów po każdym pusta kartka na na drugiej zdanie wstępu żeby więcej kartek było ...
Cała masa poradników typu. (weź się w garść czy każdy może być milionerem plus ferrari z wypożyczalni
Taka prawda... większość ludzi z youtubów itp. nie ma żadnych osiągnięć, po za napisaniem książki czcionką 14 i 100 rozdziałów po każdym pusta kartka na na drugiej zdanie wstępu żeby więcej kartek było ...
Cała masa poradników typu. (weź się w garść czy każdy może być milionerem plus ferrari z wypożyczalni na film :)) które można sobie w d... wsadzić. Prawda jest brutalna.. i nie każdy może być milionerem, niestety, za to idealnym dawcą kapitału już owszem :)

Znam kilkanaście majętnych ludzi (branża górnicza, kamieniarska, budowlana) i nikogo kto dorobił się pieniędzy z dzisiejszych czasów bez kapitału. Wszystko to szczęśliwe lata 80' plus kilka przypadków zasiadania na wysokich stołkach po znajomości, i dostęp do informacji poufnych :)
mealtdown
Jak na razi mBank to wielkie oszustwo. Smsy często nie dochodzą. W telefonie mam całą listę poblokowanych naciągaczy telefonicznych którzy oferują to samo. Trzeba się zwijać od nich.
dziki_losos
* SMSy nie dochodzą, więc to wina banku?
* Naciągacze telefoniczni do Ciebie dzwonią, za co obwiniasz mBank?

Coś tu nie gra...

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki