REKLAMA

iPhone 11 za ankietę. Uważaj, to oszustwo

2020-05-07 09:50
publikacja
2020-05-07 09:50

Klienci Grupy Multimedia znaleźli się na celowniku oszustów. Naciągacze wyłudzają dane osobowe za pomocą ankiety, którą rozsyłają na Facebooku. Za jej wypełnienie można rzekomo wygrać iPhone'a 11.

fot. jijomathaidesigners / / Shutterstock

Multimedia Polska, należąca do grupy Vectra, ostrzega przed cyberprzestępcami. Wyłudzają oni dane za pomocą ankiet, za których wypełnienie można otrzymać iPhone’a 11. To kolejna próba ataku phishingowego. Oszuści wysyłają fałszywą ankietę jubileuszową za pośrednictwem Facebooka.

- Informujemy i ostrzegamy przed kolejną próbą kradzieży danych osobowych. Spółka Multimedia Polska nie rozdaje telefonów, nie czeka na wypełnione ankiety, nie świętuje rocznicy – czytamy w komunikacie zamieszczonym na Facebooku przez dostawcę usług multimedialnych.

W marcu Multimedia ostrzegała przed podobnym atakiem phishingowym. Oszuści wykorzystali logo dostawcy i na fałszywej stronie wyłudzali dane za pomocą ankiety skierowanej do klientów. Również wtedy za wypełnienie ankiety cyberprzestępcy oferowali nagrody, m.in. iPhone'y czy smartfony Samsung Galaxy.

Po co oszustom dane osobowe? Za ich pomocą uzyskają dostęp do rachunkowych bankowych ofiar przestępstwa. Oprócz tego złodzieje tożsamości mogą wykorzystać zdobyte informacje i wziąć na nie kredyt. O tym, co zrobić, jeżeli obawiamy się, że nasza tożsamość została skradziona, pisaliśmy tutaj.

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki